Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Που γραφει την χωρητικοτητα της βαλιτσας;
Κοιταζω στα χαρακτηριστικα, λεει για κιλα που ζυγιζει, για λιμπρες κλπ.

Προτιμοτερη η βαλιτσα εναντι του σακ βουαγιαζ, και γιατι;
Χωρητικότητα=volume
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Προτιμοτερη η βαλιτσα εναντι του σακ βουαγιαζ, και γιατι;
Για να μεταφέρεις τα ρούχα σχεδόν ατσαλάκωτα, για να μη βρέχονται, για να στέκεται όρθια, για να την κάνεις σκαμνάκι ή κάθισμα όταν κουράζεσαι. Δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει βαλίτσα;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Προτιμοτερη η βαλιτσα εναντι του σακ βουαγιαζ, και γιατι;
Η σακ βουαγιαζ,ειναι καλη μονο σαν χειραποσκευη(με ροδακια παντα)γιατι βαζεις-βγαζεις ευκολα πραγματα και στριμωχνεται ευκολα στο ντουλαπακι του αεροπλανου,αλλα σαν βαλιτσα δεν ειναι καλη για τους λογους που σου ειπε η Paefstra οπως και οτι τουμπαρει ευκολα(σε πεζοδρομια κλπ)και δεν προσφερει προστασια σε ευθραυστα αντικειμενα,οπως η βαλιτσα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Μα ποσο νοικοκυρα;
Προτιμω τσαντα ''σχολικη'', 700 γραμ βαρος, κερδιζεις λοιπον σε κιλα και δεν στην τσεκαρουν καν στις Low cost.
Προφανώς θα παίρνεις και μίνι σίδερο μαζί. Αν σε είχα παρέα θα σε φόρτωνα και μίνι σιδερώστρα (υπάρχει).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Ποτε γιατι τα διπλωνω τελεια(χαχαχα) και την φουλαρω τη βαλιτσα και πραγματικα σπανια να ειναι ασιδερωτα.

Αλλα παντα κουβαλαω μαζι ισιωτικο, ντεσκτοπ και σεσουαρ γιατι δεν χωρανε συνηθως στις βαλιτσες σας!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Προφανώς θα παίρνεις και μίνι σίδερο μαζί. Αν σε είχα παρέα θα σε φόρτωνα και μίνι σιδερώστρα (υπάρχει).
Και γω χρησιμοποιώ "σχολική τσάντα ",που λεει και ο jimp και ποτε δε έχουν τσαλακωθει τα ρούχα μου ...

Υ.Γ αυτο το ισιωτικο που κουβαλάει ο μεσιε jimp είναι για τη μπουκλα ;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Και γω χρησιμοποιώ "σχολική τσάντα ",που λεει και ο jimp και ποτε δε έχουν τσαλακωθει τα ρούχα μου ...

Υ.Γ αυτο το ισιωτικο που κουβαλάει ο μεσιε jimp είναι για τη μπουκλα ;
Ναι ναι για τις μπουκλες μου ειναι.
Ή μηπως το λενε ψαλιδι; Ή μηπως ειναι το ιδιο πραγμα; Τελος παντων ειμαι σιγουρος πως ολες εχετε καταλαβει τι εννοω!
 

cool11

Member
Μηνύματα
111
Likes
1
Για να μεταφέρεις τα ρούχα σχεδόν ατσαλάκωτα, για να μη βρέχονται, για να στέκεται όρθια, για να την κάνεις σκαμνάκι ή κάθισμα όταν κουράζεσαι. Δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει βαλίτσα;
Μου χει 'μεινει' απο τα φοιτητικα χρονια και χρησιμοποιω παντα σακ βουαγιαζ.
Ισως ακουγεται χαζο βεβαια. Οπως επισης και οσα ρωτω περι διακρισης και πλεονεκτηματων/μειονεκτηματων σακ βουαγιαζ και βαλιτσων.

Οπωσδηποτε ειναι και θεμα προσωπικης προτιμησης, αλλα οπως τα λες, η βαλιτσα υπερεχει εναντι του σακ βουαγιαζ; Ειναι ας πουμε μια ανωτερη επιλογη;
Εγω θελω συγκεκριμενα πραγματα (και γι αυτο τα εθεσα εξαρχης), οποτε προσπαθω να δω τι μπορει να με καλυψει καλυτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom