Αθήνα;Για Αθηνα κανεις;

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Στην Πλατεία Αγίας Ειρήνης βρίσκεται το καλύτερο σουβλάκι ο Κώστας, μετά άνοιξε το Μαγκάζε στην Αιόλου και γενικά τώρα έχει πολλά μπαράκια στυλ Καρύτση και Αβραμιώτου που σημαίνει πολλές φορές δήθεν εναλλακτικός κόσμος στριμωγμένος σαν σαρδέλα να προσπαθεί να ισορροπήσει με ποτό, καπνό, τσάντα και μπουφάν στο χέρι σαν ταχυδακτυλουργός. Τις καθημερινές και νωρίς το βράδυ πιο φυσιολογικά...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτο το εναλλακτικο -κουλτουρε-τζαζε ..με τρομαζει ..:D
Αυτο ομως για το καλυτερο σουβλακι ..με ενδιαφερει....
 
  • Like
Reactions: GTS

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.485
Likes
7.968
Βέβαια τις περισσότερες φορές στην Καρύτση ειδικά ΠΣΚ γίνεται τόσος πανικός που δεν ξεχωρίζεις ούτε σε πιο μπαράκι είσαι ούτε και τι μουσική ακούς, όπως γίνεται άλλωστε σε όλες τις περιοχές που κατά καιρούς γίνονται μόδα, π.χ Αβραμιώτου παλιά.
Οπότε επειδή πλέον μεγαλώνω και το πάω κάπου για να δω και να με δουν δε με εκφράζει (οχι οτι με εξέφραζε και ποτέ) προτιμώ πιο χαλαρά μπαράκια και με ωραία cocktail όπως το Κλουβί στα Πετράλωνα. Πολύ ωραίος χώρος είναι και το T.A.F στο μοναστηράκι (και με ενδιαφέρουσες εκθέσεις και event κατά καιρούς) και το 6 D.O.G.S the Garden αλλά έχουν γίνει hot spot και πρέπει να πας ή πολύ νωρίς ή πολύ αργά αν θες να στέκεσαι σαν άνθρωπος και όχι σαν ρέγγα...
(και ναι Κλεοπάτρα Καρύτση πολύ φοιτηταριό...)
Όλα καλά στο 6 D.O.G.S. αλλά το ποτό σε πλαστικό ποτήρι λες και είμαι σε πάρτυ στη φοιτητική εστία πολύ με χάλασε!!! Αλλά τουλάχιστον εκεί ακόμα κερνάνε σφηνάκια!!! :bleh:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Όλα καλά στο 6 D.O.G.S. αλλά το ποτό σε πλαστικό ποτήρι λες και είμαι σε πάρτυ στη φοιτητική εστία πολύ με χάλασε!!! Αλλά τουλάχιστον εκεί ακόμα κερνάνε σφηνάκια!!! :bleh:
Τώρα πάντως έχει γυάλινα...Πλαστικό δεν έχω πετύχει αλλά μάλλον θα με χαλούσε ειδικά αν η τιμή ήταν 6-7 ευρώ...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Σας ευχαριστω πολυ! Αντε γιατι μεχρι τωρα ολοι κολλαμε σε συγκεκριμενα σημεια και δεν προγραμματιζουμε κατι διαφορετικο... Καλο το μοναστηράκι - θησιο αλλα παλι τα ιδια;;; Ας δουμε ακι τιποτε αλλο!
Γενικα προ-travelstories ειχα τη συνηθεια να πηγαινω σε ενα μερος και να μην εχω οργανωσει τιποτε ... Οποτε εμπαινες σε εναν ηλεκτρικο-μετρο και πηγαινες ολο στα ιδια και τα ιδια.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
οποτε καρυτση πας απο συνταγμα με τα ποδια ειδα, ετσι; κανενα καλο μαγαζι τσιπουραδικο με φαγητο μαζι;
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Το φίλεμα έχει χαλάσει νομίζω τα τελευταία χρόνια αλλά είναι μια συμπαθητική λύση, ωραία είναι στον Τάκη( Ρακάδικο η Κρήτη) στην Πλατεία Κάνιγγος, το Τσιπουράδικο του Αποστόλη στα Πετράλωνα και το Ουζερί στη στοά στη Θεμιστοκλέους.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Η αλήθεια είναι ότι έχω κανένα χρόνο να πάω αλλά μου αρέσει για Σάββατο μεσημεράκι που καμιά φορά έχει και ζωντανή μουσική.
Για τον Τάκη έχω ακούσει και εγω καλά λόγια, μόνο που οι φίλοι μου που είναι θαμώνες το βρίσκουν ακριβό για το είδος του, αλλά δεν έχω άποψη η ίδια.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το φίλεμα έχει χαλάσει νομίζω τα τελευταία χρόνια αλλά είναι μια συμπαθητική λύση, ωραία είναι στον Τάκη( Ρακάδικο η Κρήτη) στην Πλατεία Κάνιγγος, το Τσιπουράδικο του Αποστόλη στα Πετράλωνα και το Ουζερί στη στοά στη Θεμιστοκλέους.
Δεν βγαίνεις καθόλου ε? :bleh:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
μπα, ουτε πινει καθολου, γι αυτο βγαινουμε μαζι:bleh:
Ναι ναι σε ξέρουμε κι εσένα! :bleh:

η πραγματικότητα είναι μια ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη αλκοολ..."
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom