Μποτσουάνα Άγριες νύχτες στη Μποτσουάνα

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174

1500 χιλιόμετρα σε 2 βδομάδες, μετακινήσεις με ποταμόπλοια και βάρκες, βραδινές σερενάτες από ιπποπόταμους, ανοικτά παράθυρα-πρόσκληση σε κροκόδειλους που δεν μας έκαναν την τιμή, κολύμπι στην άκρη του γκρεμού στους καταρράκτες της Βικτόρια, καταδίωξη υπερμεγέθη μπαμπουίνου με ρεσάλτο από το νερό, 7 νύχτες ελεύθερη κατασκήνωση ανάμεσα στα άγρια θηρία, τσακάλια και ύαινες να κόβουν βόλτες ανάμεσα στις σκηνές μας τα βράδια, νυχτερινές συναντήσεις με 3 ζευγάρια μάτια να φέγγουν στο φακό μου στο σκοτάδι, χιλιάδες ελέφαντες να βόσκουν στο Chobe, 2-3 να μας επιτίθενται κατά μέτωπο σε φοβερό ενσταντανέ, λιοντάρια να βρυχώνται το βράδυ σε απόσταση αναπνοής...2 Έλληνες, 1 Δανέζα, 9 υπήκοοι του Ηνωμένου Βασιλείου, ανάμεσά τους η ηρωϊκή Βρετανίδα 75 ετών Ρόουζ και 1 Μποτσουανός Ταρζάν για οδηγός. Αυτό δεν ήταν ταξίδι, αυτό ήταν συνεχές φλερτ με τον αποκεφαλισμό, τον σωματικό διαμελισμό και τον αργό θάνατο από δηλητήριο σκορπιού.....

Άγριες νύχτες στη Μποτσουάνα....
 

Attachments

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Μια θαλασσοπνιγόμαστε στο Ακρωτήρι της Καλής Ελπίδας, μια κινδυνεύουμε να μας κατασπαράξουν άγρια θηρία της ζούγκλας.. ε, δεν είναι ζωή αυτή εδώ μέσα!:D

Για πάμε, για πάμε GTS.. κάτι μου λέει ότι θα βάλεις ιδέες σε πολλά μυαλουδάκια..
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Χριστέ μου, GTS, τι ιστορία ξεκίνησες!!!!:clap: Ανέβασα αδρεναλίνη και μόνο με τον πρόλογο!!!!!!


υ.γ. στα 75 μου, έτσι με ονειρεύομαι! Σε τρελά σαφάρι, σαν τη Ρόουζ!!!
(και στις πλαγιές των Ιμαλαΐων με τη μαγκούρα μου και με την Έρση, αλλά αυτό είναι από άλλη ιστορία...:roll:)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
GTS ΕΣΕΝΑ περιμενα ΤΟΣΕΣ μερες!!! Γραψε , γραψε αγορι μου!!!!
Θελω πολλες πολλες πληροφοριες!! Το βλεπω να ερχεται..........
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Τι ειναι αυτο GTS; Γιατι σταματησες; Για ξεκινα...μας αφηνεις με την περιερια
 

ΣΟΦΙΑ

Member
Μηνύματα
106
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Υ.
Ταξίδι-Όνειρο
μπορα μπορα
περιμενω με αγωνια τη συνεχεια......................................
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.937
Τώρα αυτό τι ήταν? Με 10 σειρές μας άφησες... για συνέχισε σε παρακαλώ! Γνωρίζεις πόσο μας ενδιαφέρει πολλούς εδώ μέσα το συγκεκριμένο ταξίδι!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Πολύ εντυπωσιακό το ξεκίνημά σου! Έχω ήδη αρχίσει να σχηματίζω τις πρώτες εικόνες και να ονειρεύομαι τις περιπέτειες που έζησες! Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια!!!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
ελα βρε GTS κανε λιγο γρηγορα, που ξεροσταλιαζουμε μετα την εισαγωγη....
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Εντάξει δύο παραγράφους έγραψες όλες και όλες και έχεις κερδίσει όλη μας την προσοχή, περιμένουμε.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μπράβο GTS! Ωραίος τίτλος αλλά με αγωνία περιμένουμε τη συνέχεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.776
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom