Καλώς ήρθατε.

Mitsaki

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Καλησπέρα..... Συγνώμη πως μπορώ να στείλω κάποιο μνμ προσωπικά σε κάποιων? Ευχαριστώ...... :-D
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
190
Likes
441
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα..... Συγνώμη πως μπορώ να στείλω κάποιο μνμ προσωπικά σε κάποιων? Ευχαριστώ...... :-D
Πατωντας πανω στο ονομα του χρήστη ανοιγει ενα νεο παράθυρο μ'επιλογες, εκει εχει και το αποστολη μυνηματος, το φορουμ εχει θεσει ομως εναν ελάχιστο αριθμο ποστ για να μπορεις να επικοινωνησεις πριβε με καποιον, αν δεν στο βγαζει σαν επιλογη τοτε θα εχει πανω απο 15 μυνηματα ελαχιστο, δεν θυμαμαι ακριβως το νουμερο.
 
Μηνύματα
8
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Παιδιά καλησπέρα σας. Είμαι καινούργιο μέλος στο forum και ζητώ συγγνώμη εάν δεν γράφω στο σωστό σημείο.Θα ήθελα και εγώ την βοήθειά σας και τις πολύτιμες γνώσεις των μελών.Θέλω πάρα πολύ να κάνω ένα ταξίδι με τον σύζυγο στο Παρίσι .
Ποια είναι όμως τα προβλήματα. Έχουμε πολύ μικρή εμπειρία σε ταξίδι στο εξωτερικό, δεν ξέρουμε ξένες γλώσσες ,οι γνώσεις των αγγλικών μου είναι πενιχρές και οι γνώσεις των υπολογιστών οι πολύ βασικές. Είναι λογικό λοιπόν να σκεφθείτε,κυρία μου γιατί δεν πας με ταξιδιωτικό γραφείο μαζί με γκρουπ να ξεμπερδεύεις;
 
Μηνύματα
8
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Αυτή θα ήταν η τελευταία μου επιλογή, γιατί θεωρώ ότι δεν έχει καμία σχέση με αυτό που οργανώνει ο καθένας μόνος του σύμφωνα με αυτά που θέλει να κάνει ,και γιατί έχει άλλη μαγεία να ξεκινάς κάτι από το Α και να φτάνεις στο Ω. Πιστεύω ότι με την βοήθεια σας και την μεγάλη θέληση και επιμονή την δικιά μου στο τέλος θα τα καταφέρω.Το πρώτο μου ερώτημα λοιπόν έχει να κάνει με την επιλογή του αεροδρομίου.Όταν είδα στο internet το SDG στην κυριολεξία απελπίστηκα από το μέγεθος του, τα τέρμινι και τα υποτέρμινι το ηλεκτρικό τραινάκι που σε πηγαίνει στην άλλη άκρη για να βρεις τους σταθμούς του ΜΕΤΡΟ και του PER. Η Aegean όμως προσγειώνεται εκεί στο terminal Ι Φοβάμαι ότι θα χαθώ ,μη γνωρίζοντας και αγγλικά η οποιαδήποτε συνεννόηση θα είναι αρκετά δύσκολη. Όταν θα φθάσουμε βέβαια θα υπάρχουν Έλληνες συνεπιβάτες που θα βοηθήσουν,όταν όμως θα φεύγουμε εκεί θα γελάσει ο κάθε πικραμένος.Σκέφτηκα λοιπόν ως εναλλακτική το ORLY μικρότερο και πιο εύκολο για εμάς αεροδρόμιο με μόνο δύο TERMINI.Το έψαξα και βρήκα ότι η transavia προσγειώνεται εκεί και σε πιο βατές ώρες από την Easyjet,όχι όμως όλους τους μήνες του χρόνου αλλά από τον Απρίλιο έως τέλος Οκτώβρη.Θα ήθελα λοιπόν να μου απαντήσετε αν γνωρίζετε την συγκεκριμένη αεροπορική εταιρεία,την αξιοπιστία της και ποιο αεροδρόμιο κατά την γνώμη σας πρέπει να επιλέξω που θα με διευκολύνει περισσότερο.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων μόνο και μόνο για την υπομονή σας να διαβάσετε όλο το "σεντόνι" και αφού καταλήξω στο αεροδρόμιο που για μένα είναι το πιο βασικό μετά θα ξαναχρειαστώ τις γνώσεις σας και για άλλα θέματα
 

Mystis

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Καλησπέρα και από εμένα.

Ας κάνω και στο σωστό topic ένα post , και όχι μόνο παράπονα για την alitalia και την απεργία της :D .

Είμαι ο Άρης , stalker του forum που η ανάγκη τον έκανε να γραφτεί για να λύσει τις απορίες του, fan των ταξιδιών του Yorgos και amateur ταξιδευτής που έχει πάει σε μια χούφτα χώρες μόνο (αλλά έχει γυρίσει καμιά 10αρια πολιτείες των ΗΠΑ).

Επίσης μιλάει για τον εαυτό του στο 3ο πρόσωπο εδώ και 3 γραμμές και πρέπει να το κόψει.

Ελπίζω να έχω πολλές αφορμές για να γράφω σε αυτό το forum.
 

kiko_t

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Καλώς σας βρήκα !
Είμαι η Κική και πριν από λίγες μέρες ανακάλυψα τυχαία το forum ψάχνοντας πληροφορίες για το ταξίδι μας στη Ρώμη .
Να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τις πληροφορίες - εμπειρίες τους . Οι συμβουλές σας πολύτιμες για την οργάνωση του ταξιδιού μας .
Σίγουρα θα τα λέμε συχνά ....
 

Georgia86

Member
Μηνύματα
171
Likes
1.224
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Kαλησπερα παιδια, δεν μπορω με τιποτα να τροποποιησω ενα ποστ και δεν μπορω,πως γινεται?Ειμαι καινουργια εδω!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.089
Likes
23.823
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλώς σας βρήκα !
Είμαι η Κική και πριν από λίγες μέρες ανακάλυψα τυχαία το forum ψάχνοντας πληροφορίες για το ταξίδι μας στη Ρώμη .
Να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για τις πληροφορίες - εμπειρίες τους . Οι συμβουλές σας πολύτιμες για την οργάνωση του ταξιδιού μας .
Σίγουρα θα τα λέμε συχνά ....
Kαλησπερα παιδια, δεν μπορω με τιποτα να τροποποιησω ενα ποστ και δεν μπορω,πως γινεται?Ειμαι καινουργια εδω!!
Καλώς ορίσατε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.438
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom