ΗΠΑ Έκδοση VISA για Αμερική

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
δεν ειμαι σιγουρος...ενας φιλος μου εβγαλε βιζα για 10 χρονια ηταν...
κ εκατσε εκει ενα χρονο...

αλλα θυμαμαι πηγε 2-3 φορες Καναδα...μηπως αυτο ειναι το "κολπο";;; αν κ βεβαια περασαν 5-6 χρονια απο τοτε...

δνε ειμαι σιγουρος ομως...ισως λεω ------...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν υπάρχει κανένα "κόλπο", διάβασε τι έγραψα παραπάνω, η τουριστική βίζα σου επιτρέπει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ χρόνο να μείνεις στη χώρα νόμιμα, ο χρόνος αυτός είναι αν δεν κάνω λάθος τρεις μήνες. Από κει και πέρα αυτό δεν έχει σχέση με την εργασία, διότι πολύ απλά με τουριστική βίζα δε μπορείς να εργαστείς νόμιμα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν υπάρχει κανένα "κόλπο", διάβασε τι έγραψα παραπάνω, η τουριστική βίζα σου επιτρέπει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ χρόνο να μείνεις στη χώρα νόμιμα, ο χρόνος αυτός είναι αν δεν κάνω λάθος τρεις μήνες. Από κει και πέρα αυτό δεν έχει σχέση με την εργασία, διότι πολύ απλά με τουριστική βίζα δε μπορείς να εργαστείς νόμιμα.

παω πασο...
τοτε πολυ πιθανως αυτος να μην ειχε βγαλει τουριστικη βιζα...

ΑΣΧΕΤΟ.
οταν λες συγκεκριμενο χρονο..αν η βιζα εχει διαρκεια 10 χρονια...μπορω να παω 3 μηνες φετος, κ 3 μηνες του χρονου ή ειναι 3 μηνες αθροιστικα οσο καιρο ειναι σε ισχυ η βιζα;;;;
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Βίζα για 10 χρόνια; Δε νομίζω...μήπως το μπερδεύεις με το διαβατήριο;
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Περίεργο.. αλλά για να το λέτε έτσι είναι. :roll:

Μήπως έχει ισχύ για 10 χρόνια, αλλά από τη στιγμή που τη χρησιμοποιήσεις έχεις μόνο 3 μήνες (ή όσοι είναι τέλοσπάντων) διαθέσιμους;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Περίεργο.. αλλά για να το λέτε έτσι είναι. :roll:

Μήπως έχει ισχύ για 10 χρόνια, αλλά από τη στιγμή που τη χρησιμοποιήσεις έχεις μόνο 3 μήνες (ή όσοι είναι τέλοσπάντων) διαθέσιμους;
έχει ισχύ 10 χρόνια και τη χρησιμοποιείς όσο θες, ως 3 μήνες παραμονή το χρόνο. έτσι το κατάλαβα. είναι ντροπή που τη χρησιμοποιούμε ακόμα σαν τριτοκοσμικοί και κάνουμε κάθε χρόνο όσοι πάμε ΤΙΣ ουρές...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
επανερχομαι...

υπαρχει τελικα πιθανοτητα να μην σου δωσουν την τουριστικη βιζα;
κ δεν μιλαω αν παω κ τους πω: θελω να ερθω να δουλεψω ή οτι ξερω να φτιαχνω βομβες με σαπουνι κλπ
μιλαμε για απλα κ ωραια πραγματα.
επισης θα χρησιμοποιησω το Λ.Α. transit. Θα μεινω ενα βραδυ μονο.
Ειναι υπερ μου να τους το πω; ισως να εχω κ το booking μαζι μου που φαινεται οτι πεταω για Λ.Α. καθομαι ενα βραδυ (μερικες ωρες στην ουσια) κ το αλλο πρωι πεταω για αλλου...


κατι ακομα...
ακουσα οτι δεν μπορεις να εχεις φαρμακα μαζι σου χωρις συνταγη κ κατι τετοια....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κατι ακομα...
ακουσα οτι δεν μπορεις να εχεις φαρμακα μαζι σου χωρις συνταγη κ κατι τετοια....
ενδιαφέρον..εγώ πηγαινοφέρνω πάντα το φαρμακείο του αυτοκινήτου χωρίς πρόβλημα. όσο για την καμπίνα παίρνω πάντα 2-3 μαζί μου, ντεπον, ηρεμιστικο κλπ. ποτέ δεν μου είπαν κάτι..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μαλιστα...

καλα αυτο για τα φαρμακα θα το ψαξω.
για την Βιζα ανησυχω λιγο...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να μην ανησυχείς. Πρέπει να υπάρχει πολύ ειδικός λόγος για να μη σου δώσουν τουριστική βίζα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom