Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Τώρα αν έκανες καλά και πρώτος να μπεις στο αεροπλάνο, θα περιμένεις εμένα που θα μπω τελευταίος για να ξεκινήσει η πτήση.
Χα, χα, χα Κι εμένα ... κι εμένα :D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οι επιβάτες που έχουν αγοράσει προτεραιότητα επιβίβασης, δεν θα ζητηθούν να τοποθετήσουν την χειραποσκευή τους στον χώρο αποσκευών του αεροσκάφους, εκτός εάν είναι αναγκαίο για επιχειρησιακούς λόγους.
παιζουμε με τις λεξεις? ειπαμε τιποτε δεν σε εξασφαλιζει. στο σαιτ λεει "when possible..." αυτο εσυ το μεταφραζεις οπως θες "επιχειρησιακοι λογοι", εγω το μεταφραζω "οποτε γουσταρω", εξασφαλισμενος παντως δεν εισαι σε καμμια μεταφραση.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
παιζουμε με τις λεξεις? ειπαμε τιποτε δεν σε εξασφαλιζει. στο σαιτ λεει "when possible..." αυτο εσυ το μεταφραζεις οπως θες "επιχειρησιακοι λογοι", εγω το μεταφραζω "οποτε γουσταρω", εξασφαλισμενος παντως δεν εισαι σε καμμια μεταφραση.
Από τις συχνές ερωτήσεις στο site της Ryanair
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq#12-6
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Από τις συχνές ερωτήσεις στο site της Ryanair
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq#12-6
Επιμενεις σε ανουσια πραγματα. Τιποτε δεν σε εξασφαλιζει. Σε αλλο λινκ τα λεει αλλιως. Η ουσια δεν αλλαζει οτι εγραψες ανακριβεια. Λυπαμαι για οποιον παιρνει priority κ νομιζει οτι ειναι εξασφαλισμενος, αλλα δεν ειναι. Και ειναι κ απλη η εξηγηση. Αν εχει πουλησει 100 priority σε μια πτηση θα βάλει μονο τις πρωτες 90...θεωρητικα παντα γιατι κανει οτι θελει.
https://www.ryanair.com/gb/en/plan-trip/travel-extras/cabin-baggage-allowance-and-luggage-fees
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Επιμενεις σε ανουσια πραγματα
Το ότι συμφώνησα στη παρατήρησή σου "When possible...." χρησιμοποιώντας την επίσημη σελίδα της Ryanair νομίζω δεν το πρόσεξες καν. Αρχίζω να πιστεύω ότι διαφωνείς με τους πάντες από συνήθεια...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αρχίζω να πιστεύω ότι διαφωνείς ..
Πιστευε οτι θες ελευθερα και λεγε οτι θες στο οφ τοπικ. Αρκει να εισαι ακριβης στα ποστ σου εδω ετσι ωστε να ενημερωνεται σωστα ο αναγνωστης και οχι πλημμελως.
 

elias74gr

Member
Μηνύματα
51
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Στο Βενιζέλος και στο Μπέργκαμο ήμασταν μιαμισι ώρα πριν εκεί και προλάβαμε άνετα. Αν και στο Βενιζέλος δεν είχε κίνηση στον έλεγχο ενώ στο Μπεργκαμο γίνονταν χαμός.

Το αεροδρόμιο στο Μπέργκαμο έχει καταληφθεί από την Ryanair και εξυπηρετεί με πτήσεις την περισσότερη Ευρώπη.

Ψάχνοντας αργότερα για πτήσεις από Μιλάνο (Μπεργκαμο) οι τιμές ξεκινούν απο 10 ευρώ. όποιος βρει φθηνές πτήσεις από και προς Μπεργκαμο μπορεί να βρει άνετα ανταπόκριση για την υπόποιπη Ευρώπη. Ενδεικτικά Λισαβώνα και Εδιμβούργο με 20 ευρω.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ψάχνοντας αργότερα για πτήσεις από Μιλάνο (Μπεργκαμο) οι τιμές ξεκινούν απο 10 ευρώ. όποιος βρει φθηνές πτήσεις από και προς Μπεργκαμο μπορεί να βρει άνετα ανταπόκριση για την υπόποιπη Ευρώπη. Ενδεικτικά Λισαβώνα και Εδιμβούργο με 20 ευρω.
Πολυ χρησιμη πληροφορια. Θα το δω :)
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Ναι αλλά επανέρχονται από χειμώνα(τουλάχιστον έτσι ήταν μέχρι πρόσφατα που είδα)
Περίεργη κίνηση αυτή. Το σταματάνε μόνο μέσα στη σεζόν και το Ξαναρχίζουν το χειμώνα ; επίσης το σταμάτησε δυστυχώς και η emirates.. πλέον οι μόνες επιλογές είναι Aegean και cobalt, blue air
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Οχι, τελικα δε θα επανελθει η Παφος. Θα πεταει η Cobalt προς την Παφο. Για Κυπρο εχουμε Aegean, Cobalt, Blue, συντομα Cyprus και Orion απ οτι ακουγεται...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.216
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom