Όλες οι παραλίες της Κρήτης

aronioti

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Παιδιά καλησπέρα σας!!
Νομίζω ότι τα βάσανα όσων αγωνιούν να βρουν πληροφορίες για τις παραλίες της Κρήτης τέλειωσαν... Πλέον υπάρχει ένας πλήρης οδηγός για όλες τις παραλίες του νησιού. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά εμπλουτίζεται και συνεχώς.

Πάρα πολύ καλή δουλειά από ανθρώπους που αγαπούν την Κρήτη. Μπράβο τους πραγματικά!

Cretan Beaches - Guide for beaches of Crete, Greece.
awww.cretanbeaches.com_images_stories_logo.png

Πραγματικά δεν θυμάμαι να έχω δει κάποιο άλλο beach-oriented site στη ζωή μου...

:cool::cool:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παιδιά καλησπέρα σας!!
Νομίζω ότι τα βάσανα όσων αγωνιούν να βρουν πληροφορίες για τις παραλίες της Κρήτης τέλειωσαν... Πλέον υπάρχει ένας πλήρης οδηγός για όλες τις παραλίες του νησιού. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά εμπλουτίζεται και συνεχώς.

Πάρα πολύ καλή δουλειά από ανθρώπους που αγαπούν την Κρήτη. Μπράβο τους πραγματικά!

Cretan Beaches - Guide for beaches of Crete, Greece.
awww.cretanbeaches.com_images_stories_logo.png

Πραγματικά δεν θυμάμαι να έχω δει κάποιο άλλο beach-oriented site στη ζωή μου...

:cool::cool:
Αρκετα καλο το site αν και για τη παραλια του Λεντα(Ηρακλειο ) επιτρεψτε μου να εχω ενστασεις....ευτιχως που δεν ειδα τα Ματαλα μεσα γιατι θα εχανα πασα ιδεα....υπαρχουν και αλλες εξ ισου καλες που δεν ειναι στη λιστα.....
 

bahia

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Asturias
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Λατινικής Αμερικής
πολυ χρησιμο για νεες ανακαλυψεις.. ευχαριστουμε
μυρισε καλοκαιρι!
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Ευτυχώς, η αγαπημένη μου παραλία δεν είναι ούτε στα top rated ούτε στα mostly viewed...Καλύτερα!! μην πλακώσει κόσμος....;)
...οσο και να με βασανίσετε δεν θα σας πω ποια είναι...:bleh:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ευτυχώς, η αγαπημένη μου παραλία δεν είναι ούτε στα top rated ούτε στα mostly viewed...Καλύτερα!! μην πλακώσει κόσμος....;)
...οσο και να με βασανίσετε δεν θα σας πω ποια είναι...:bleh:
Μετα απο εκτεταμενα βασανιστηρια και 3ωρο γαργαλημα στις πατουσες ο αγαπητος μοντερειτορ αποκαλυψε την ΝΕΑ ΧΩΡΑ BEACH.:haha:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ευτυχώς, η αγαπημένη μου παραλία δεν είναι ούτε στα top rated ούτε στα mostly viewed...Καλύτερα!! μην πλακώσει κόσμος....;)
...οσο και να με βασανίσετε δεν θα σας πω ποια είναι...:bleh:
Μην είσαι τόσο σίγουρος!!
περίεργο δεν βλέπω ούτε τις δικές μου...:shock::shock:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Μετα απο εκτεταμενα βασανιστηρια και 3ωρο γαργαλημα στις πατουσες ο αγαπητος μοντερειτορ αποκαλυψε την ΝΕΑ ΧΩΡΑ BEACH.:haha:
δεν ειναι αυτή, αλλά επειδή ήσουν τοσο κοντα και δεν παλευω αλλο τα βασανιστήρια, ναι θα ομολογήσω..ναι λοιπόν! το Κουμ Καπί είναι! ακόμα και τον Αύγουστο δεν θα δεις πανω από 5 ατομα να κολύμπάνε..Πραγματικό διαμάντι!!!:bleh:
 

aronioti

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Αρκετα καλο το site αν και για τη παραλια του Λεντα(Ηρακλειο ) επιτρεψτε μου να εχω ενστασεις....ευτιχως που δεν ειδα τα Ματαλα μεσα γιατι θα εχανα πασα ιδεα....υπαρχουν και αλλες εξ ισου καλες που δεν ειναι στη λιστα.....
Μα τα rating τα κάνουν οι χρηστες
Επειδή γνωρίζω το παιδί που το φτιάχνει (είναι ακόμη υπό κατασκευή), πρόσφατα πρέπει να ξαναπέρασε τα Χανιά. Μάλιστα αρχικά είχε 70 παραλίες και τώρα έχει πάνω από 100 στα Χανιά.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Μα τα rating τα κάνουν οι χρηστες
Επειδή γνωρίζω το παιδί που το φτιάχνει (είναι ακόμη υπό κατασκευή), πρόσφατα πρέπει να ξαναπέρασε τα Χανιά. Μάλιστα αρχικά είχε 70 παραλίες και τώρα έχει πάνω από 100 στα Χανιά.
Υπαρχουν παρα πολλες και ανεξερεύνητες παραλιες στη νοτια Κρητη...και πολλοι μικροι κολπισκοι ...που δυσκολα χαρτογραφουνται αλλα τους γνωριζουν οι ντοπιοι....υπαρχουν και αρκετες παραλιες που ειναι προσβασιμες μονο με βαρκα
Τη παραλια Αγιος Παυλος κοντα στους Καλους Λιμενες την εχω δωσει αρκετες φορες σαν μια απο τις καλλιτερες....αν και δεν ειναι ευκολα προσβασιμη....ουτε τουριστικη....αργοτερα ισως δουμε και τη παραλια Χρισοστομος μετα τη Καραβοβρυση κοντα στο Λεντα...ή τους Κριγιους

Εχει κανει καλη δουλεια ο φιλος σου.....δεν αμφισβητείτε, δεν ξερω αν εισαι Κρητικος.....ισως κατανοησεις καλλιτερα τις περιοχες που αναφερω...
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μια χαρα το site. δίνει ιδέες για καλοκαιρι...
 

aronioti

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
Υπαρχουν παρα πολλες και ανεξερεύνητες παραλιες στη νοτια Κρητη...και πολλοι μικροι κολπισκοι ...που δυσκολα χαρτογραφουνται αλλα τους γνωριζουν οι ντοπιοι....υπαρχουν και αρκετες παραλιες που ειναι προσβασιμες μονο με βαρκα
Τη παραλια Αγιος Παυλος κοντα στους Καλους Λιμενες την εχω δωσει αρκετες φορες σαν μια απο τις καλλιτερες....αν και δεν ειναι ευκολα προσβασιμη....ουτε τουριστικη....αργοτερα ισως δουμε και τη παραλια Χρισοστομος μετα τη Καραβοβρυση κοντα στο Λεντα...ή τους Κριγιους

Εχει κανει καλη δουλεια ο φιλος σου.....δεν αμφισβητείτε, δεν ξερω αν εισαι Κρητικος.....ισως κατανοησεις καλλιτερα τις περιοχες που αναφερω...
Κρητικός και τον βοηθάω και στο ψάξιμο (Τέλειο χόμπι παίδες). Τον Άγιο Παύλο τον έχει βάλει (λέγεται και Στενά) και το Χρυσόστομο (ή Λασαία). Η Καραβόβρυση μπορείς να μας πεις που είναι ή οι Κριγιοί;;; :D:D
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Τη παραλια Αγιος Παυλος κοντα στους Καλους Λιμενες την εχω δωσει αρκετες φορες σαν μια απο τις καλλιτερες....αν και δεν ειναι ευκολα προσβασιμη....ουτε τουριστικη....

έχω πάει δυο φορές, έχουν άσφαλτο τώρα.

οι περισσότερες δεν εξυπηρετούν τον επισκέπτη της Κρήτης που έρχεται για λίγο. χάνει χρόνο, περπατά σε ερημιές μέχρι να φτάσει, χαλάει και το αυτοκίνητο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom