Ινδία Από την… Αλαπούτσα στο Μουνάρ (by hydronetta & Rosa)

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ένας διαφορετικός πρόλογος

Το βλέμμα του αποσπάστηκε από τους υπόλοιπους της παρέας και βυθίστηκε στο δικό της. Ρούφηξε δυνατά τον καπνό του τσιγάρου του. Ο καπνός ξεχύθηκε απ' τα χείλη του σαν την καυτή ανάσα ενός δράκου. Καυτή σαν την ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα.

Το θέλω” της ψιθύρισε σιγανά και οι κόρες του μυδρίασαν σαν μάτια αρπακτικού. Όμοιος με θρόισμα και απαλό χάδι στο αυτί, ο ήχος αυτών των δύο λέξεων την έκανε ν’αναπηδήσει ελαφρά από έκπληξη και να αναρριγήσει.

Και... και εγώ...” ψιθύρισε εκείνη με τρεμουλιαστή φωνή, αυθόρμητα κι ανερυθρίαστα.

Ομως έχεις σύζυγο, παιδί, δεν είναι σωστό” προφασίστηκε εκείνος, παρόλο που η ηδονοθηρική του ματιά πρόδιδε ότι δεν είχε ενδοιασμούς.

Το ξέρω, όμως δεν μπορώ να συγκρατηθώ. Με ξεπερνά. Θέλω να το ζήσω”, ανταπάντησε εκείνη ξελιγωμένη.

Ο άντρας έβρεξε αργόσυρτα με τη γλώσσα τα χείλη του. Την κάρφωσε με το βλέμμα του προσπαθώντας να καταγράψει κάθε σύσπαση στους μυς του προσώπου της και ξεστόμισε αναίσχυντα: “Εμείς είμαστε δύο, όμως. Το έχεις ξανατολμήσει;

Η γυναίκα έστρεψε το βλέμμα στον δεύτερο άντρα που παρακολουθούσε τη σκηνή αμίλητος. Το πρόσωπό του ανεξιχνίαστο, τα μάτια του κατέγραφαν μισόκλειστα την κάθε κίνησή της. Ένοιωσε μια γλυκειά έξαψη να φουσκώνει στα σωθικά της σαν λάβα και να εκρήγνυται καίγοντας το πρόσωπό της. Η πείρα του ήταν ολοφάνερη και μαγνήτιζε τη φαντασία της. Η λογική τής υπαγόρευε να αρνηθεί, αλλά η καρδιά της είχε άλλη γνώμη. “Πάντα υπάρχει η πρώτη φορά”, ψέλλισε, ξέροντας πως μόλις είχε κάνει το πρώτο βήμα σε έναν δρόμο δίχως γυρισμό.

Ο πρώτος άντρας άφησε τον ενθουσιασμό του να ξεσπάσει ασυγκράτητος και σήκωσε το ποτήρι του δηλώνοντας: “Στην Αλαπούτσα, λοιπόν!”. Η ομήγυρη σάστισε με την ακατάληπτη δήλωση, όμως εκείνη αντιλήφθηκε τη βαρύτητα αυτής της φράσης και ένιωσε να βουλιάζει σε μια ταραγμένη θάλασσα ηδονικών συσπάσεων που συγκλόνισε το κορμί της.

Και στο Μουνάρ!” τερέτισε ναζιάρικα, χαμογελώντας σιβυλλικά στους υπόλοιπους που την κοιτούσαν απορημένοι. “Αδημονώ…” μπόρεσε να του αρθρώσει ξέπνοα από τους πολλαπλούς οργασμούς του μυαλού της.

Για τους τρεις συνωμότες πλέον δεν υπήρχαν άλλοι τριγύρω. Υπήρχε μόνο η βουτιά στο λάγνο όνειρο των αισθήσεων.


Αλαπούτσα…Μουνάρ…. Λέξεις μαγικές, ηδονιστικές!
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Εμένα πάντως οι πληροφορίες μου (εκ των εσω) μου λένε ότι ο συζυγος της κυρίας, δωροδόκησε το ροζ γουρούνι, προκειμένου να την συμπεριελάβουν στο ταξίδι. 14 ημέρες απουσίας -μονολογούσε- θα ήταν ευχης έργο και κάτι παραπάνω: Βάλσαμο στην ταλαίπωρη ψυχή του!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εμένα πάντως οι πληροφορίες μου (εκ των εσω) μου λένε ότι ο συζυγος της κυρίας, δωροδόκησε το ροζ γουρούνι, προκειμένου να την συμπεριελάβουν στο ταξίδι. 14 ημέρες απουσίας -μονολογούσε- θα ήταν ευχης έργο και κάτι παραπάνω: Βάλσαμο στην ταλαίπωρη ψυχή του!
Τς τς ανακρίβειες κι αβάσιμες συκοφαντίες. Σε αποστομώνει η ιστορική "αλήθεια" δια της πένας των πρωταγωνιστών.
 
Last edited:

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
...βαθια ανασα ...βαθια ανασα ................................................
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Τς τς ανακρίβειες κι αβάσιμες συκοφαντίες. Σε αποστομώνει η ιστορική "αλήθεια" δια της πένας των πρωταγωνιστών.
Και εσένα φίλτατε σε απο-στομώνουν τα 800 ευρώ, μέρος του χρηματισμού του συζύγου
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Xωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω θέλω να πω πως είχα την παγκόσμια αποκλειστικότητα να διαβάσω πρώτος αυτό το έπος!

Θα περιμένω τις εξελίξεις αυτού του βίπερ που ξεπερνά ακόμα και αυτό της Σίρλει με τον Ομάρ!!!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Σε διαβαζω...πισω απ' τις ροζ φυσαλιδες του Βee!!Προστρεχει ο νους στον Εμπειρικο για βοηθεια!Για να δουμε...γητευτη..τι ετοιμαζεις..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Σε διαβαζω...πισω απ' τις ροζ φυσαλιδες του Βee!!Προστρεχει ο νους στον Εμπειρικο για βοηθεια!Για να δουμε...γητευτη..τι ετοιμαζεις..
Αν το Bee ξεδιπλώνει και αρώματα καρπουζιού και ροδάκινου…. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom