Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
αυτο που λές δεν παίζει να το κουβαλάς στην πλάτη..
δεν γνωρίζω τιμές αλλα κοίταξε για χειραποσκευή -μικρή βαλίτσα με ροδάκια που θα την τραβάς ..
υπάρχει μεγάλη ποικιλία στην αγορά.απλώς παρε καλή με συμπαγεις ρόδες που δεν χαλανε εύκολα.ολα τα χερούλια χώνονται και δεν έξέχουν.
δες στην delsey και samsonite.
στα χρήματα που ψάχνεις υπάρχει η rocano θυγατρική της delsey εξαιρετική ποιότητα με καλά φερμουάρ και ελαφριά..πέρισι ειχε μόνο 60 ευρώ.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Miα λυση σε αυτα που ζητας ειναι η σειρα insect της delsey, δεν ξερω αν βγαινει ακομα, εγω την αγορασα το 2006 αλλα ειναι συρομενη, η χειρολαβη ενσωματωνεται στην αποσκευη, ειναι απο μαλακο υφασμα αρα αν εχεις λιγα πραγματα δεν πιανει πολυ χωρο,εχει προδιαγραφες ωστε να χωραει στην καμπινα α/φους και εχει ιμαντες για να την κανεις σακιδιο ωμου αν χρειαστει. Τωρα ως προς την τιμη δεν ξερω αλλα σε κανενα stock house ισως την βρεις στα λεφτα που υπολογιζεις. Αν εισαι απο αθηνα δες στο καταστημα με στοκ της delsey στην καλλιθεα οδος αγαμεμνονος δενξερωποσο.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Last edited by a moderator:

jacamar

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιρμανία
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.....το σκέφτομαι σοβαρά για μια επίσκεψη στην Αθηνάς όλο και κάποιο σακίδιο όπως το θέλω θα εχουν και φθηνό,γιατι οι τιμές που βλέπω είναι εξωφρενικές....τόσα λεφτά δεν μου στοίχισαν τα αεροπορικά....:)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Στην Polo στην Αμφιθέα (με καταστήματα και σε άλλα σημεία), ψάχνοντας για διάφορα , είδα σακίδιο-τρόλλευ (2 τεμαχίων-με αποσπώμενο μικρότερο σακίδιο), 50 lt , στα 55 ευρώ - έκπτωση (μάλλον -20% )
Βάσει των διαστάσεων του δεν μπορεί όμως να περάσει σαν χειραποσκευή (62cm). Τώρα για το βάρος του.... θα κρίνετε από κοντά ...:shock:

http://www.polo.gr/static/images/related_images/PACKAKING.pdf

Η θήκη ασφαλείας "pacsafe" για διαβατήριο-χρήματα, στα 16 ευρώ (αρχική τιμή 20 ευρώ), που αγόρασα για γύρω από τη μέση, είναι ιδιαίτερα προσεγμένη και εργονομική :lol:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κι εγώ με ότι να'ναι ταξιδεύω πάντα κι ευτυχώς δεν με έχει εγκαταλείψει καμία βαλίτσα μέχρι σήμερα.Φθορές εννοείτει πως παίζουν μόνιμα και όταν παραγίνει το κακό (κανένα φερμουάρ στο χέρι,κανένα ροδάκι, κλπ.) τρώνε σουτ και καινούργιες.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
,. Ά, και φροντίζω πάντοτε να μπορώ να την ξεχωρίσω με μια μόνο ματιά ανάμεσα σε 100 άλλες. ;)
Α χα΄!!! αυτή η πουά ροζουλί που αρπάζεται πρώτη απο τον ιμάντα ειναι δική σου δηλαδή???:bleh:
περιμένω να γυρίσεις για να μου τα ψάλλεις!!:D
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμένα η βαλίτσα μου είναι προίκα! Μας είχε αγοράσει ο πατέρας μου, εμένα και την αδερφή μου από μια samsonite. Είναι αθάνατη, με ακολουθεί παντού! Με ένα βρεγμένο πανάκι την καθαρίζω και είναι έτοιμη για βόλτα! Ο μόνιμός φόβος μου πάντως είναι να μην τη χάσω!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Πληροφορία.
στο factory outlet στην πειραιώς πρόσφατα έβαλαν και stock επώνυμων βαλιτσων.
Απίστευτα χαμηλά τιμές, μεγάλη γκάμα!!
μην τις πάρετε ολες αφήστε καμμία και για μένα...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.462
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom