Βουλγαρία Αγορές στο Sandanski (Σαντάνσκι) Βουλγαρίας

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Εντυπωσιακό... η κοιλάδα του Ροδανού στον κάμπο της Λάρισας... πως δεν έχουν ανακαλύψει βρε αδερφέ αυτό το θησαυρό τα μεγάλα πρακτορεία του οικοτουρισμού για να ξεχυλίσει τουρίστες ο μαγευτικός Θεσσαλικός κάμπος... Ιούλιο μήνα, μεσημέρι με πενήντα βαθμούς εκδρομή στους δρόμους της Καρδίτσας... τι Τοσκάνη και αηδίες λέμε... ιδανικό week end με βάση την υπέροχη Λάρισα... η πλάκα δεν είναι οτι τα γράφεις η πλάκα είναι οτι τα πιστεύεις κιόλας...
Όπως το λες:μαγευτικός Θεσσαλικός κάμπος... Και όποιος κατάλαβε... κατάλαβε...Εκτροχιάζεσαι και υποτιμάς τόπους και ανθρώπους



Παρακαλώ στο επιτρέπουμε... μου αρέσουν οι θρησκευτικές έννοιες... ευλογημένοι από τον Θεό... σα να λέμε ένα πράμα σαν το Πέραμα, τις φαβέλες στο Ρίο, τις φτωχογειτονιές στη Βομβάη και πολλά άλλα ευλογημένα μέρη...... αυτά βέβαια καλό θα ήταν να τα πεις στους φουκαράδες που μένουν εκει και δεν έχουν στον ήλιο μοίρα... το έργο " Σκύψε ευλογημένη " το έχεις δει??
Εδώ σίγουρα δεν κατάλαβες τίποτα. Προσωπικά θέματα. Ουδεν σχόλιον.



Διαβάσαμε διαβάσαμε... κυρίως εκείνο με την θρησκευτική έννοια μας έβγαλε το μάτι...
Το κουτσοπαλεύω με τα Ελληνικά αλλά αν συνεχίσεις έτσι με βλέπω να τα ξεχνάω...
Πράγματι: "Το κουτσοπαλεύω με τα Ελληνικά" ισχύει.Όταν αποθηκεύω τις εξαιρετικές (το έχω ξανατονίσει και σε έχω συγχαρεί δημοσίως) ταξιδιωτικές ιστορίες σου (έχω φτιάξει χωριστά αρχεία) αναγκάζομαι να κάνω αρκετές ορθογραφικές διορθώσεις.
Πάντως είσαι καλεσμένος μου, στον μαγευτικό Θεσσαλικό κάμπο ένα σ/κ, για να ανακαλύψουμε μαζί τον ....θησαυρό!!! Και οι "τουρίστες" ας τρέχουν δίπλα μας, με χίλια, στον αυτοκινητόδρομο.
Μην ξεχνάς: όμορφος γίνεται ένας τόπος ...μισό ...απ' το Θεό και τ' άλλο μισό απ' τους ανθρώπους. ....και θα πάμε να βρούμε ωραίους Ανθρώπους
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
λοιπον επειδη βλεπω οτι γραφουν ατομα που ναι απο αθηνα και κατω και μπορει καν να μην εχουν παει σαντασκι θα σου πω εγω που παω περιπου μια φορα το μηνα...
εχω γραψει αναλυτικα για την αγορα στο σαντασκι στο αρθρο 'στις αγορες του κοσμου΄αν θελεις διαβασε...
.....
λοιπον ημουν πριν 10 μερες εκει αρα οτι σου πω θα ναι φρεσκο...
το σαντασκι οπως και ολη η βουλγαρια εχει πιο φτηνα τροφιμα φρουτα παπουτσια ..και καλλυντικα...
αν θελεις να κανεις σταση καλυτερα πετριτσι κ οχι σαντασκι... εχει πιο καλη και πιο φτηνη αγορα...
εχουν τελευταια ακριβηνει αρκετα εκει τα πραγματα αλλα τροφιμα και καλλυντικα ειναι απαιχτα.τα ρουχα δεν αξιζουν αν και τελευται βρηκα ενα καλο τζιν με 5 ε.... μονο....ετυχε βεβαια

τωρα που μιλαμε τρωω καστανα απο σαντασκι που πηρα 0.50 λεπτα το κιλο..... εδω εχει απο 2-4.5.....ε
ολες οι βαφες μαλλιων εχουν τη μιση τιμη ..
επισης παπουτσια που πηρα απο κει αλλα χαλασαν σε μια σεζον ..αλλα περπαταω και πολυ..χιχι... και αλλα τα εχω χρονια...
εχω παρει ελληνικοτατα φαγωσιμα και ενδυματα στη μιση τιμη και κατω απο την ελλαδα..
το σαντασκι εχει πολλα τουρκικα αλλα αμα ψαξεις και ελληνικα μια που πολλα εργοστασια απο βορεια ελλαδα πηγαν εκει
στην τελευταια μου εξορμηση στη νοτια βουλγαρια συναντησα κυρια που παιρνει ολο το σαρζαβατικο της απο κει ανα 15 μερες και μας αραδιαζε καμια 20 κιλα απο διαφορα ..πχ καστανα πιπεριες κτλ που πηρε μονο με 15 ε..
επισης εχω
ξανααναφερει οτι το ταχυδρομειο στη βουλγαρια ειναι πολυ πιο φτηνο απο ελλαδα..αν κατα τυχει εχεις κατι να στειλεις...
σου προτεινω να ψωνισεις καλλυντικα βαφες ειδη υγειηνης παπουτσια και τροφιμα αν θελεις απο πετριτσι και πλακοεγκρασ...
επισης κοιτα να παρεις ελληνικα προιοντα μια εκει ειναι παφτηνα..πχ τα κρουασαν σεβεν ντεισ που εδω εχουν 1-1.20 εκει 0.30 λεπτα και ειναι ελληνικα
οπως ειπα σαμπουαν οδοντοκρεμες ολα μιση σχεδον τιμη..
το μπασκο ειναι πανακριβο μη παρεις τιποτα απο κει... καλα να περασεις αν θελεις κατι αλλο να σε βοηθησω μια που νομιζω οτι εχω παει τις περισσοτερες φορες σε αυτο το μερος απο καθε μελος που σου χει γραψει..
καλα να περασεις..
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγιο Ορος
λοιπον επειδη βλεπω οτι γραφουν ατομα που ναι απο αθηνα και κατω και μπορει καν να μην εχουν παει σαντασκι θα σου πω εγω που παω περιπου μια φορα το μηνα...
εχω γραψει αναλυτικα για την αγορα στο σαντασκι στο αρθρο 'στις αγορες του κοσμου΄αν θελεις διαβασε...
.....
λοιπον ημουν πριν 10 μερες εκει αρα οτι σου πω θα ναι φρεσκο...
το σαντασκι οπως και ολη η βουλγαρια εχει πιο φτηνα τροφιμα φρουτα παπουτσια ..και καλλυντικα...
αν θελεις να κανεις σταση καλυτερα πετριτσι κ οχι σαντασκι... εχει πιο καλη και πιο φτηνη αγορα...
εχουν τελευταια ακριβηνει αρκετα εκει τα πραγματα αλλα τροφιμα και καλλυντικα ειναι απαιχτα.τα ρουχα δεν αξιζουν αν και τελευται βρηκα ενα καλο τζιν με 5 ε.... μονο....ετυχε βεβαια

τωρα που μιλαμε τρωω καστανα απο σαντασκι που πηρα 0.50 λεπτα το κιλο..... εδω εχει απο 2-4.5.....ε
ολες οι βαφες μαλλιων εχουν τη μιση τιμη ..
επισης παπουτσια που πηρα απο κει αλλα χαλασαν σε μια σεζον ..αλλα περπαταω και πολυ..χιχι... και αλλα τα εχω χρονια...
εχω παρει ελληνικοτατα φαγωσιμα και ενδυματα στη μιση τιμη και κατω απο την ελλαδα..
το σαντασκι εχει πολλα τουρκικα αλλα αμα ψαξεις και ελληνικα μια που πολλα εργοστασια απο βορεια ελλαδα πηγαν εκει
στην τελευταια μου εξορμηση στη νοτια βουλγαρια συναντησα κυρια που παιρνει ολο το σαρζαβατικο της απο κει ανα 15 μερες και μας αραδιαζε καμια 20 κιλα απο διαφορα ..πχ καστανα πιπεριες κτλ που πηρε μονο με 15 ε..
επισης εχω
ξανααναφερει οτι το ταχυδρομειο στη βουλγαρια ειναι πολυ πιο φτηνο απο ελλαδα..αν κατα τυχει εχεις κατι να στειλεις...
σου προτεινω να ψωνισεις καλλυντικα βαφες ειδη υγειηνης παπουτσια και τροφιμα αν θελεις απο πετριτσι και πλακοεγκρασ...
επισης κοιτα να παρεις ελληνικα προιοντα μια εκει ειναι παφτηνα..πχ τα κρουασαν σεβεν ντεισ που εδω εχουν 1-1.20 εκει 0.30 λεπτα και ειναι ελληνικα
οπως ειπα σαμπουαν οδοντοκρεμες ολα μιση σχεδον τιμη..
το μπασκο ειναι πανακριβο μη παρεις τιποτα απο κει... καλα να περασεις αν θελεις κατι αλλο να σε βοηθησω μια που νομιζω οτι εχω παει τις περισσοτερες φορες σε αυτο το μερος απο καθε μελος που σου χει γραψει..
καλα να περασεις..
Οταν λες για καλλυντικα να σκεφτω La Prairie;Sisley η να το ξεχασω καλυτερα΄;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Noμιζω οτι ολοι καταλαβαινουμε τι εννοει το μελος famek.
δεν πιστευω οτι θα εχει La Prairie και τα καλλυντικα που εννοει μαλλον δεν ειναι διασημων οικων.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
τα καλύτερα εσώρουχα από πόλη...

ποιο σαντάνσκι?
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
πάντως απο τον τόπο μου, κάθε σ/κ άνδρο-πούλμαν κάνουν "ψώνια" στο σαντανσκι... εξασφαλισμένη αναχώρηση...
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
οχι καλλυντικα φιρμα δεν εχει..
επισης καλλυντικα θα ψαξεις και στα φαρμακεια τους...
επισης πολυ αρεσουν το κασερι τους οι ελληνες.. αλλα και αλλα φαγωσιμα μελι η ακομα και παστρουμα
τωρα να σου πω για το παρκιν... παντα θα το βαζεις μεσα σε παρκιν που εχει στη πλατεια στο σαντασκι και πισω απο το πολυκαταστημα στο πετριτσι...... δεν θα χεις κανενα προβλημα και επισης φροντισε απο το παραθυρο να μην φαινονται τσαντες..
ακομα μια συμβουλη για ψιλολογια κανε συναλλαγμα μια που στο σαντασκι πετριτσι παιρνουν ευρο αλλα στα ψιλοπραγματα χανεις στην συναλλαγη ενω σε μεγαλα αντικειμενα ρουχα κτλ κερδιζεις....
εχει στο κεντρο εναλλακτηρια απεναντι απο το παρκιν στο σαντασκι και διπλα στο πολυκαταστημα στο πετριτσι..
επισης και ειδη χομπυ ψαρεματος ειναι πολυ φτηνοτερα...καλαμια και τετοια...
αυτα αν θελετε κατι αλλο ρωτηστε και μη ξεχασετε να παρετε σοκολατες τομπλερον... αυτες που εδω 1.20 εκει 0.50- 0.60....ε
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
λοιπον επειδη βλεπω οτι γραφουν ατομα που ναι απο αθηνα και κατω και μπορει καν να μην εχουν παει σαντασκι θα σου πω εγω που παω περιπου μια φορα το μηνα...
Τι λογική είναι πάλι αυτή? Είμαι από τη Νότια Κρήτη κι όμως έχω περάσει 6 φορές από το Σαντάνσκι (χωρίς να σταματήσω ούτε μία φορά, αν και είχα την επιλογή).
Κι εν πάση περιπτώσει, το ότι επισκέπτεσαι συχνά ένα μέρος, δεν αρκεί από μόνο του για να κάνει πιο αξιόπιστη τη μαρτυρία σου.

Για τα υπόλοιπα δε σχολιάζω, όποιος τα διαβάζει, όπως και τα υπόλοιπα γραφόμενα σου για το μέρος, καταλαβαίνει.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Τι λογική είναι πάλι αυτή? Είμαι από τη Νότια Κρήτη κι όμως έχω περάσει 6 φορές από το Σαντάνσκι (χωρίς να σταματήσω ούτε μία φορά, αν και είχα την επιλογή).
Κι εν πάση περιπτώσει, το ότι επισκέπτεσαι συχνά ένα μέρος, δεν αρκεί από μόνο του για να κάνει πιο αξιόπιστη τη μαρτυρία σου.

Για τα υπόλοιπα δε σχολιάζω, όποιος τα διαβάζει, όπως και τα υπόλοιπα γραφόμενα σου για το μέρος, καταλαβαίνει.

συγνώμη αλλα οι πληροφορίες είναι κατατοπιστικότατες και ενδιαφέρουν αρκετους απο εδω μεσα :D:D
συνέχισε αγαπητη FAMEK δωσε μας τα φωτα σου και ασε τους υπόλοιπους να λενε
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom