Άνδρος Άνδρος

Despoina.dr

Member
Μηνύματα
14
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΑΛΙΑΔΑ ΗΛΕΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΡΗΤΗ
Πολύ σωστά. Αλλά γενικότερα ακόμα Κ αν λειτουργούσε σωστά το ΚΤΕΛ η Άνδρος θεωρώ ότι είναι ένα νησί που για να ανακαλύψεις τις ομορφιές της πρέπει να έχεις δικό σου μεταφορικό μιας που κάποιες από τις πιο ωραίες παραλίες έχουν χωμάτινο δρόμο.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ποιο καλό παιδάκι ξέρει καμιά παραλία που να μην την πιάνει αυτό το γλυκύτατο (λέμε τώρα) μελτεμάκι που με έκανε να φάω αρκετή άμμο στον Χαλκολιμνιώνα σήμερα και μου έκανε ένα ωραιότατο scrub σε συνδυασμό με το αντιηλιακό μου, καθώς έπεφτε με ορμή πάνω μου όλο το απόγευμα;;
@Despoina.dr ακούει;;;Somebody;;
 

Despoina.dr

Member
Μηνύματα
14
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΑΛΙΑΔΑ ΗΛΕΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΡΗΤΗ
Ποιο καλό παιδάκι ξέρει καμιά παραλία που να μην την πιάνει αυτό το γλυκύτατο (λέμε τώρα) μελτεμάκι που με έκανε να φάω αρκετή άμμο στον Χαλκολιμνιώνα σήμερα και μου έκανε ένα ωραιότατο scrub σε συνδυασμό με το αντιηλιακό μου, καθώς έπεφτε με ορμή πάνω μου όλο το απόγευμα;;
@Despoina.dr ακούει;;;Somebody;;
Από ότι μαθαίνω είναι δύσκολες οι τελευταίες μέρες στο νησί απο τον πολυ αερα.Κοίτα γενικά η παραλία που πιάνει τον λιγότερο αέρα είναι η Χρυσή άμμος. Αλλά με πάρα πολλά μποφόρ ενδεχομένως κ εκει να σηκώνει άμμο.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Γυρισε μολις η κορη μου,δυστυχως αερα παντου..το πιο σωστο ειναι να ρωτησεις καποιον ντοπιο..
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Ποιο καλό παιδάκι ξέρει καμιά παραλία που να μην την πιάνει αυτό το γλυκύτατο (λέμε τώρα) μελτεμάκι που με έκανε να φάω αρκετή άμμο στον Χαλκολιμνιώνα σήμερα και μου έκανε ένα ωραιότατο scrub σε συνδυασμό με το αντιηλιακό μου, καθώς έπεφτε με ορμή πάνω μου όλο το QUOTE]
Χρυση Αμμος και Αγιος Πετρος
 
Last edited by a moderator:

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Σας ευχαριστώ όλους! Γύρισα από την αρχοντική Άνδρο και μπορώ να προσθέσω σε αυτές που αναφέρατε και τον ωραιότατο Άγιο Κυπριανό (με ελάχιστο κόσμο σε αντίθεση με τις δύο άλλες κοντινές που αναφέρθηκαν..) αλλλά και τα Πίσω Γυάλια που πολύ μου άρεσαν!!!
:surf1:
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Κούβα
Κάνω "ανάνηψη" του θρεντ. Έχω μερικές απορίες. Τέλος Ιουλίου, αρχές Αυγούστου υπάρχουν πολλές πιθανότητες να έχει μελτέμια και αέρα; Καταλαβαίνω ότι οι καλύτερες παραλίες είναι μάλλον στην ανατολική πλευρά, αλλά επειδή φοβάμαι τους αέρηδες, σκέφτομαι ότι ίσως είναι καλύτερα να μείνουμε στην δυτική που μάλλον είναι πιο προστατευμένη. Έτσι όπως βλέπω το google maps καταλαβαίνω όμως ότι η πρόσβαση από την μία πλευρά του νησιού στην άλλη (ανατολή-δύση) δεν είναι και πολύ εύκολη και επειδή θα έχουμε και μωρό μαζί μας και άρα δεν μπορούμε να κάνουμε 1 ώρα για να φτάσουμε σε μία παραλία, το πιο πιθανό είναι να "εγκλωβιστούμε" στην πλευρά στην οποία θα μείνουμε ε; Εσείς τι λέτε;
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ναι, για τις πιθανότητες του αέρα! Θα το ξαναζήσω κι εγώ τέλος Ιουλίου φέτος!
Τις μέρες με αέρα ο κόσμος μαζεύεται στη Χρυσή Άμμο αλλά δεν είναι τόσο δύσκολο να μετακινείστε από Χώρα προς Μπατσί για μπάνιο, αν προτιμάτε να μείνετε ανατολικά. Και στη μεριά της Χώρας θα βρείτε απάνεμες παραλίες, όπως τα Πίσω Γιαλια...
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Κούβα
Ναι, για τις πιθανότητες του αέρα! Θα το ξαναζήσω κι εγώ τέλος Ιουλίου φέτος!
Τις μέρες με αέρα ο κόσμος μαζεύεται στη Χρυσή Άμμο αλλά δεν είναι τόσο δύσκολο να μετακινείστε από Χώρα προς Μπατσί για μπάνιο, αν προτιμάτε να μείνετε ανατολικά. Και στη μεριά της Χώρας θα βρείτε απάνεμες παραλίες, όπως τα Πίσω Γιαλια...
Όπως το φοβόμουν :/ Ευχαριστώ Χριστίνα!
 

thonas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα σε όλους! Θα μπορούσε κάποιος να προτείνει:
1. καλύτερες παραλίες (οργανωμένες και μη)
2. καλύτερα μέρη για φαγητό
3. καλύτερα μέρη για ποτό
4. μέρη που πρέπει να επισκεφθείς

Θα είμαι στην Άνδρο 16-20 Αυγούστου, με αυτοκίνητο και θα μένω χώρα. Με ενδιαφέρει πολύ το καλό φαγητό και οι ωραίες θάλασσες! Θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom