Ιταλία Αποριες για Rωμη & Φλωρεντια

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για να νοικιάσω αυτοκίνητο στην Ρώμη αρκεί το κλασσικό ελληνικό ρόζ δίπλωμα με το GR απέξω??

Επίσης υπάρχουν τπτ άλλες χρεώσεις πέρα απο αυτές που σου λένε όταν κάνεις την κράτηση?
Επειδή στο σάιτ της Avis λέει οτι "μπορεί να υπάρχουν κάποιες έξτρα υποχρεωτικές χρεώσεις", πέρα απο αυτές που βλέπεις όταν κλείνεις το αμάξι ...
 

GIANNIS SM

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Φιλε Dimkatsr, εγω εχω παει Ρωμη Φεβρουαριο μηνα με μια ολοημερη Φλωρεντια με το τραινο, δεν θυμαμαι το ποσο του εισητιριου αλλα ειναι περιπου 1.30 με 2 ωρες.
Αυτο που προτεινω εγω ειναι να πας μονο Φλωρεντια ειναι φοβερη πολη και ειδικα για 4-5 μερες εκπληκτικη. Ο ποταμος και η γεφυρα του Αρνο με την σκεπαστη του Αγορα απο κοσμηματοπολια θα σε ξετρελανει, οπωσδηποτε την Πινακοθηκη Ουφιτσι, αν εισαι τυχερος, και εκει γυρω το Παλατσο Μεντιτσι που στεγαζει το δημαρχιο... επισης απο την απεναντι πλευρα το παλατζο Βεκιο. Το Ντουομο και μαλιστα μην διστασεις να ανεβεις και πανω, εκπληκτικη θεα της πολης.... ειναι παρα πολλα που μπορεις να δεις μεσα σε αυτες τις μερες και μαλιστα πιστευω οτι δεν θα βαρεθεις καθολου.
Ειναι σχετικα μικρη πολη αλλα εχει παρα πολους τουριστες απ ολο τον κοσμο και ετσι καλυτερα να εχεις το χρονο να δεις πραγματα.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Φιλε Dimkatsr, εγω εχω παει Ρωμη Φεβρουαριο μηνα με μια ολοημερη Φλωρεντια με το τραινο, δεν θυμαμαι το ποσο του εισητιριου αλλα ειναι περιπου 1.30 με 2 ωρες.
Αυτο που προτεινω εγω ειναι να πας μονο Φλωρεντια ειναι φοβερη πολη και ειδικα για 4-5 μερες εκπληκτικη. Ο ποταμος και η γεφυρα του Αρνο με την σκεπαστη του Αγορα απο κοσμηματοπολια θα σε ξετρελανει, οπωσδηποτε την Πινακοθηκη Ουφιτσι, αν εισαι τυχερος, και εκει γυρω το Παλατσο Μεντιτσι που στεγαζει το δημαρχιο... επισης απο την απεναντι πλευρα το παλατζο Βεκιο. Το Ντουομο και μαλιστα μην διστασεις να ανεβεις και πανω, εκπληκτικη θεα της πολης.... ειναι παρα πολλα που μπορεις να δεις μεσα σε αυτες τις μερες και μαλιστα πιστευω οτι δεν θα βαρεθεις καθολου.
Ειναι σχετικα μικρη πολη αλλα εχει παρα πολους τουριστες απ ολο τον κοσμο και ετσι καλυτερα να εχεις το χρονο να δεις πραγματα.
το εισιτηριο κοστιζει 44 ευρω και ειναι οντως 1.30 ωρα! συμφωνω να παει μονο φλωρεντια!ειναι απιστευτη! και η ευρυτερη επαρχια της τοσκανης (σιενα, λουκα, πιζα, σαν τζιμιανο κ.α.). οσο αναφορα την πολη της φλωρεντιας τα αναφερεις ολα (ποντε βεκιο, ουφιτσι κλπ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.792
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom