Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Θα κλείσω για Galleria Borghese και Κολοσσαίο απόψε κιόλας!
Να ξερεις οτι χρειαζεται Visa ή MasterCard είτε κάνεις τηλεφωνική κράτηση είτε τα αγοράσεις απο το ιντερνετ. Αν τα αγορασεις απο το ιντερνετ πρεπει να εχεις μαζι σου και το confirm γιατι αλλιως θα εχετε προβλημα. Επισης θα σου προτεινα να νοικιασετε καποιον ακουστικο οδηγο είτε να διαβασετε πολυ καλα πληροφοριες για την γκαλερι. Το σπιτι αυτο είναι ένα μουσείο απο τον τοιχο μεχρι το ταβανι, οποτε αμα δεν ξερεις , απλα κοιτας σαν το χαζο και περιφερεσαι ασκοπα (θα ελεγα). Υπαρχουν βεβαια και καποιες καρτες σε καθε δωματιο που σου εξηγουν στα αγγλικα αλλα μεχρι να βρεις ποιο ειναι ποιο..
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
θα ειμαι στην Ρωμη για το Πασχα
και αναχωρω στις 16 Απριλιου στις 8 το πρωι,Κυριακη του Πασχα
πως θα παω στο Τσιαμπινο το βραδυ του Μ.Σαββατου φυρω στις 6?
 

Dimitris_ele

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!!
Είμαστε 3 άτομα και θα ενδιαφερόμαστε για ελληνόφωνο ξεναγό για το Βατικανό στις 6,7/4/2017. Έχετε κάποια οικονομικη λύση να μας συστήσετε??
Επίσης αν υπάρχουν κάποιοι που θα είναι εκεί αυτές τις μέρες και θέλουν να μοιραστούμε το κόστος της ξενάγησης ας επικοινωνήσει
 

prasinaki

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Θα είμαστε 4 άτομα!!! Ο ένας θέλει Βενετία, ο άλλος Μόντενα! Οι υπόλοιποι θέλουμε απλώς Ιταλία. Πιστεύω ότι πρέπει να κόψουμε τη Βενετία....
Του χρόνου να είμαστε καλά θα κάνουμε ένα road trip απο Μιλάνο και θα δούμε και τη Βενετία.
Το θέμα είναι φέτος που τα εισητήρια από και προς Ρώμη τα έχουμε ήδη κλείσει, που να πάμε?? Μπορείτε να μου προτείνετε ένα road trip to οποίο να είναι εφικτό? Να δούμε και κάτι και να μην ψοφήσουμε μέσα σε ένα αμάξι.. Όσο για τη Ρώμη δεν μας πειράζει να μείνουμε και 1 μέρα μόνο γιατί θα πάμε το επόμενο ταξίδι αποκλειστικά εκεί!
Για την Ρωμη (που εχω παει 2 φορές ) θα σου προτείνω μια φοβερή τρατορια για φαγητό.....
Brancaleone Via Sicilia 170, 00187 Rome, Italy

+39 06 487 1776
 

maria87

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ PIAZZA POMPEI ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ
 

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Αν κοιτάξεις στο χάρτη της Ρώμης, η περιοχή που αναφέρεις είναι αρκετά μακριά από το κέντρο. Δεν γνωρίζω ποια είναι τα κριτήρια σου, ούτε πόσες μέρες θα μείνεις στην Ρώμη αλλά, άποψή μου είναι πως αν θες να δεις την πόλη, προτίμησε πιο κεντρική περιοχή. Την συμβουλή αυτή ακολούθησα και γω και αποδείχθηκε πως όσοι το πρότειναν είχαν απόλυτο δίκιο! Πήγα σχεδόν παντού με τα πόδια και αυτο είναι κάτι που δίνει μια απίστευτη άνεση κινήσεων και χρήση του πολύτιμου χρόνου στο έπακρο!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.Αν κοιτάξεις στο χάρτη της Ρώμης, η περιοχή που αναφέρεις είναι αρκετά μακριά από το κέντρο.
2.προτίμησε πιο κεντρική περιοχή.
1. Καλα μην την τρελλαινεις κιολας..10' περπατημα απο το Κολοσσαιο και σχεδον στα ορια του ιστορικού κεντρου δεν το λες "αρκετα μακρια απο το κεντρο". Υποψη μιλαμε για πολη αρκετών εκατομμυριων που απλωνεται δεκαδες χιλιομετρα. Καλα ειναι αν αξιζει η διαφορα τιμης. Ζωντανη περιοχή με πολλα μαγαζια κάθε ειδους.
2. Ναι.
 

Left777

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια σας παιδια,

Να κανω κι εγω μια ερωτηση.Εχω κλεισει ενα δωματιο για Ρωμη 27-31 Μαιου με δωρεαν ακυρωση μεχρι 20 Μαιου. Επειδη προεκυψε ενα που μου φαίνεται αρκετα καλυτερο αλλα μενει 1 δωματιο και δεν το βλεπω να μενει για πολυ, μπορω να κανω κρατηση κι εκει με δωρεαν ακυρωση και να αποφασισω μετα ποιο θα ακυρωσω η θα φαω ακυρο; :innocent:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ PIAZZA POMPEI ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ
Παρακαλώ μην γράφεις με κεφαλαία και διόρθωσε το μήνυμά σου.

Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σας παιδια,

Να κανω κι εγω μια ερωτηση.Εχω κλεισει ενα δωματιο για Ρωμη 27-31 Μαιου με δωρεαν ακυρωση μεχρι 20 Μαιου. Επειδη προεκυψε ενα που μου φαίνεται αρκετα καλυτερο αλλα μενει 1 δωματιο και δεν το βλεπω να μενει για πολυ, μπορω να κανω κρατηση κι εκει με δωρεαν ακυρωση και να αποφασισω μετα ποιο θα ακυρωσω η θα φαω ακυρο; :innocent:
Ναι, βουρ :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom