ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Jane8

Member
Μηνύματα
49
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Mετανάστευση
Eυχαριστώ τον ''perastikos30'' και την ''tita'' για τις πληροφοριες τους!
Ελπίζω να είναι τόσο απλά,όσο τα λέτε... Ίσως αν προσκομίσει κάποιος τα εισητήρια του,να έιναι πιο εύκολο να τον ''πιστέψουν'', αλλά είναι λίγο ριψοκίνδυνο να βγάλεις εισητήρια αν δεν έχεις κανονίσει πρώτα όλα τα άλλα...
Και κάτι τελευταίο (και ζητώ συγγνώμη αν σας κούρασα)... Θα ήταν χρήσιμο ή όχι, να έχω μαζί μου μια αίτηση απο τη σχολή(που να δείχνει και επίσημα ότι είμαι ακόμη φοιτήτρια) ή απο τον εργοδότη του χώρου που θα κάνω πρακτική? Λέω εγω τώρα....

Καλά και ονερεμένα ταξίδια σε όλους!
 
Last edited by a moderator:

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
περιττό ειναι πιστευω. Μην αγχωνεσαι!
 

arwin

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam-New York
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Καλησπέρα παιδιά,

έχω και εγώ μια απορία σχετικά με την έκδοση της βίζας. Σκοπεύω να επισκευτώ μαζί με ένα φίλο μου, τον κολλητό μου, που πρόσφατα μετακόμισε στη Νεα Υόρκη. Έχω ήδη κλείσει το ραντεβού μου στην Αμερικάνικη Πρεσβεία και όλα καλα μέχρι εκεί. Το πρόβλημα μου είναι αν τελικά θα μου την δώσουν την βίζα λόγω του οτι ο πατέρας μου είναι Ιρανός (ξέρετε πολιτικά προβληματα). Εγώ γεννημένος στην Ιταλία και ζω στην Ελλάδα απο τα 5 μου. Έχω ελληνική ταυτότητα και υπηκότητα και είμαι φοιτητής εδω στην Αθήνα. Επίσης να αναφέρω οτι όταν ήμουν 2 χρονών πήγα στην Αμερική με την μήτερα μου (Ελληνίδα) σαν τουρίστες.
Θα μου πείτε τώρα, αφου έχεις κλείσει το ραντεβού περίμενε και θα δείς αν θα πάρεις την βίζα. Απλά, ήθελα να κλείσω τα εισιτήρια πριν το ραντεβού, γιατί αυτό αργει και οι τιμές θα φτάσουν στα ουράνια!
Υπάρχει περίπτωση να μου αρνηθούν την βίζα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Καλημέρα! Ευτυχώς τέλος καλά όλα καλά!Μόλις παρέλαβα την βίζα μου. Jane8 και εγώ ως φοιτήτρια, είχα και βεβαίωση διατήρησης της φοιτητικής ιδιότητας, και όλα τα εισιτήρια εκτυπωμένα, αλλά δεν μου ζήτησαν τίποτα από αυτά. Κάποιες ερωτήσεις μου έκαναν, τύπου με ποιον μένω στον τόπο που σπουδάζω, πότε θα πάρω πτυχίο, ποιος πληρώνει το σπίτι μου και αυτό ήταν. Κι εγώ ήμουν πολύ αγχωμένη, αλλά τελικά δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος. Οπότε cool!!
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
Καλησπέρα παιδιά,

έχω και εγώ μια απορία σχετικά με την έκδοση της βίζας. Σκοπεύω να επισκευτώ μαζί με ένα φίλο μου, τον κολλητό μου, που πρόσφατα μετακόμισε στη Νεα Υόρκη. Έχω ήδη κλείσει το ραντεβού μου στην Αμερικάνικη Πρεσβεία και όλα καλα μέχρι εκεί. Το πρόβλημα μου είναι αν τελικά θα μου την δώσουν την βίζα λόγω του οτι ο πατέρας μου είναι Ιρανός (ξέρετε πολιτικά προβληματα). Εγώ γεννημένος στην Ιταλία και ζω στην Ελλάδα απο τα 5 μου. Έχω ελληνική ταυτότητα και υπηκότητα και είμαι φοιτητής εδω στην Αθήνα. Επίσης να αναφέρω οτι όταν ήμουν 2 χρονών πήγα στην Αμερική με την μήτερα μου (Ελληνίδα) σαν τουρίστες.
Θα μου πείτε τώρα, αφου έχεις κλείσει το ραντεβού περίμενε και θα δείς αν θα πάρεις την βίζα. Απλά, ήθελα να κλείσω τα εισιτήρια πριν το ραντεβού, γιατί αυτό αργει και οι τιμές θα φτάσουν στα ουράνια!
Υπάρχει περίπτωση να μου αρνηθούν την βίζα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αφου εχεις Ελληνικη υπηκοοτητα δε πιστευω να εχεις προβλημα με το οτι ο πατερας ειναι Ιρανος..Μακαρι να πανε ολα καλα.!!!
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Los Angeles
VISA τέλος !!!!!

Να και κάτι καλό που ακούσαμε σήμερα.
 
  • Like
Reactions: Tom

panos2080

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Τελος η visa αλλα απο ποτε ισχυει?Απο αυριο?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Το θέμα κλειδώνει αφού η ενημέρωση πλέον γίνεται στο άλλο τόπικ. :)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom