Γενικά Ellinair

Sia_Cy

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Πωπω είναι να μην τύχουν αυτά! Φοβήθηκε τελευταία στιγμή η κοπέλα! :p
Πολύ καλά μου ακούγονται όσα λες, το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω σε αυτά που είπες, είναι αν ζυγίζουν την χειραποσκευή ή αν απλά βλέπουν τις διαστάσεις της. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!


Ταξίδεψα με την ellinair Θεσσαλονίκη Λάρνακα και επιστροφή πριν 2 εβδομάδες. Η εταιρεία άψογη, Η πτήση μια χαρά, προσφέρεται φαγητό και όντως δικαιούσαι μια αποσκευή 20 κιλά, μια χειραποσκευη μέχρι 5 κιλά και τσάντα χειρός. Σχετικά με τις καθυστερήσεις τώρα, στην επιστροφή (Λάρνακα-Θεσσαλονίκη) ξεκινήσαμε στην ώρα μας. Όμως όταν ξεκινούσαμε από εδώ (Θεσσαλονίκη- Λάρνακα), Μια κοπέλα θυμήθηκε με το Που έκλεισαν οι πόρτες του αεροσκάφους να ζήτησει να κατέβει και να φύγει. Έπρεπε ωστόσο να βρει και την αποσκευή της. Όπως καταλαβαίνεις φύγαμε με περίπου 2 ώρες καθυστέρηση.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Sia_Cy είχα κλείσει εισιτήριο για μια φίλη μου από Λάρνακα για Θεσσαλονίκη την Τρίτη που μας πέρασε. Έμεινε πολύ ευχαριστημένη και από το εσωτερικό του αεροσκάφους αλλά και από την εξυπηρέτηση. Της πρόσφεραν στην αρχή αναψυκτικό μετά φαγητό,γλυκό και καφέ. Μου έστειλε και φωτογραφία:)
εικόνα Viber.jpg

Όσον αφορά τις αποσκευές ισχύουν αυτά που ειπώθηκαν και όσοι σκοπεύουν να πάνε Κύπρο με ryanair ας το ψάξουν και με αυτή την εταιρία γιατί μπορεί να τους συμφέρει κάποιες φορές και από οικονομικής άποψης .
 

Sia_Cy

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Πολύ ωραία! Χαίρομαι! Σ' ευχαριστώ!
Φοιτήτρια είμαι εγώ και μέχρι στιγμής πηγαινοερχόμουν με aegean, αλλά έπεσε στην αντίληψή μου η ellinair και είπα ας την δοκιμάσω! Σίγουρα φαίνεται να συμφέρει πάντως. Επίσης, από ότι έψαξα στη σελίδα της, για τις αποσκευές επιτρέπουν επιπλέον κιλά σε φοιτητές.

Sia_Cy είχα κλείσει εισιτήριο για μια φίλη μου από Λάρνακα για Θεσσαλονίκη την Τρίτη που μας πέρασε. Έμεινε πολύ ευχαριστημένη και από το εσωτερικό του αεροσκάφους αλλά και από την εξυπηρέτηση. Της πρόσφεραν στην αρχή αναψυκτικό μετά φαγητό,γλυκό και καφέ. Μου έστειλε και φωτογραφία:) View attachment 150439
Όσον αφορά τις αποσκευές ισχύουν αυτά που ειπώθηκαν και όσοι σκοπεύουν να πάνε Κύπρο με ryanair ας το ψάξουν και με αυτή την εταιρία γιατί μπορεί να τους συμφέρει κάποιες φορές και από οικονομικής άποψης .
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Από ανακοίνωση τους στο fb στα τέλη Ιανουαρίου.

Η Ellinair συνδέει την #Ελλάδα με την #Γερμανία!
Νέες απευθείας πτήσεις από Θεσσαλονίκη και Ηράκλειο προς 5 πόλεις της Γερμανίας!
• από/προς Θεσσαλονίκη - Μόναχο
• από/προς Θεσσαλονίκη - Στουτγκάρδη
• από/προς Θεσσαλονίκη - Φρανκφούρτη ...
• από/προς Θεσσαλονίκη - Κολωνία
• από/προς Ηράκλειο - Μόναχο
• από/προς Ηράκλειο - Βερολίνο

Και Σαντορίνη από τον Μαϊο.

H Ellinair, από 25/5, πετάει κάθε Πέμπτη και Κυριακή:
• από Θεσσαλονίκη προς Σαντορίνη από 35,30€
➡ bit.ly/SKG-JTR
• από Σαντορίνη προς Θεσσαλονίκη από 35,30€
➡ bit.ly/JTR-SKG
• από Αθήνα προς Σαντορίνη από 57,18€
➡ bit.ly/ATH-JTR...
• από Σαντορίνη προς Αθήνα από 48,30€
➡ bit.ly/JTR-ATH
 

desbio

Member
Μηνύματα
50
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΑΓΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
έχω χρησιμοποιήσει την ellinair για το δρομολόγιο Θεσσαλονίκη -Σαντορίνη και πίσω τον Σεπτέμβριο 2015. Όταν είδα το αεροπλάνο από έξω τρόμαξα, γιατί μου φάνηκε πολύ μικρό. όμως τελικά μέσα ήταν καλοφτιαγμένο και δεν είχαμε κανένα θέμα στην πτήση. Τότε μου είχε κοστίσει 95 ευρώ με την επιστροφή και λίγες μέρες νωρίτερα ήταν ακόμη φθηνότερο, αλλά περίμενα αν θα προκηρυχθούν εκλογές για να κλείσω, οπότε περίμενα μέχρι τελευταία στιγμή.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Εποχιακές πτήσεις από Θεσσαλονίκη για Βουκουρέστι και Κλούζ.

http://el.ellinair.com/news/2017-03-10/new-flights-thessaloniki-bucharest-cluj-napoca

Επίσης Ηράκλειο-Ρίγα και Κέρκυρα-Ταλίν.

http://el.ellinair.com/news/2017-03-15/new-flights-riga-tallinn

Και τέλος περισσότερες πτήσεις Θεσσαλονίκη-Αθήνα.

http://el.ellinair.com/news/2017-03-23/new-flights-thessaloniki-athens
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.757
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom