Αργεντινή Βολιβία Περού Χιλή Χαμένες πόλεις, Τσε, παγετώνες και έρημοι (Περού, Βολιβία, Χιλή, Αργεντινή και Ανταρκτική)

Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Α ρε Γιώργο..α ρε μαμώ την τύχη μου, καλύτερα να μην έπεφτε το μάτι μου από τώρα..πφφφ...τι κάνουμε ρεεεεεε!!! Γράφε σε παρακαλώ!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Αχ ρε Αμερικα Λατινα!!! θα σε μπλοκαρα για να μην σκαω απο την ζηλεια μου αλλα γραφεις φανταστικα.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Τελικά προκρίθηκε η δεύτερη λύση λόγω... ηλικίας, αφού ορισμένα από τα απωθημένα αυτά απαιτούσαν σωματικές αντοχές που δεν ξέρω αν θα έχω στα επόμενα χρόνια και δεν ήθελα να τα αναβάλλω άλλο.
Δικαιολογίες!!! Έχεις αρχίσει τα πούρα και τα ξίδια στην Κούβα; (Πολύ φτηνά μου φάνηκαν τα ρούμια πάντως)

Αλλά πάνω απ' όλα, αντί να ασχολούμαι με το να διευρύνω τον αριθμό των χωρών που έχω ταξιδέψει (τελικά τι ρόλο παίζει αν πήγες σε 70 ή 120 ή 160 χώρες; Διαγωνισμό κάνουμε; Θα ζήσω και χωρίς να πάω στη Νιγηρία, μου αρκεί το Μπενίν...), επέλεξα να πάω εκεί που μου αρέσει, στην πιο συγκλονιστική περιοχή του κόσμου, αυτή με τα πιο μυστηριώδη αρχαία, την πιο εξωφρενικά όμορφη φύση, αυτή που με κέρδισε από μικρό και δε με "έχασε" ποτέ. Την America Latina.
Σ' αυτό έχω καταλήξει πλεον. Άλλωστε το περιεχόμενο σε ενδιαφέρον κάθε χώρας δεν είναι το ίδιο. Αντιθέτως αν επισκεφτείς για περισσότερο χρόνο μια χώρα παίρνεις πολλαπλάσια, είναι σαν μια ενδιαφέρουσα σχέση ένα πράγμα.

3 ταξίδια σε ένα στο Περού. Αναμένω με φοβερή περιέργεια. Εδιαφέρον αυτό που λες για το Αγιακούτσο πριν 10 χρόνια, εξηγεί και το γιατί δεν έχει καθόλου ανεπτυγμένο τουρισμό, ειδικά για ξένους, ενώ έχει φοβερά πράγματα, μόνο τους Γουάρι να βάλεις και την αγγειοπλαστική τους
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Δεν θα φτασω ποτε εκει..θα ταξιδεψω μαζι σου..σου εχω εμπιστοσυνη!Καλη συνεχεια.
 

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.809
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ταξίδι-Όνειρο
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Πάντως εγώ θα συνεχίσω να μετράω τις χώρες μου μιας και είμαι πολύ πολύ μακριά απο τις 120 τις δικές σου ;):haha: Να συμπληρώσω ότι αν και ήμουν κάτι λιγότερο απο 40 ημέρες ως συνταξιδώτης , μιας και πήγα και (για λίγη ξεκούραση από το Οκτωμπερφεστ) στο Μαϊάμι μόλις 5 ημερες, δύσκολα θα κάνω στη ζωή μου καλύτερο ταξίδι! Και μην τον ακούτε το Γιώργη, στην οργάνωση θεούλης είναι! Υπέροχα τα έιχε οργανώσει. Εγώ ούτε τα μισά δεν θα είχα κάνει. Σε κάθε ημέρα που θα περιγράφει θα βάζω απο κάτω και τις 3,4 ή 5 καλύτερες φωτογραφίες της ημέρας. Ανυπομωνώ να διαβάσω και εγώ της συνέχεια!!! Να την ξανα ζήσω!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
@Yorgos να σου πω τι έπαθα εγώ, γυρνάω σπίτι μετά από μία πανδαισία champions league και euroleague, στην οποία υπήρξε τιτατομεγιστοτεράστιος κουβάς. Ανοίγω travelstories, κοιτάω την ιστορία σου και λέω τι να διαβάσω τώρα, θα ξενερώσω τόσο που ο κουβάς δεν θα πιάνει μία.
Αλλά σε άνοιξα βρε μπαγάσα για να μου φτιάξεις το κέφι με τις ιστορίες σου, και ξεκίνησες καλά!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
όπως λέει και η @coco πιο πάνω, εμείς θα ταξιδέψουμε μαζί σου γιατί τώρα στα γεράματα όχι τρέκινγκ και ράφτινγκ δεν μπορούμε να κάνουμε αλλά σε λίγο ούτε .......τσεκιν δεν θα μπορούμε να κάνουμε.:bleh:
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
makisg,δεν θελω ηττοπαθειες και τετοια..εμεις μεχρι να πεθανουμε θα πηγαινουμε οπου αντεχουμε..μετα θα διαβαζουμε τον Yorgos και θα μας περναει..
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντως εγώ θα συνεχίσω να μετράω τις χώρες μου μιας και είμαι πολύ πολύ μακριά απο τις 120 τις δικές σου ;):haha:
Τα 'χω ακούσει κι από άλλους αυτά. Μια γνωστή μου μάλιστα έλεγε "στις 125 σταμάτησα να μετράω". Σε όλες - όλες, όλες, όλες - τις περιπτώσεις, αμα τους πιέσεις λίγο ξέρουν να σου πουνε το ακριβές νούμερο, έτσι, απ' έξω, χωρίς να μπούνε στη διαδικασία να μερήσουνε. Υποθέτω τα ίδια κι ο Γιώργος...
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Τα 'χω ακούσει κι από άλλους αυτά. Μια γνωστή μου μάλιστα έλεγε "στις 125 σταμάτησα να μετράω". Σε όλες - όλες, όλες, όλες - τις περιπτώσεις, αμα τους πιέσεις λίγο ξέρουν να σου πουνε το ακριβές νούμερο, έτσι, απ' έξω, χωρίς να μπούνε στη διαδικασία να μερήσουνε. Υποθέτω τα ίδια κι ο Γιώργος...
Σιγουρα ειμαι παρα πολυ μακρια απο το 120 αλλα δεν τις εχω μετρησει ποτε. Και βασικα ποτε δε βρηκα λογο η νοημα στο να το κανω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom