Όχι και τόσο Fast...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Το εισιτήριο ακυρώθηκε λόγο μικρού προβλήματος στο όνομα και εκδόθηκε νέο
Η χρέωση αξιας 500 περίπου euro δεν επιστράφηκε σε μια βδομάδα όπως καθορίστηκε αλλα ούτε και σήμερα που πέρασε ένας μηνας
Το δούλεμα πάει σύννεφο και τα νεύρα τσατάλια
Εκκρεμεί χρέωση εδώ και ένα μηνα και δεν μπορώ να προβώ σε αμφισβήτηση μέσω τραπέζης
μιας και απλά εκκρεμεί και όχι χρεωθεί
είμαι ο μονος? δεν νομίζω...
Ένα πολλά υποσχόμενα ελληνικό τουριστικό πλοίο βυθίζεται και θα πάρει πολλούς μαζί του...
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Ένα google search να κάνεις, θα βρεις άπειρους στην ίδια κατάσταση με σένα... Δυστυχώς...
 

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Ένα google search να κάνεις, θα βρεις άπειρους στην ίδια κατάσταση με σένα... Δυστυχώς...
Έτσι είναι φιλε μου, Δυστυχώς...


edit : συντρόφισσα ταξιώτισσα... :) (μόλις πρόσεξα πως είσαι γυναικα)
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εγώ πάντως έλεγξα όλες μου τις κρατήσεις από AFT (που είναι για πτήσεις με aegean ή συνδυασμό) στο site της aegean και εμφανίζονται όλες κανονικά.. Με τα ξενοδοχεία δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα εκτός από το τελευταίο (που έκλεισα λίγες μέρες πριν αρχίσουν τα προβλήματα) και μου είπαν πως έχω κανονικά κράτηση.
Βέβαια ένα ποσό που μου χρωστάει η AFT από ακύρωση κράτησης που έγινε από δικό τους λάθος και άλλο ένα μικρότερο ποσό για λάθος χρέωση στη κάρτα μου, δε μου τα έχουν επιστρέψει ακόμα και όσες φορές επικοινώνησα μου λένε πως τα αιτήματα έχουν σταλεί στο λογιστήριο για έγκριση..
Η δική μου εντύπωση από την εταιρία είναι ότι δεν ήταν έτοιμοι να ανταπεξέλθουν σε τόσο απότομη αύξηση των πωλήσεων και να διαχειριστούν τόσους πελάτες. Το είχα γράψει και αλλού ότι φαίνεται να έχει γίνει πρόχειρη δουλειά στη σελίδα τους και στο τρόπο που λειτουργεί.
Τώρα αν πήραμε κάποιο ρίσκο, όλοι εμείς που αγοράσαμε εισητήρια επειδή με τα κουπόνια ήταν πολύ δελεαστικές οι τιμές, θα φανεί άμεσα..
 

dimtze

Member
Μηνύματα
90
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Syros, Crete, Sardenia
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia !!!
Για την ιστορία απλά να αναφέρω πως η πτήση ήταν για περιοχή τις Ασίας 25 euro φθηνότερα από τον ανταγωνισμό...
δεν έψαξα τον ιδιοκτητη... δεν το κάνω συνήθως
ούτε και είδα πώληση κάτω του κόστους

Σχετικά έμπειρος είμαι μια και ταξιδεύω πολλά χρονια
Εμπιστοσύνη δεν έχω κανέναν ειδικά τα χρονια τις κρίσης που ζούμε
Και για το λόγο ότι τα λουκέτα πάνε σύννεφο οποτε καλά είναι να προσεχεις και εσύ :) και όλοι μας :)

Πάντως τα υπόλοιπα εισιτήρια τα επιβεβαίωσα και είναι ok, το πρόβλημα είναι μονο σε αυτό τις αλλαγής

Εγώ πάντως έλεγξα όλες μου τις κρατήσεις από AFT (που είναι για πτήσεις με aegean ή συνδυασμό) στο site της aegean και εμφανίζονται όλες κανονικά.. Με τα ξενοδοχεία δεν έχω επικοινωνήσει ακόμα εκτός από το τελευταίο (που έκλεισα λίγες μέρες πριν αρχίσουν τα προβλήματα) και μου είπαν πως έχω κανονικά κράτηση.
Βέβαια ένα ποσό που μου χρωστάει η AFT από ακύρωση κράτησης που έγινε από δικό τους λάθος και άλλο ένα μικρότερο ποσό για λάθος χρέωση στη κάρτα μου, δε μου τα έχουν επιστρέψει ακόμα και όσες φορές επικοινώνησα μου λένε πως τα αιτήματα έχουν σταλεί στο λογιστήριο για έγκριση..
Η δική μου εντύπωση από την εταιρία είναι ότι δεν ήταν έτοιμοι να ανταπεξέλθουν σε τόσο απότομη αύξηση των πωλήσεων και να διαχειριστούν τόσους πελάτες. Το είχα γράψει και αλλού ότι φαίνεται να έχει γίνει πρόχειρη δουλειά στη σελίδα τους και στο τρόπο που λειτουργεί.
Τώρα αν πήραμε κάποιο ρίσκο, όλοι εμείς που αγοράσαμε εισητήρια επειδή με τα κουπόνια ήταν πολύ δελεαστικές οι τιμές, θα φανεί άμεσα..

Επικοινωνία με το λογιστήριο δεν υφίσταται, οπλίσου με υπομονή και καλά ξεμπέρδεμα...
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Επικοινωνία με το λογιστήριο δεν υφίσταται, οπλίσου με υπομονή και καλά ξεμπέρδεμα...
εννοείς ότι δε σε συνδέουν με το λογιστήριο να μιλήσεις απευθείας; Εμένα μου είπαν να πάρω πρωί που είναι ανοιχτό και θα συνδεθούν εκείνοι να μιλήσουν για το θέμα.. όντως δε νομίζω να μπορούμε να μιλήσουμε απευθείας. Αλλά το λογιστήριο δίνει το οκ ή απορρίπτει το αίτημα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Κάντε dispute με την τράπεζα αν τα κλείσατε με πιστωτική.
Πραγματικά κρίμα όμως, αν και φαινόταν ότι παραήταν καλό για να είναι αληθινό.
Εδώ εξηγεί και τι ακριβώς είναι το default.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ποτε και με ποια δικαιολογια σας ακυρωσαν εισιτηρια;....υπαρχουν και αλλα μελη εδω που τους εχουν ακυρωθει;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Προφητικόν: Αιρ Μπαχάλ. Αιρ φαστ τικετς, Αιρ φαααστ τίκεεετς. (Φαίνεται ότι ήταν κάποιο είδος πρακτικής η ακύρωση εισιτηρίων και μη επιστροφή χρημάτων σύμφωνα με τα χθεσινά νέα ¨ The AAC said it was aware of numerous customer complaints that tickets had been issued and then cancelled within 24 hours, with no refunds forthcoming." http://www.travelweekly.co.uk/Artic...panies-warning-after-airfasttickets-iata.html)
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Και εγώ τα τσέκαρα παιδιά, εάν έχετε αριθμό εισιτηρίου φαντάζομαι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom