Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ πολύ για την τοσο άμεση απαντηση! Το Καγιο Καραγκούνης το είδα και εγώ και ενθουσιαστηκα αλλά πως θα πάμε στην υπόλοιπη Κούβα απο κει?νησάκι δεν είναι? ?Λέμε να πάμε Νοέμβριο είναι καλός ο καιρός για παραλία?
Μόνο πετώντας από Αβάνα. Πωλείται πακέτο η διαμονή μαζί με την πτήση. Αν είστε τυχεροί ίσως να είναι και ο Καραγκούνης εκεί... Για τον καιρό δεν υπάρχει τρόπος να ξέρουμε πια, έχουν αλλάξει όλα τα κλιματολογικά μοτίβα.
 

Eirini 88

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Χαχαχαχαχχαχα για άλλη μια φορά με πρόδωσε το auto correct Τι ντροπή!!Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια ξεκινάω να οργανώνω το ταξίδι μας! !Να είστε καλά! !!
 

MariaOrfa35

Member
Μηνύματα
19
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη-Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
Λεγομαι Μαρία χαιρετω τα μελη κ θα ηθελα να σας απασχολήσω για το επερχομενο μου ταξιδι...Φευγω Νεα Υορκη το Σαββατο κ μετα Κουβα...Ειχα σκοπό να κλεισω ξενοδοχειο για Αβανα απο Αμερικη..βλακεια;
 

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Καλησπέρα!! για ιατρική ασφάλεια που χρειάζεται για Κούβα ξέρει κανείς που μπορώ να κλείσω? είχα παέι πριν 2 χρόνια μόνη μου αλλα την ασφάλεια μου την είχε κλείσει πρακτορείο... θα πάει η αδερφή μου σε 3 βδομάδες και ψάχνουμε... βρήκαμε 1 εταιρεία που μπορεί να εκδόσει αλλά μόνο στα ελληνικά. Μετά μας είπαν θέλει μετάφραση από δικηγόρο. Ξέρει κανείς αν ισχύει??? Ευχαριστώ!!
 

MariaOrfa35

Member
Μηνύματα
19
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη-Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
Εγω απο πρακτορειο εβγαλα ασφάλιση οπως κ βιζα

Ρωτα στην Ευρωπαϊκή πίστη. ..εγω την εχω στα αγγλικα
 
Last edited by a moderator:

Fenaki1981

Member
Μηνύματα
77
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!
Ευχαριστώ....πόσες μέρες θα πας Κούβα; ποσό σου κόστισε η ασφάλεια;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ισως καποιος θα μπορουσε να με βοηθησει αν συμφερει να κλεισω ξενοδοχεια στην Αβανα απο Νεα Υορκη;
Γενικώς τα ξενοδοχεία στην Αβάνα είναι τρομερά υπερτιμημένα. Δεν είμαι και πολύ σίγουρος πως μπορείς καν να τα κλείσεις (μέχρι πριν λίγους μήνες απαγορευόταν, ακόμη και ιντερνετικώς, λόγω εμπάργκο) από την Αμερική αλλά καόμη κι αν το κάνεις θα είναι στις τιμές των Αμερικανών, περίπου 350% πάνω από αυτές για τους Ευρωπαίους, λόγω νόμου.

Άρα θα σου πρότεινα:
1. Αντί για ξενοδοχείο να κλείσεις ενοικιαζόμενα δωμάτια, απείρως φτηνότερα και πολύ καλύτερα ως υπηρεσίες
2. Κλείστα πριν πατήσεις το πόδι σου Αμερική
 

Kikiriki

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Καλησπερα! Τα φώτα σας.... Έχουμε κλείσει αεροπορικά για Κούβα τέλη Απρίλη. Επειδή βλέπαμε κάποια δωμάτια μεσω airbnb και πλεον δεν εχει διαθεσιμα για τις πρωτες μερες μας στην Κουβα, σκεφτομαστε μηπως το κανουμε αναποδα το τουρ μας... δηλαδη να παμε πρωτα trinidad, santa clara, cienfuegos, varadero και στο τελος να μεινουμε 5-6 μερες Αβανα. Πως θα σας φαινοταν το αναποδο αυτο προγραμμα?? Επίσης, θελουμε να νοικιασουμε αυτοκινητο αλλα μεσω ιντερνετ δεν εχω καταφερει να βρω κατι. Ξερεις καποιος καποια εταιρεια στην Αβανα για να μπορεσω να επικοινωνησω μαζι τους?? Ευχαριστω πολυ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom