Ρόδος Αεροδρόμιο Ρόδου - Παλιά πόλη Ρόδου

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τα κλασικά: Πεταλούδες, 7 πηγές (πέρνα και μέσα από το σκοτεινό τούνελ με το τρεχούμενο νερό) και Κάμειρος.

Βέβαια προηγείται η Λίνδος...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Τα κλασικά: Πεταλούδες, 7 πηγές (πέρνα και μέσα από το σκοτεινό τούνελ με το τρεχούμενο νερό) και Κάμειρος.

Βέβαια προηγείται η Λίνδος...
Σιγουρα θα παω Πανορμιτη-Συμη.Κοιταξα και για Χαλκη αλλα ειναι πολυ ακριβο το καταμαραν και δεν το βλεπω.
Και η Λινδος ειναι βεβαια στο προγραμμα αλλα ηθελα και κατι αλλο παρομοιο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάντως εν γένει η Ρόδος, ενώ έχει απίστευτη φυσική ομορφιά, πράσινο, τρεχούμενα νερά, από χωριά δεν λέει πολλά. Η ρυμοτομία και η αρχιτεκτονική τους είναι χάλια. Η Λίνδος είναι εξαίρεση, καθώς η κυκλαδίτικη αρχιτεκτονική της την κάνει ξεχωριστή, αλλά ακόμα και εκείνη συγκρινόμενη με χωριά των actual Κυκλαδονήσων δεν είναι κάτι τόσο ξεχωριστό. Εγώ θα σου προτείνω πάντως τον Έμπωνα, όχι βέβαια για την γραφικότητά του, αλλά για την υπέροχη διαδρομή, τις τέλειες-αν και απλοϊκές-ταβέρνες και το κρασί.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ θα σου προτείνω πάντως τον Έμπωνα, όχι βέβαια για την γραφικότητά του, αλλά για την υπέροχη διαδρομή, τις τέλειες-αν και απλοϊκές-ταβέρνες και το κρασί.
Πολύ καλό, αν και πιο απολαυστικό τον χειμώνα. Γιαυτό δεν το πρότεινα...
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σιγουρα θα παω Πανορμιτη-Συμη.Κοιταξα και για Χαλκη αλλα ειναι πολυ ακριβο το καταμαραν και δεν το βλεπω.
Και η Λινδος ειναι βεβαια στο προγραμμα αλλα ηθελα και κατι αλλο παρομοιο.
Σύμη πολύ καλύτερη απο Χάλκη για εμένα.
Αξίζει σίγουρα...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Τα κλασικά: Πεταλούδες, 7 πηγές (πέρνα και μέσα από το σκοτεινό τούνελ με το τρεχούμενο νερό) και Κάμειρος.

Βέβαια προηγείται η Λίνδος...

Μπήκα πέρυσι, ωραία ήταν! Βέβαια αν είσαι κλειστοφοβικός δεν παίζει με την καμία! Δεν βλέπεις ΤΙΠΟΤΑ! Κυριολεκτικά πας στα τυφλά! Η φώτο είναι ενώ πλησιάζουμε την έξοδο.

afarm7.static.flickr.com_6012_5905587331_845e4e2f47_b.jpg


Την Ρόδο την λάτρεψα, μου άρεσε πάρα πολύ. Να πας και Πρασονήσι, ειδικά αν είσαι φαν του kite ή windsurfing.

afarm7.static.flickr.com_6023_5906143546_8d551ccdd4_b.jpg


Πέρα από αυτά που λέει o sdoe βεβαίως βεβαίως! Ποιος είπε ότι δεν υπάρχουν πεταλούδες πια?

afarm6.static.flickr.com_5159_5906144544_718ecda2de_b.jpg


Στην Λίνδο προτίμησα την παραλία του Αγ.Παύλου, στην άλλη γίνεται χαμός από κόσμο και ομπρέλες.

afarm7.static.flickr.com_6023_5906144898_fd6e7eed56_b.jpg


afarm7.static.flickr.com_6055_5905588825_111a282816_b.jpg


Και το κάστρο, αχ αυτό το κάστρο... Περπατάς και λες να τώρα θα σκάσει ο ιππότης! Από τα πιο όμορφα μέρη στην Ελλάδα κατ' εμέ. Μου ανοίξατε την όρεξη πανάθεμα σας!
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αμάξι και νότια Ρόδος φίλε wotan. Χιλιόμετρα και χιλιόμετρα και στο τέλος Λαχανιά για φαί στην ταβέρνα κάτω από τον πλάτανο. ΠΕς μου αν πρόκειται να πας νότια, να ξεθάψω τις σημειώσεις μου
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αμάξι και νότια Ρόδος φίλε wotan. Χιλιόμετρα και χιλιόμετρα και στο τέλος Λαχανιά για φαί στην ταβέρνα κάτω από τον πλάτανο. ΠΕς μου αν πρόκειται να πας νότια, να ξεθάψω τις σημειώσεις μου
Αν ειχα πιο πολλες μερες,ναι.Φτανω εκει σημερα το απογευμα και επιστρεφω Κυριακη απογευμα.Εξεταζω το ενδεχομενο να νοικιασω αμαξι για να παω Λινδο και 1-2 αλλες κοντινες περιοχες,το Σαββατο.Αλλα θα το κοιταξω τοτε.
Παρασκευη παω Συμη.Τον υπολοιπο χρονο,στην παλια πολη.
 

betoto

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
κ εγω θα παω ροδο 23 ιουλιου κ θα γυρισω 30. νομιζω πως θα προλαβω να δω πολλα πραγματα. αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι οι παραλιες. αποιες θεωρουνται οι καλυτερες? αν κ ολες φαινονται φοβερες. κ σε ποιες γινεται τζερντζελο? εκτος απο φαληρακι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom