Αθήνα;Για Αθηνα κανεις;

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Βέβαια τις περισσότερες φορές στην Καρύτση ειδικά ΠΣΚ γίνεται τόσος πανικός που δεν ξεχωρίζεις ούτε σε πιο μπαράκι είσαι ούτε και τι μουσική ακούς, όπως γίνεται άλλωστε σε όλες τις περιοχές που κατά καιρούς γίνονται μόδα, π.χ Αβραμιώτου παλιά.
Οπότε επειδή πλέον μεγαλώνω και το πάω κάπου για να δω και να με δουν δε με εκφράζει (οχι οτι με εξέφραζε και ποτέ) προτιμώ πιο χαλαρά μπαράκια και με ωραία cocktail όπως το Κλουβί στα Πετράλωνα. Πολύ ωραίος χώρος είναι και το T.A.F στο μοναστηράκι (και με ενδιαφέρουσες εκθέσεις και event κατά καιρούς) και το 6 D.O.G.S the Garden αλλά έχουν γίνει hot spot και πρέπει να πας ή πολύ νωρίς ή πολύ αργά αν θες να στέκεσαι σαν άνθρωπος και όχι σαν ρέγγα...
(και ναι Κλεοπάτρα Καρύτση πολύ φοιτηταριό...)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Βέβαια τις περισσότερες φορές στην Καρύτση ειδικά ΠΣΚ γίνεται τόσος πανικός που δεν ξεχωρίζεις ούτε σε πιο μπαράκι είσαι ούτε και τι μουσική ακούς, όπως γίνεται άλλωστε σε όλες τις περιοχές που κατά καιρούς γίνονται μόδα, π.χ Αβραμιώτου παλιά.
Οπότε επειδή πλέον μεγαλώνω και το πάω κάπου για να δω και να με δουν δε με εκφράζει (οχι οτι με εξέφραζε και ποτέ) προτιμώ πιο χαλαρά μπαράκια και με ωραία cocktail όπως το Κλουβί στα Πετράλωνα. Πολύ ωραίος χώρος είναι και το T.A.F στο μοναστηράκι (και με ενδιαφέρουσες εκθέσεις και event κατά καιρούς) και το 6 D.O.G.S the Garden αλλά έχουν γίνει hot spot και πρέπει να πας ή πολύ νωρίς ή πολύ αργά αν θες να στέκεσαι σαν άνθρωπος και όχι σαν ρέγγα...
(και ναι Κλεοπάτρα Καρύτση πολύ φοιτηταριό...)
Για πες μου εσύ που συμφωνώ με τα από πάνω, που παίζει ποτάκι στα χαλαρά, με ωραία μουσικούλα όχι νταπα ντουπα (vario-kleo :bleh:) όχι φοιτηταριό (μεγαλώσαμε τι να κανουμε!) και να επιτρέπεται το κάπνισμα??

Αααα και να χει να καθίσεις και κάπου, μην είσαι στριμωξίδι με το ποτό και την τσάντα στο χέρι!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Όπως ανέφερα και πιο πάνω το ΤAF www.theartfoundation.gr αν δεν έχεις πάει αξίζει να το επισκεφτείς είναι ένα παλιό αθηναϊκό κτίσμα με τα σπίτια συγκεντρωμένα γύρω από μια κεντρική αυλή. Έχει ωραία μουσική, εκθέσεις φωτογραφίας στα γύρω δωματιάκια αλλά να πας καθημερινή για να το ευχαριστηθείς και να κάτσεις βεβαίως. Τώρα εγώ να σου πω την αλήθεια αν και κατά καιρούς πάω Καρύτση και στα πέριξ (παλιά μου άρεσε το 7 Jokers στη Βουλής αλλά πήζει κι αυτό τώρα), πάντα όταν θέλω να πιω ένα ποτό χαλαρά μετά συνήθως από κρασοκατάνυξη καταλήγω στα Πετράλωνα, Κλουβί και Βραζιλιάνα επειδή η μουσική είναι καλή και με φυσιολογική ένταση και πάντα βρίσκω να κάτσω. Το Κλουβί μάλλον είναι το αγαπημένο μου, βέβαια είναι πολύ μικρό -κλουβί κυριολεκτικά- αλλά φτιάχνει ωραία cocktail ειδικά ένα με μανταρίνι, τζιν και μαστίχα. Όταν έχει καλό καιρό ευχάριστος είναι και ο κήπος του 6 D.O.G.S The Garden έχει και άπλα και martini αγγούρι με ροζ πιπέρι...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Όπως ανέφερα και πιο πάνω το ΤAF www.theartfoundation.gr αν δεν έχεις πάει αξίζει να το επισκεφτείς είναι ένα παλιό αθηναϊκό κτίσμα με τα σπίτια συγκεντρωμένα γύρω από μια κεντρική αυλή. Έχει ωραία μουσική, εκθέσεις φωτογραφίας στα γύρω δωματιάκια αλλά να πας καθημερινή για να το ευχαριστηθείς και να κάτσεις βεβαίως. Τώρα εγώ να σου πω την αλήθεια αν και κατά καιρούς πάω Καρύτση και στα πέριξ (παλιά μου άρεσε το 7 Jokers στη Βουλής αλλά πήζει κι αυτό τώρα), πάντα όταν θέλω να πιω ένα ποτό χαλαρά μετά συνήθως από κρασοκατάνυξη καταλήγω στα Πετράλωνα, Κλουβί και Βραζιλιάνα επειδή η μουσική είναι καλή και με φυσιολογική ένταση και πάντα βρίσκω να κάτσω. Το Κλουβί μάλλον είναι το αγαπημένο μου, βέβαια είναι πολύ μικρό -κλουβί κυριολεκτικά- αλλά φτιάχνει ωραία cocktail ειδικά ένα με μανταρίνι, τζιν και μαστίχα. Όταν έχει καλό καιρό ευχάριστος είναι και ο κήπος του 6 D.O.G.S The Garden έχει και άπλα και martini αγγούρι με ροζ πιπέρι...
Ναι στο TAF έχω πάει, ωραία είναι όντως. Για το κλουβί το τονίζεις, λέω να το δοκιμάσω, τι ώρα πρέπει να πας μπας και βρεις να κάτσεις? Κι επίσης δεν μου είπες και κάτι άλλο το προσπέρασες αλλά είναι σημαντικό. Με το τσιγάρο τι γίνεται?? Γενικά στα μαγαζιά που λες..
Στο 6 dogs παίζει φοιτηταρία?
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Δεν πάω σε μαγαζιά που δεν καπνίζουν και το θεώρησα αυτονόητο...:haha:
Στο Κλουβί πάντα βρίσκω να κάτσω (δεν στέκομαι ποτέ όρθια...πουθενά) αλλά συνήθως πάω είτε κατά τις 11 είτε μετά τη 1.00. Στο 6 Dogs παίζει τα πάντα από κόσμο οπότε ναι έχει και πολύ φοιτηταριό, το οποίο όμως συχνά στριμώχνεται είτε στον μέσα χώρο είτε στο πεζοδρόμιο έξω...:shock:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Βέβαια τις περισσότερες φορές στην Καρύτση ειδικά ΠΣΚ γίνεται τόσος πανικός που δεν ξεχωρίζεις ούτε σε πιο μπαράκι είσαι ούτε και τι μουσική ακούς, όπως γίνεται άλλωστε σε όλες τις περιοχές που κατά καιρούς γίνονται μόδα, π.χ Αβραμιώτου παλιά.
Οπότε επειδή πλέον μεγαλώνω και το πάω κάπου για να δω και να με δουν δε με εκφράζει (οχι οτι με εξέφραζε και ποτέ) προτιμώ πιο χαλαρά μπαράκια και με ωραία cocktail όπως το Κλουβί στα Πετράλωνα. Πολύ ωραίος χώρος είναι και το T.A.F στο μοναστηράκι (και με ενδιαφέρουσες εκθέσεις και event κατά καιρούς) και το 6 D.O.G.S the Garden αλλά έχουν γίνει hot spot και πρέπει να πας ή πολύ νωρίς ή πολύ αργά αν θες να στέκεσαι σαν άνθρωπος και όχι σαν ρέγγα...
(και ναι Κλεοπάτρα Καρύτση πολύ φοιτηταριό...)
Το TAF ειναι αυτο που παιζει πολυ τζαζ ..εχει μεν ωραιο κοσμο..και ειναι σαν εσωτερικη αυλη σε παλια σπιτια?(βλεπε Συνοικια το Ονειρο?)
Οχι παιδια ..σκυλοβαρεθηκα ...no jazz for me please!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Και τι λεει εκει ..για δωσε αναφορα....που πανε και ξετρυπωνουν συνεχεια νεα μαγαζια και μερη στην Αθηνα .,..η διασκεδαση δεν εχει τελος σε αυτη την πολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom