Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

lilo

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας...Ταξιδεύω σε μια βδομάδα ισπανία και είδα ότι στο εισιτήριο είναι λάθος γραμμένο το όνομα του συζύγου μου... Στην ταυτότητα στα αγγλικά το γραφει με mp ενώ στο εισιτήριο το έχουν γράψει με b .Το ταξιδιωτικό γραφείο μου εγγυήθηκε προφορικά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα..Δεν το θεωρώ όμως τόσο απλό αυτό το θέμα...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?Ταξιδεύουμε με την ryanair...Γνωρίζει κάποιος τηλέφωνα που μπορώ να επικοινωνήσω?Έχω βρει μόνο νούμερο εξωτερικού...Ευχαριστώ πολυ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.741
Καλησπέρα σας...Ταξιδεύω σε μια βδομάδα ισπανία και είδα ότι στο εισιτήριο είναι λάθος γραμμένο το όνομα του συζύγου μου... Στην ταυτότητα στα αγγλικά το γραφει με mp ενώ στο εισιτήριο το έχουν γράψει με b .Το ταξιδιωτικό γραφείο μου εγγυήθηκε προφορικά ότι δεν υπάρχει πρόβλημα..Δεν το θεωρώ όμως τόσο απλό αυτό το θέμα...Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?Ταξιδεύουμε με την ryanair...Γνωρίζει κάποιος τηλέφωνα που μπορώ να επικοινωνήσω?Έχω βρει μόνο νούμερο εξωτερικού...Ευχαριστώ πολυ
Nα πάρουν τηλ.και να διορθώσουν αυτοί το πρόβλημα.
Υπάρχει μόνο τηλ εξωτερικού.
 

mariakoula

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Το έπαθα και εγώ τον προηγουμενο μήνα (πάλι με ryanair) αλλά δεν είχα πρόβλημα απλά μου έκαναν παρατήρηση. Βέβαια καλού κακού επικοινώνησε μαζί τους.
 

mbrunel

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Τηλέφωνο και στο διορθώνουν δωρεάν. Πάρε προς το κλείσιμο γιατί πρωινές ώρες μπορεί να περιμένεις αρκετά (και να χρεωθείς ανάλογα). Θεωρητικά δε θα υπάρξει πρόβλημα αλλά στα αεροδρόμια της Ισπανίας είναι συνήθως αρκετά τυπικοί. Ταξιδεύω πάρα πολλές φορές το χρόνο με Ryanair για δουλειά κι έχω δει πολλά. Ειδικά στην Ισπανία... 2 λεπτάκια δουλειά είναι να στο αλλάξουν
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
έχει δει κανείς τα χάρτινα κουτιά, που έχει αναφερθεί ότι έχει βάλει η ραιαν για το μέτρημα του μεγέθους της βαλίτσας σε κάποιο αεροδρόμιο για να μας το επιβεβαιώσει.???
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.971
έχει δει κανείς τα χάρτινα κουτιά, που έχει αναφερθεί ότι έχει βάλει η ραιαν για το μέτρημα του μεγέθους της βαλίτσας σε κάποιο αεροδρόμιο για να μας το επιβεβαιώσει.???
Τα είδα στο Σαρλερουά. Το χρησιμοποίησαν στη δική μου βαλίτσα, μάλιστα. Και ζήτημα είναι αν έλεγξαν 5-6 άτομα από την ουρά.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Τα είδα στο Σαρλερουά. Το χρησιμοποίησαν στη δική μου βαλίτσα, μάλιστα. Και ζήτημα είναι αν έλεγξαν 5-6 άτομα από την ουρά.


σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
με τον τρόπο αυτόν,λογικά αν μια βαλίτσα είναι λίγο φουσκωμένη σκίζει το κουτί,αφού δεν μπορεί να πιεστεί όπως στο μεταλλικό κουτί,έτσι δεν είναι??
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.013
Likes
40.971
σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
με τον τρόπο αυτόν,λογικά αν μια βαλίτσα είναι λίγο φουσκωμένη σκίζει το κουτί,αφού δεν μπορεί να πιεστεί όπως στο μεταλλικό κουτί,έτσι δεν είναι??
Το κουτί το είδα λίγο ξεχαρβαλωμένο, οπότε χωράει πάλι η λίγο φουσκωμένη βαλίτσα. Δηλαδή ήταν ήδη κάπως "ξεχειλωμένο". Δεν ξέρω τι γίνεται αν είναι ολοκαίνουργιο....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και βουδαπεστη αλλα εκει μας ειχανε μετρησει ολους, εκτος απο εμενα! Οχι οτι ημουν ''παρανομος''.
Και αν θυμαμαι καλα και στη Φρανκφουρτη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
η απορία μου είναι,τι γίνετε με αυτούς που βλέπουμε με τις παραφουσκωμένες βαλίτσες,που τις πιέζουν και με το ζόρι χωράνε μέσα στο μεταλλικό κουτί και όταν πάνε να τις βγάλουν έχουν σφηνώσει τόσο πολύ που κόβονται τα χερούλια όταν τις τραβούν να τις βγάλουν από το κουτί.
 

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
παιδια έχει ταξιδεψει κανεις απο οσλο με τη ραιαν? υπάρχει και εκεί αυτό το κουτί? αν και ειμαι οκ με τις διαστάσεις ...
επίσης ξέρετε αν έχει κατι τέτοιο και η wizzair?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom