Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
ξέρει κανείς πού δίνουμε βαλίτσες για επιδιόρθωση; το ένα ροδάκι "μαγγώνει" λίγο...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Στα σοβαρά, hydronetta πρέπει να παραδώσεις τη βαλίτσα στις απωλεσθείσες αποσκευές ή τέλος πάντων να κάνεις αίτηση εκεί. ΠΡΙΝ βγεις από το αεροδρόμιο εννοείται. Ή σου την επισκευάζουν (βαριούνται, δε γίνεται σχεδόν ποτέ) ή σου δίνουν άλλη, σε κάποιες περιπτώσεις επιτόπου, σε άλλες έρχονται στο σπίτι σου. 20 χρόνια επιτυχίες.
Δεν είναι απαραίτητο πριν βγεις από το αεροδρόμιο, έχεις νομίζω κάποιες ώρες περιθώριο και μετά την πτήση, δε θυμάμαι όμως πόσες. Πρόσφατα, μου είχαν χαλάσει το φερμουάρ, το πήρα είδηση σπίτι, τους πήρα τηλέφωνο την επομένη, ήρθαν, την φτιάξαν και τη φέραν σε λίγες μέρες.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Και κάποιοι "τσαγκάριδες της γειτονιάς" είναι πολύ καλοί για τέτοιες επισκευές.
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
170
Δεν διάβασα όλες τις σελίδες οπότε sorry αν έχει ξαναειπωθεί..
Αλλά, επειδή ταξιδεύω συχνά με Ryanair (55 x 40 x 20 cm) και με Τransavia (55 x 35 x 25), έχετε να προτείνετε μια χειραποσκευή που να καλύπτει και τις δύο?
Ή να πάρω κάτι σε σάκο (με ροδάκια όμως) που πατιέται πιο εύκολα σε περίπτωση που δε χωράει στα κουτιά που τα ελέγχουν?
(Αγορά από internet εξωτερικό)
Ευχαριστώ!
 

DimitrisOoc

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα!!ειμαι νεο μελος αυτο ειναι το πρωτο μου post δεν ξερω αν ειναι στο σωστο section αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Αυριο το απογευμα φευγω για cape town και χρειαζομαι αμεσα ενα laptop backpack με αρκετους αποθηκευτικους χωρους που να μπορει να προσαρτηθει και στη βαλιτσα ( το παλιο μολις χαλασε). Αν καποιος ξερει μαγαζια στην αθηνα που θα μπορουσα να ριξω μια ματια θα ημουν ευγνωμων!!!! Ευχαριστω εκ των προτερων απλα δεν ειμαι απο την αθηνα και δεν εχω ιδεα. Οσα βρηκα σε eshop δεν με καλυπταν πληρως. Ψαχνω κατι ( δεν ξερω αν πρεπει να το γραψω) σαν τα backpack της everki. Ευχαριστω και παλι!!!!
 

Elgrec0

Member
Μηνύματα
95
Likes
112
Ταξίδι-Όνειρο
Στα Μπαρ του Τσινάσκι L.A
Καλησπέρα!

Ψάχνω για αγορά ταξιδιωτικό backpack 75-85L με ωφέλιμο (εσωτερικό) ύψος περίπου 90 εκ.Τα μεγαλύτερα αντικείμενα που θα πρέπει να χωράνε μέσα είναι, ψαροντούφεκο (1μ), βατραχοπέδιλα (90εκ) και το τρίποδο της dslr (50εκ).Το μέγιστο βάρος που συνήθως θα φορτώνω είναι τα 33κιλά μαξ!Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω είναι έως 70-80Ε.

Με ένα ψαχτήρι ονλάην βρήκα πολλές επιλογές αλλα δεν γνωρίζω την ποιότητα της κάθε μάρκας.
Παραθέτω μερικές : Maori, Vanguard, Campus, Colorlife, Panda και Polo

Περιμένω απόψεις και προτάσεις για τις παραπάνω ή ακόμα και για φυσικά καταστήματα με περισσότερες επιλογές!
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Με ένα ψαχτήρι ονλάην βρήκα πολλές επιλογές αλλα δεν γνωρίζω την ποιότητα της κάθε μάρκας.
Παραθέτω μερικές : Maori, Vanguard, Campus, Colorlife, Panda και Polo
Vanguard έχω τσάντα για κάμερα. Είναι καλή μάρκα.
 

EVISKAL

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καλησπέρα. Μήπως κάποιος έχει άποψη για σκληρές βαλίτσες dielle? Είναι αρκετά ανθεκτικές ή με 1-2 ταξίδια θα είναι άχρηστη ?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Θα κάνω την εξής ερώτηση: σε μεγάλα ταξίδια, τί μεγέθους βαλίτσα παίρνετε;
Γιατί εγώ θέλω να πάρω μία πολύ μεγάλη αλλά όλοι μου λένε ότι θα δυσκολεύομαι στο κουβάλημα ακόμη και με τα ροδάκια.
Το μέγεθος αυτής είναι καλό http://www.factoryoutlet.gr/gr-el/o...39915.0_0000-american-tourister-by-samsonite- ή είναι μικρή ;
Να την πάρω;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Σκεψου οτι ειναι μολις 10 εκατοστά ψηλότερη απο μια χειραποσκευή. Ειναι μεσαίου μεγέθους και εγω μια τετοια όταν τη γεμίζω συνήθως ζυγίζει 15 κιλά.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Αχαμ. Άρα πολύ μικρή. Οκ, ευχαριστώ!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Οι τσάντες τύπου eastpak (εκείνες οι σχολικές) πως σας φαίνονται σαν χειραποσκευή (εφόσον οι διαστάσεις ειναι ανάμεσα στα όρια δεν υπαρχει προβλημα,σωστα; ); Ταξιδεύω για Αμερική και επειδη εχουμε ανταπόκριση μέσω Κων/πόλης και θα κανουμε ξενάγηση και εκει,λεω να εχω μια τετοια τσάντα πλάτης για να την κουβαλάω και πιο ευκολα. Να αναφέρω επισης οτι ειμαι φοιτήτρια και προς το παρον τουλάχιστον,δεν μπορω να διαθέσω πολλα χρήματα για καποια ακριβή χειραποσκευή :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.724
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom