Ρόδος Αεροδρόμιο Ρόδου - Παλιά πόλη Ρόδου

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
κ εγω θα παω ροδο 23 ιουλιου κ θα γυρισω 30. νομιζω πως θα προλαβω να δω πολλα πραγματα. αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι οι παραλιες. αποιες θεωρουνται οι καλυτερες? αν κ ολες φαινονται φοβερες. κ σε ποιες γινεται τζερντζελο? εκτος απο φαληρακι.
Να πας οπωσδήποτε στο πρασονήσι. Είναι υπέροχο και να το προλάβεις τώρα πριν πουληθεί γιατί είναι στα φιλέτα που θα πουλήσει το δημόσιο. Οφείλω να σου πω ότι απέχει 50 περίπου χιλ. από την πόλη της Ρόδου.
 

betoto

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Να πας οπωσδήποτε στο πρασονήσι. Είναι υπέροχο και να το προλάβεις τώρα πριν πουληθεί γιατί είναι στα φιλέτα που θα πουλήσει το δημόσιο. Οφείλω να σου πω ότι απέχει 50 περίπου χιλ. από την πόλη της Ρόδου.
το ειχα στα υποψιν αλλα νομιζα οτι ηταν πιο μακρια.θελουμε να τη γυρισουμε ολη τη ροδο αν προλαβουμε.
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
το ειχα στα υποψιν αλλα νομιζα οτι ηταν πιο μακρια.θελουμε να τη γυρισουμε ολη τη ροδο αν προλαβουμε.

Αν εννοεις με το ( θελουμε να τη γυρισουμε ολη τη Ροδο αν προλαβουμε) ,οτι παω -ριχνω μια ματια,πινω ενα καφε,η ριχνω μια βουτια στα πεταχτα μπορει και να συμφωνησω .Ειναι μεγαλη,ειναι πλουσια σε ολα,ειναι ομορφη και θελκτικη.Απατει χρονο για ολα αυτα που σου δινει .Εχουμε παει 2 φορες απο 15 ημερες και στη πρωτη ευκαιρια θα ξαναπαμε.

Πρασονησι τελος........
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εγω μολις γυρισα.Καθισα μονο 4 μερες αλλα ηταν χορταστικες.Δεν πηγα για παραλιες κτλ.

Ξεπατωσα την Παλια Πολη και σημεια της νεας.Ακομα,νοικιασα αμαξι κανοντας ενα μινι τουρ:Κοιλαδα Πεταλουδων,7 Πηγες (παρα-πολυ ομορφα),Λινδος βεβαια,Παναγια Τσαμπικα και Φαληρακι(μια που ηταν στο δρομο μας).
Επισης μια μερα πηγαμε στη Συμη,εκπληκτικη!
 

betoto

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Εγω μολις γυρισα.Καθισα μονο 4 μερες αλλα ηταν χορταστικες.Δεν πηγα για παραλιες κτλ.

Ξεπατωσα την Παλια Πολη και σημεια της νεας.Ακομα,νοικιασα αμαξι κανοντας ενα μινι τουρ:Κοιλαδα Πεταλουδων,7 Πηγες (παρα-πολυ ομορφα),Λινδος βεβαια,Παναγια Τσαμπικα και Φαληρακι(μια που ηταν στο δρομο μας).
Επισης μια μερα πηγαμε στη Συμη,εκπληκτικη!
ακριβως τα ιδια σκεφτομαι κ εγω. θελω να τη δω αλλα να τη χορτασω κιολας.οχι απλα περναω μια βολτα κ γεια.να κανω κ τα μπανακια μου ομως να τα ευχαριστηθω!. οχι μονο γυρω γυρω
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
ακριβως τα ιδια σκεφτομαι κ εγω. θελω να τη δω αλλα να τη χορτασω κιολας.οχι απλα περναω μια βολτα κ γεια.να κανω κ τα μπανακια μου ομως να τα ευχαριστηθω!. οχι μονο γυρω γυρω

Θα καθομουν παραπανω αλλα την αλλη βδομαδα,φευγω για εξωτερικο,οποτε λιγο ρεγουλα...:clap:
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Εγω μολις γυρισα.Καθισα μονο 4 μερες αλλα ηταν χορταστικες.Δεν πηγα για παραλιες κτλ.

Ξεπατωσα την Παλια Πολη και σημεια της νεας.Ακομα,νοικιασα αμαξι κανοντας ενα μινι τουρ:Κοιλαδα Πεταλουδων,7 Πηγες (παρα-πολυ ομορφα),Λινδος βεβαια,Παναγια Τσαμπικα και Φαληρακι(μια που ηταν στο δρομο μας).
Επισης μια μερα πηγαμε στη Συμη,εκπληκτικη!
Με αλλα λογια δηλαδη γνωρισες την ροδο παρα πολυ καλα...... Ροδος χωρις μπανιο ? τι λες τωρα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Με αλλα λογια δηλαδη γνωρισες την ροδο παρα πολυ καλα...... Ροδος χωρις μπανιο ? τι λες τωρα.
Kρητη μενω,10 λεπτα απο την πιο κοντινη θαλασσα,λες να εχω ελλειψη;Μαλλον,πηγμενος ειμαι :haha:
Ακουσα βεβαια οτι εχει πολυ ωραιες παραλιες και δεν αμφιβαλλω γιαυτο.Σε επομενη επισκεψη.
Ετσι και αλλιως,ηταν ενα μονο ενα τετραημερο.Αν ειχα αλλη μια μερα,θα πηγαινα και Χαλκη.
Τωρα αρχισα να γραφω και την ιστοριουλα!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάντως για μένα το highlight της Ρόδου δεν ήταν οι παραλίες αλλά, μακράν, το τούνελ στις 7 Πηγές. Το απόλυτο σκοτάδι, η κλειστοφοβική αίσθηση, τρελή αδρεναλίνη! Υπέροχη και αναζωογονητική εμπειρία!
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Πάντως για μένα το highlight της Ρόδου δεν ήταν οι παραλίες αλλά, μακράν, το τούνελ στις 7 Πηγές. Το απόλυτο σκοτάδι, η κλειστοφοβική αίσθηση, τρελή αδρεναλίνη! Υπέροχη και αναζωογονητική εμπειρία!

Πηγαμε στις 7 πηγες αλλα δε δοκιμασα να μπω στο τουνελ,δεν μπορω την κλειστοφοβια!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πηγαμε στις 7 πηγες αλλα δε δοκιμασα να μπω στο τουνελ,δεν μπορω την κλειστοφοβια!
Ναι, κάποιος που έχει στοιχεία κλειστοφοβίας καλύτερο είναι να αποφύγει το τούνελ. Ιταλίδα κυρία αφού προχώρησε λίγο γύρισε πίσω λουσμένη στον κρύο ιδρώτα. Και ήταν τυχερή επειδή δεν ήταν κανείς πίσω της, αλλιώς θα δημιουργούταν χαμός δεδομένης της στενότητας του τούνελ!
 

betoto

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ναι, κάποιος που έχει στοιχεία κλειστοφοβίας καλύτερο είναι να αποφύγει το τούνελ. Ιταλίδα κυρία αφού προχώρησε λίγο γύρισε πίσω λουσμένη στον κρύο ιδρώτα. Και ήταν τυχερή επειδή δεν ήταν κανείς πίσω της, αλλιώς θα δημιουργούταν χαμός δεδομένης της στενότητας του τούνελ!
περιπου ποσα μετρα ειναι το τουνελ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.154
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom