1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο / Ιούνιο / Ιούλιο 2011! Κάντε κλικ εδώ!

Ισπανία ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΜΕΡΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος Wellington, στις 15 Μαρτίου 2011.

1. SPROM

SPROM New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Εξεταστική
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Δεν ξέρω τώρα...
    Ωστε, είναι μακρυά; Ε, ναι, ίσως... Μπορούν, όμως, πάντα να μην πάνε μόνο για μία ημέρα. Όχι;

2. anny

anny Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ιστρια
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    γύρος του κόσμου

Σχετικά με τη Βαλένθια, δε θα έλεγα ότι είναι και κοντά. Απέχει 350 χιλιόμετρα από τη Βαρκελώνη. Άσε που αν κάποιος αποφασίσει να το κάνει, καλύτερα να μείνει και δυό μερούλες εκεί να το ευχαριστηθεί. Αλλιώς μόνο χρόνο θα χάσει στο πήγαινε-έλα.

Η δε Μαδρίτη απέχει γύρω στα 620 χιλιόμετρα και το Τολέδο 700 παρά κάτι.

Αν θέλει να κάνει ντε και καλά κάποια εκδρομή γύρω από τη Βαρκελώνη, καλύτερα να επιλέξει ένα από τα πιο κοντινά μέρη που ήδη προτάθηκαν.

3. renata

renata Member

Επόμενο Ταξίδι:
    το μελετάω.
    Girona.
    Ασυζητητι!!
    πας εύκολα με λεωφορείο σε αφήνει σε σταθμό λεωφορίων,κοντά στην παλιά πόλη που ειναι παρακάτω.
    έχει υπέροχα παλιά κτιρια πολύ πράσινο και λουλούδια και απίστευτους καθεδρικούς ναούς..πέρασε το ποτάμι με το γεφύρι και θα βρεθείς σε άλλη διάσταση!
    οταν κατέβεις στον σταθμό παρε τα δρομολόγια για την επιστροφή σου στην βαρκελώνη..οι οδηγοί ειναι πολύ εξυπηρετικοί και ακριβείς στις ώρες αναχώρησης.
    κάπου έχω βάλει αρκετές φωτογραφίες να δείς αν ειναι στο στύλ σου..

4. fenia42

fenia42 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Στον Άξονα του Κακού!
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ilulissat
    μπορεις να εξηγησεις τι θελεις να πεις?

5. Wellington

Wellington New Member

Ευχαριστώ πολύ για τη βοηθειά σας .Θα το ψάξω λίγο ακόμα ως τότε .:)

6. Pandora

Pandora Member

Επόμενο Ταξίδι:
    θα δείξει...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ιαπωνία
    Προτείνω το Montserrat κατ΄αρχήν και μετά τη Girona...
    Μπορείς να δεις εδώ λεπτομέρειες http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...DF%E1-%DD%F4%F3%E9-%EE%E1%F6%ED%E9%EA%DC.html και πολλές φωτο στη gallery και για τα δυο μέρη...

7. SPROM

SPROM New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Εξεταστική
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Δεν ξέρω τώρα...
    Το περίμενα ότι θα ρωτούσες :bleh:
    Μα, Νταλί;! Μπλιεχ μπλιεχ μπλιεχ

8. dimitra481

dimitra481 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βαρκελώνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΜΕΞΙΚΟ
    καλημέρα σε όλους! Πάω Βαρκελώνη με αφορμή το final 4. Δεν πάω με group κλασσικά και θα μείνω και 2 μέρες μετά τον τελικό ώστε να δω και την πόλη. Ήθελα να ρωτήσω, στο ενυδρείο έχει πάει κανείς αξίζει? Θέλω να πάω αλλά επειδή θα έχουμε ουσιαστικά 2- 3 μέρες δεν ξέρω αν είναι κάτι που πρέπει να δούμε. Γενικά εγώ προτιμώ αρχαία, κάστρα, εντυπωσιακά παλιά κτίρια κλπ παρά μουσεία. Κάθε πρόταση δεκτή ...

9. SPROM

SPROM New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Εξεταστική
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Δεν ξέρω τώρα...
    Έχω πάει στο ενυδρείο, αλλά μόνο την 3η φορά που επισκέφθηκα την πόλη. Αν και έχει, όντως, πλάκα, οπωσδήποτε δεν είναι από τα κυριότερα αξιοθέατα.
    Με βάση τα ενδιαφέροντά σου, όπως αυτά διατυπώθηκαν, θα σου έλεγα ότι μέσα σε 3 μέρες έχεις πολύ καλύτερα πράγματα να κάνεις. Από τα μουσεία, θα έλεγα να μη χάσεις τα Πικάσο και Μιρό που είναι τρομερά. Από εκεί και πέρα, μπορείς να μείνεις μία ολόκληρη μέρα στο πάρκο Γκουέλ, αρκεί να φροντίσεις, ώστε να πας μια μέρα που θα έχει μουσική. Οι βόλτες στην πόλη θα γεμίσουν τις μέρες σου, οπωσδήποτε.
    Να περάσεις τέλεια!

10. dimitra481

dimitra481 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βαρκελώνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΜΕΞΙΚΟ
    ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν ήξερα ότι χρειάζεσαι ολόκληρη μέρα για το πάρκο οπότε thanks για την πληροφορία. Είμαι σίγουρη ότι θα περάσω καλά, συνολικά θα είμαι 6 μέρες αλλά στην ουσία 3 μένουν ελεύθερες με τις αλλαγές στις ώρες των αγώνων..

Μοιραστείτε τη σελίδα