Βέλγιο Ολλανδία Βέλγιο - Ολλανδία Καλησπερα μια ερωτηση..

deneuve

Member
Μηνύματα
16
Likes
25
Να πω και γω με τη σειρά μου πως το τρένο από Βρυξέλλες για Άμστερνταμ κάνει τρεις ώρες περίπου και κοστίζει 15 ευρώ η διαδρομή. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν 5 χρόνια που είχα πάει εγώ. Ενδεχομένως να υπάρχει και πιο γρήγορο δρομολόγιο όμως.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια καλησπερα.ενας φθηνός και οχι τρομερά Άργος τροπος απο Βρυξέλλες για Άμστερνταμ?
Ευχαριστω

Επισης για Βρυξέλλες-μπριτζ ποσες μερες προτεινετε?
Άμστερνταμ εχω ξαναπάει και ξερω
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso/Lapland
Παιδια καλησπερα.ενας φθηνός και οχι τρομερά Άργος τροπος απο Βρυξέλλες για Άμστερνταμ?
Ευχαριστω

Επισης για Βρυξέλλες-μπριτζ ποσες μερες προτεινετε?
Άμστερνταμ εχω ξαναπάει και ξερω
Ο φθηνότερος τρόπος να πας Άμστερνταμ είναι με λεωφορείο που βγαίνει από 10 περίπου ευρώ εώς και 25, αναλόγα με την εταιρεία και κάνει περίπου 3 ώρες αν δεν απατώμαι (πάλι ανάλογα με την εταιρεία γιατί άλλες κανουν λίγο κατω από 4 ώρες).

Τώρα για Βρυξέλλες μπριζ 1-2 μέρες στην κάθε μια είναι αρκετές.
 

emm

Member
Μηνύματα
36
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
όπου μας βγάλει!!
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα έλεγα 2 Βρυξέλλες και 1 ημερήσια στη Brugges.
Στις Βρυξέλλες αν σε ενδιαφέρει, πέρα από τα πολλά μουσεία που έχει, υπάρχει το Μουσείο Κόμικ https://www.comicscenter.net/en/home
και το Μουσείο Μουσικών Οργάνων http://www.mim.be/en
που είναι διαφορετικά από τα συνηθισμένα και πολύ ωραία!
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια το λεοφωρειο που λετε οι τιμές ειναι πήγαινε ελα που αναφέρετε ή πήγαινε μονο?
Υπαρχει site για κλείσιμο εισιτηρίων?
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Ρε παιδια στα coffee shop στο Άμστερνταμ μπαίνουν κανονικα οι τουρίστες? Εχω χρονια να παω και θυμαμαι Ακουγόταν οτι θα απαγόρευαν την είσοδο σε ξένους δε ξερω αν εγινε τελικα
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ρε παιδια στα coffee shop στο Άμστερνταμ μπαίνουν κανονικα οι τουρίστες? Εχω χρονια να παω και θυμαμαι Ακουγόταν οτι θα απαγόρευαν την είσοδο σε ξένους δε ξερω αν εγινε τελικα
Κανονικότατα.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Οι Βρυξέλλες έχουν κάτι αρκετά εντυπωσιακό να δεις;
Επειδή θα διαθέσω 4-5 μέρες για βρυξελες-μπριζ-ολλανδια σκέφτομαι μήπως δε χρειάζεται να α πάω βρυξελες
 

sofoulic

Member
Μηνύματα
47
Likes
0
Παω για δουλεια σε 10 μερες και θα ξεκινησω με μια διανυχτερευση στο λουβεν και μια στο Ροδεραμ εχει κανεις εισηγισεις για σημεια που πρεπει να δω στην διαδρομη με το αυτοκινητο ?? δεν εχω παει ξανα πουθενα.. ευχαριστω
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom