Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

ΕΛΕΝΗ52

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα σε ολους πολυ ωραιες ιστοριες!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει σχετικα με την κουβα!Θα παμε στην κουβα μεσα μαρτη και θα ηθελα να ρωτησω ο καιρος πως ειναι?Οπως ειναι το καλοκαιρι εδω για εμας?Και το ρωταω γιατι δεν ξερω ακριβως τι ρουχα να βαλω στην βαλιτσα μου!:xalara:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κρύο δεν κάνει, αλλά μπορεί να βρέχει πολύ.
 

Kikiriki

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Γιώργο καλησπερα! Απ οτι εχω καταλαβει εισαι η πηγη πληροφοριων για Κουβα... να σε ρωτησω κ εγω λοιπον.... μηπως μπορεις να με βοηθησεις σχετικα με ενοικιαση αυτοκινητου απο Αβανα?? Ψαχνω στο ιντερνετ αλλα δεν εχω μπορεσει να βρω κατι... helpppp plsss
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιώργο καλησπερα! Απ οτι εχω καταλαβει εισαι η πηγη πληροφοριων για Κουβα... να σε ρωτησω κ εγω λοιπον.... μηπως μπορεις να με βοηθησεις σχετικα με ενοικιαση αυτοκινητου απο Αβανα?? Ψαχνω στο ιντερνετ αλλα δεν εχω μπορεσει να βρω κατι... helpppp plsss
Havanautos
 

Kikiriki

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Παίζει να έχει απαντηθεί το ερώτημα αυτό και 5 φόρες σε αυτό το θέμα...
Οχι Θαναση... απαντηση σε αυτο το ερωτημα δεν βρηκα στο συγκεκριμενο τοπικ... γι αυτο ειπα να ρωτησω...

Ευχαριστω Γιωργο... πωωω παντως πολυ δυσκολο μου φαινεται να καταφερουμε να κλεισουμε το αυτοκινητο απο ελλαδα...
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
πολύ πιο εύκολο από το να το κλείσετε στην Κούβα, που ειναι σχεδόν αδύνατον, δεν υπάρχει διαθεσιμότητα επιτόπου σχεδόν ποτέ.
 

Krieris

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Καλησπέρα!! για ιατρική ασφάλεια που χρειάζεται για Κούβα ξέρει κανείς που μπορώ να κλείσω? είχα παέι πριν 2 χρόνια μόνη μου αλλα την ασφάλεια μου την είχε κλείσει πρακτορείο... θα πάει η αδερφή μου σε 3 βδομάδες και ψάχνουμε... βρήκαμε 1 εταιρεία που μπορεί να εκδόσει αλλά μόνο στα ελληνικά. Μετά μας είπαν θέλει μετάφραση από δικηγόρο. Ξέρει κανείς αν ισχύει??? Ευχαριστώ!!


Ταξιδιωτική ασφάλεια με 55€ Mondial

Καλησπερα σε ολους πολυ ωραιες ιστοριες!θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει σχετικα με την κουβα!Θα παμε στην κουβα μεσα μαρτη και θα ηθελα να ρωτησω ο καιρος πως ειναι?Οπως ειναι το καλοκαιρι εδω για εμας?Και το ρωταω γιατι δεν ξερω ακριβως τι ρουχα να βαλω στην βαλιτσα μου!:xalara:

Το holiday weather λέει 18-28 και 5 μέρες βροχή .
Είναι στον τροπικό να περιμένεις σίγουρα βροχές.
 
Last edited by a moderator:

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά καλησπέρα κ απο εμένα. Σκέφτομαι με την κοπέλα μου και ίσως άλλη μια φίλη να πάμε Κούβα. Κοίταγα αεροπορικά για Ιούνιο και βρήκα σχετικά καλές τιμές (γύρω στα 650 € ) . Βλέπω ότι απο Απρίλη μέχρι Νοέμβρη είναι η κακή περίοδος με βροχές κλπ. Λέτε να το αφήσουμε κ να κοιτάξουμε για Γενάρη? Επίσης, είδα οτι ακόμα κ Δεκέμβριο ο φίλος Yorgos λέει οτι είνα πολυ μεγάλη κ η πιθανότητα βροχής. Τλκ τι περίοδο θα προτείνατε να πάμε? Επίσης, να το κοιτάξω μέσω πρακτορείου? Δεν νομιζω να βγει φθηνότερα απ' ότι αν κλείσω μόνος μου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.501
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συνηθως μια χαρά ειναι ο Ιούνιος, αλλά εγγύηση δεν έχεις για κανένα μήνα. Το Δεκέμβριο θα τον άφηνα εκτός, περισσότερες πιθανότητες για κρύο ακι βεβαιότητα ότι θα γίνεται της μουρλής με τους Αμερικάνους με ό,τι συνεπάγεται αυτό.
 

Krieris

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Παιδιά καλησπέρα κ απο εμένα. Σκέφτομαι με την κοπέλα μου και ίσως άλλη μια φίλη να πάμε Κούβα. Κοίταγα αεροπορικά για Ιούνιο και βρήκα σχετικά καλές τιμές (γύρω στα 650 € ) . Βλέπω ότι απο Απρίλη μέχρι Νοέμβρη είναι η κακή περίοδος με βροχές κλπ. Λέτε να το αφήσουμε κ να κοιτάξουμε για Γενάρη? Επίσης, είδα οτι ακόμα κ Δεκέμβριο ο φίλος Yorgos λέει οτι είνα πολυ μεγάλη κ η πιθανότητα βροχής. Τλκ τι περίοδο θα προτείνατε να πάμε? Επίσης, να το κοιτάξω μέσω πρακτορείου? Δεν νομιζω να βγει φθηνότερα απ' ότι αν κλείσω μόνος μου.


650 είναι η καλύτερη τιμή αυτήν την περίοδο.
Το πρακτορείο συνήθως ζητάει 2000 και σε πάει Αβάνα Τρίνινταντ μέσω σιενφουεγκος τρέχοντας και μετα 3 μέρες βαραδερο. Αν θες να δεις την πραγματική Κούβα κλείσε μόνος (airbnb) βινιαλες σιενφουεγκος Τρίνινταντ καμαγουεη ανάλογα τι Σ αρέσει . Θα σου βγει πολύ λιγότερο και πιο ρεαλιστικό.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θενξ για τις απαντήσεις παιδιά. Δεν μπορώ να καταλάβω πως απ την στιγμη που ξεκινάνε οι τυφώνες απο Απρίλη ο Ιούνιος είναι μια χαρα.. Σορρυ αλλά είναι λίγο μπέρδεμα η φάση.. Δλδ η καλύτερη περίοδος είναι Γενάρης- Απρίλη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.249
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom