Απο λιμανι Πειραια πως να παω Κτελ Κηφισου?

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
κεγω το λεωφορειο το 420 σου προτεινω!κανει απο το λιμανι μεχρι τον σταθμο των κτελ περιπου 3 τεταρτα(με κινηση), μπορει και λιγοτερο!
σε αφηνει ακριβως εξω απο τον σταθμο!θα το παρεις απο την σταση που ειναι απο την πλευρα του λιμανιου,απεναντι απο τα εβερεστ, λιγο πιο κατω απο τον σταθμο!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
και αν σε ανησυχει η ωρα που θα φτασεις θεσσαλονικη μη ξεχνας οτι τα σκ και μερες αυξημενης κινησης βαζουν δρομολογια αθηνα θεσσαλονικη εκτακτα, σχεδον καθε 20-30 λεπτα...οποτε μπορει και να φυγεις νωριτερα.....
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
τα χρήματα που θα δώσεις για ταξί (γιατί να είσαι βέβαιη ότι τελικά ταξί θα πάρεις) και για κτελ είναι περίπου ίδια με ένα αεροπορικό εισητήριο. για ψάξου λοιπόν για αεροπλάνο που θα φθάσεις και νωρίτερα σαλονίκη!
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
φανταζεσαι να κανε 60 ευρω το κτελ???? οι φοιτητες που ζουν με 80 και 100 τη βδομαδα θα πηγαιναν με γαιδουρια...:bleh:

Κοίτα εγώ έχω πάρει ΚΤΕΛ μόνο Αθήνα - Χαλκίδα και έχει 12ε με επιστροφή. Δεν μπορώ να ξέρω πόσο έχει για Θεσσαλονίκη. Τώρα έψαξα και είδα ότι έχει 35ε one way.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
τα χρήματα που θα δώσεις για ταξί (γιατί να είσαι βέβαιη ότι τελικά ταξί θα πάρεις) και για κτελ είναι περίπου ίδια με ένα αεροπορικό εισητήριο. για ψάξου λοιπόν για αεροπλάνο που θα φθάσεις και νωρίτερα σαλονίκη!
Σωστός, αυτό θα έκανα και εγώ.Θα φτάσει σε 1 ώρα και όχι τα μεσάνυχτα που φθάνει το ΚΤΕΛ.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Όλες τις διαδρομές που τυχόν να αναζητάτε μέσω όλων των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς θα τις βρείτε εδώ.
 
Last edited by a moderator:

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Όλες τις διαδρομές που τυχόν να αναζητάτε μέσω όλων των Μέσων Μαζικής Μεταφοράς θα τις βρείτε εδώ.
πραγματικα πολυ καλη πληροφορια...και να προσθεσω το τηλ 185 για γρηγορες πληροφοριες αστικων λεωφορειων, ωρες, συχνοτητα κ.τ.λ
 
Last edited by a moderator:

Supergirl

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμβούργο-Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μμμ...Κινα?
Ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις απαντησεις!Ο ενας συμπληρωνε τον αλλο!Οσο για τα αεροπορικα δεν το βρισκω συμφερον γιατι τα μεταφορικα απο και προς το αεροδρομιο μονο ταξι στην ουσια απο το Μακεδονια για το σπιτι μου (ασε το Ελ.Βενιζελος βολευεσαι κι αλλιως) βγαζει το budget εξω.

Να προσθεσω οτι παιρνω το Κτελ αναγκαστικα κ στις 2 μετακινησεις για να μου βγει φτηνοτερο αντι για 35+35 βγαινει 55 ευρω. Κ γιατι οταν θα πηγαινω προς τη Ναξο πρωινιατικα 7.30 η ωρα το κτελ αφου υποτιθεται θα εχω κοιμηθει μεσα σε αυτο απο τις 23.00 σαν τρανσφορμερ με μαξιλαρακι αυχενα, μασκα υπνου κ ωτοασπιδες! θα με εχει αφησει νωριτερα στις 6 "μες"? στο λιμανι.Δηλαδη ειχα να διαλεξω απο βραδινο τρενο το βραδινο κτελ.Ενα απτα 2 μοναδικα δρομολογια που κανουν Θεσνικη-Πειραιας κατευθειαν.

Κ ναι για το τρενο κατω των 26 ειμαι αλλα οχι η παρεα μου.Κ μενα μια φιλη μου που ειναι φοιτητρια τουριστικων μου ειπε για τα νεανικα, δεν το ηξερα.Επισης, πολυ καλο αυτο με τα εκτακτα κτελ, κατι θα κερδισουμε απο χρονο αν ειμαστε τυχεροι.

Τοστακι λοιπον απο τα Εβερεστ κ αστικουλι 420!Ευχαριστω πολυ παιδια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.736
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom