Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να σας ρωτησω με βαση την εμπειρια σας οι τιμες για το πασχα υπαρχει περιπτωση να μειωθουν αλλο ή να κλεισω απο τωρα κιολας ?
Κατά 99,99% δεν θα μειωθούν!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα να σας ρωτησω με βαση την εμπειρια σας οι τιμες για το πασχα υπαρχει περιπτωση να μειωθουν αλλο ή να κλεισω απο τωρα κιολας ?
Δύσκολο.΄Εχουν ήδη τρέξει και κάποιες προσφορές.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Και η επίσημη ανακοίνωση της εταιρίας
Ανακοίνωση:
Λόγω της 24ωρης απεργίας που εξήγγειλε το προσωπικό εδάφους του αεροδρομίου Tegel του Βερολίνου, η AEGEAN αναγκάζεται να ακυρώσει 2 σκέλη πτήσεων, σήμερα 10 Μαρτίου προς/από Βερολίνο :
A3 852 Αθήνα - Βερολίνο (Tegel) Αναχώρηση από Αθήνα 14:05
A3 853 Βερολίνο (Tegel) – Αθήνα Αναχώρηση από Βερολίνο 16:50
Παράλληλα η εταιρεία προγραμματίζει το Σάββατο 11 Μαρτίου να εκτελέσει το πρόγραμμα πτήσεων προς/από Βερολίνο με μεγαλύτερης χωρητικότητας αεροσκάφη, για την διευκόλυνση των επιβατών.
Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούνται οι επιβάτες όπως επισκέπτονται το site της AEGEAN www.aegeanair.com ή καλούν στα τηλέφωνα:
801 11 20000(από σταθερό)
210 6261000(από κινητό)
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Θελω να κλεισω Flex εισιτηριο με την Aegean και θελω να ρωτησω αν μπορω να το αλλαξω για ημερομηνια πριν την ημερομηνια που θα δηλωσω και αν εχω καποια εξτρα χρεωση...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Θέλω να κλείσω εισιτήρια για 5 άτομα για πτήση από ΑΘήνα-Εξωτερικό.
Η συγκεκριμένη πτήση που θέλω μου εμφανίζει μία τιμή (για παράδειγμα) 60 ευρώ και λέει ότι έχει μόνο 1 θέση διαθέσιμη σε αυτή την τιμή. Οπότε μετά όταν κλειστεί αυτή η θέση προφανώς και θα ανέβει η τιμή τη δεδομένη στιγμή.

Αν κάνω ξεχωριστή κράτηση για 1 άτομο με αυτή την τιμή και μετά κάνω ξεχωριστή κράτηση για τα υπόλοιπα 4 άτομα το συνολικό κόστος θα είναι το ίδιο από το να κλείσω από την αρχή με 1 μόνο κράτηση και για τα 5 άτομα; Ή το σύστημα της Aegean βλέπει ότι δεν υπάρχουν 5 θέσεις στο πιο φθηνό booking class οπότε θα μας "πετάξει" όλους στο πιο ακριβό με αποτέλεσμα το συνολικό κόστος να είναι περισσότερο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Δοκιμή έκανες;Τι τιμές βγάζει για 1+4 άτομα και τι τιμές για 5 άτομα;
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Δοκιμή έκανες;Τι τιμές βγάζει για 1+4 άτομα και τι τιμές για 5 άτομα;
Πώς θα κάνω τη δοκιμή; Θα πρέπει ταυτόχρονα να επιλέξω 1 άτομο και να ανοιξω δεύτερη καρτέλα με 4 άτομα; Όταν πάω να κάνω για 1 άτομοα θα δευσμεύσει το σύστημα αυτή τη θέση χωρίς να ολοκληρωθεί η κράτηση;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Το σύστημα δεσμεύει την θέση για κάποια λεπτά μέχρι να ολοκληρώσεις την κράτηση βάζοντας τα στοιχεία επιβάτη,κάρτας κτλ.Σε αυτό το διάστημα μπορείς να δεις την τιμή για τα 4 άτομα με άλλη αναζήτηση.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ή το σύστημα της aegean βλέπει ότι δεν υπάρχουν 5 θέσεις στο πιο φθηνό booking class οπότε θα μας "πετάξει" όλους στο πιο ακριβό με αποτέλεσμα το συνολικό κόστος να είναι περισσότερο;
Το δεύτερο. Μου έχει συμβεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom