Γαμηλιο ταξιδι μαλλον Ισπανια

MyKen

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
οποτε δεν το ψαχνω αλλο για το Βαρκελώνη ή οχι .
Ας περιμενει το Μπριζ και το Πορτο.
Λεμε αν παμε δευτερα με δευτερα την τελευταια κυριακη να παμε και να μεινουμε Χιρονα.
Αξιζει ετσι?Η να παμε απο το Σαββατο?Απλα ελεγα Σαββατο λογω ημερας να ειμαστε Βαρκελωνη.
Aν καταλαβα καλα λιγο απο τους χαρτες που ειδα τωρα.
Montserat συμφερει να παμε πχ Τεταρτη ενω ειμαστε στην Βαρκελωνη και Figueres οταν παμε την Κυριακη Χιρονα?
 

MyKen

Member
Μηνύματα
16
Likes
2
Καλημερα!
ΤΑ εισητηρια εκλεισαν για 1 Μαιου με 8 Μαιου! Επειδη το αεροπλανο φτανει Χιρονα 12 το βραδυ θα μεινουμε εκει το βραδυ .Οποτε Θα παμε βολτες κλπ το πρωι της επομενης στην Χιρονα και μετα Βαρκελωνη.Χιρονα Βεβαια θα ξαναπαμε την τελευταια μερα για μια διαμονη (αφου απο εκει παλι φευγει το αεροπλάνο μας).Οποτε θα την ξαναδουμε πιο αναλυτικα.
Το ξενοδοχειο που εκλεισα ειναι το το Petit Palace Museum μιας και μου το εβγαλε σαν προσφρορα και βγηκε συνολο 175 ευρω με πρωινο.Επειδη το κοιταγα τις τελευταιες μερες ηταν σταθερα πανω απο 190 και 200 και χωρις πρωινο,οποτε δεν το λιβανισα, αλλο τωρα αν εκανα καλη επιλογη θα δειξει(σημερα παλι εχει 195 χωρις πρωινο και 225 με πρωινο).
Τωρα θα αρχισω λιγο το ψαξιμο για το πρακτικο κομματι(αξιοθεατα,φαγητο,ποτο κλπ)
Φιλε @panpan ευχαριστω για την βοηθεια σου στα ξενοδοχεια,ελπιζω να εκανα καλη επιλογη αν και χθες το βραδυ για λιγο επεσε η τιμη στο Negresco princess(που μαζι με τον Barcelo Raval ηταν οι πρωτες μου επιλογες αλλα ξεφευγαν αρκετα με πρωινο κλπ) sta 179 χωρις πρωινο ομως ηταν αργα ειχα ηδη κλεισει στο Μuseum.
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Μην ξεχασεις να στειλεις μηνυμα στο ξενοδοχειο οτι ειστε στο μηνα του μελιτος! Μπορει να σας στολισουν το δωματιο (μην το πεις στη γυναικα σου, κανε της εκλπηξη!!!) Μπορει να σας εχουν σαμπανια, σοκολατακια , ροδοπεταλα... κ.α. τετοια! Θα σας βαλουν κ σε καλο δωματιο! Λογιακα σε τετοιο ξενοδοχειο θα κανουν κατι ιδιαιτερο!
 

vanessachai

Member
Μηνύματα
44
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Ευχαριστω φιλε μου για τον κοπο σου να μου απαντησεις.
Σε αυτες που απέκλεισα εχουμε παει εκτος απο Παρισι που το αφήσαμε λόγω συνθηκών.Επισης αποκλειουμε και Ελλαδα.
Λονδίνο ηταν στις αρχικές επιλογές αλλα απορρίφθηκε λογω καιρού??
Αμαξι οχι.Δεν θελουμε να κανουμε roadtrip σε ενα μερος αντε 2 (συνδυασμός 2 μεγάλων πόλεων)
Θελουμε ξεκουραση και να φυγει το μυαλο απο τα καθημερινα.
Και ενα καλο ξενοδοχειο (οχι πανω απο 130-150 ευρω) την βραδυα αν ειναι δυνατον.
Και αυτο το ποσο ψηλα ειναι απλα λεμε να τα δωσουμε αφου μια φορα θα παμε ταξιδι του μελιτος οποτε τουλαχιστον το ξενοδοχειο να εχει ολες τις ανεσεις.
Άμα θέλετε ξεκούραση για μένα η Ρώμη δεν ενδείκνυται. Έχει πάρα πολύ περπάτημα αν θες να δεις την πόλη. Για Βουδαπέστη έχω ακούσει πολύ καλά λόγια (ιδιαίτερα ρομαντική πόλη) αλλά δεν έχω πάει.
 

vanessachai

Member
Μηνύματα
44
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ
Καλημερα!
ΤΑ εισητηρια εκλεισαν για 1 Μαιου με 8 Μαιου! Επειδη το αεροπλανο φτανει Χιρονα 12 το βραδυ θα μεινουμε εκει το βραδυ .Οποτε Θα παμε βολτες κλπ το πρωι της επομενης στην Χιρονα και μετα Βαρκελωνη.Χιρονα Βεβαια θα ξαναπαμε την τελευταια μερα για μια διαμονη (αφου απο εκει παλι φευγει το αεροπλάνο μας).Οποτε θα την ξαναδουμε πιο αναλυτικα.
Το ξενοδοχειο που εκλεισα ειναι το το Petit Palace Museum μιας και μου το εβγαλε σαν προσφρορα και βγηκε συνολο 175 ευρω με πρωινο.Επειδη το κοιταγα τις τελευταιες μερες ηταν σταθερα πανω απο 190 και 200 και χωρις πρωινο,οποτε δεν το λιβανισα, αλλο τωρα αν εκανα καλη επιλογη θα δειξει(σημερα παλι εχει 195 χωρις πρωινο και 225 με πρωινο).
Τωρα θα αρχισω λιγο το ψαξιμο για το πρακτικο κομματι(αξιοθεατα,φαγητο,ποτο κλπ)
Φιλε @panpan ευχαριστω για την βοηθεια σου στα ξενοδοχεια,ελπιζω να εκανα καλη επιλογη αν και χθες το βραδυ για λιγο επεσε η τιμη στο Negresco princess(που μαζι με τον Barcelo Raval ηταν οι πρωτες μου επιλογες αλλα ξεφευγαν αρκετα με πρωινο κλπ) sta 179 χωρις πρωινο ομως ηταν αργα ειχα ηδη κλεισει στο Μuseum.
Τώρα είδα ότι τελικά κλείσατε για Βαρκελώνη και σου έχω απαντήσει νωρίτερα για τη Ρώμη. Καλά να περάσετε!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom