Βίντεο Οδηγός - Δημιουργία Χάρτη και Σύνδεση Φωτο Άλμπουμ

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Λοιπόν αντί να τα γράφω, σκέφτηκα να τα καταγράφω σε βίντεο, ώστε να έχετε άμεση εικόνα. Σε αυτό το βίντεο δείχνουμε τη διαδικασία για να προσθέσετε ταξίδια στον ταξιδιωτικό σας χάρτη/ημερολόγιο, καθώς και τον τρόπο με τον οποίο συνδέετε είτε υφιστάμενα Φωτογραφικά Άλμπουμ με το συγκεκριμένο ταξίδι, είτε δημιουργείτε καινούριο Άλμπουμ:


Ότι απορίες υπάρχουν για το συγκεκριμένο κομμάτι παρακαλώ καταγράψτε τις εδώ :)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Ανοίγω το χάρτη μου αλλά δε βλέπω τη δεξιά πλευρική στήλη όπως υπάρχει στο video για να συνεχίσω. Μ ενδιαφέρει μόνο το πινεζάρισμα χωρίς ημε/νίες και φωτό.
πατώ πάνω στις πόλεις αλλά δεν τισ τσεκάρει. Παρακαλώ ενημερώστε με. μ[ας και ακολουθώ λάθος δρόμο:...
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Πολύ Ευρώπη το καινούριο προφίλ της σελίδας. Πολύ όμορφο ελπίζω να το διαχειριστούμε καλύτερα από το παλιό!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Aν θυμάμαι καλά ειναι περίπου 4ο οι χώρες που έχω επισκεφθεί.
Θυμάμαι φυσικά τις χρονιές, αλλά οχι ημερομηνίες.
Πέρασαν και καμιά 30 χρόνια απ τα πρώτα ταξιδια.
Υπάρχει τρόπος να σημειώσω μόνο τις χώρες όπως παλιά;
Πολύς χρόνος απαιτείται (και δεν υπάρχει)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δεν είναι υποχρεωτικό να βάλεις ημερομηνίες. Αυτή τη στιγμή πινέζες σε χώρες δεν επιτρέπονται για τον απλό λόγο ότι θα δημιουργούσε ασυνέχεια στο τί δείχνουν οι χάρτες.

Όταν λέτε δε βλέπετε τη δεξιά στήλη τι εννοείτε; δεξιά αν ο χάρτης σας ει΄ναι άδειος θα βλέπετε μόνο το κουμπί να προσθέσετε ταξίδια.

Ως εκκρεμότητες βασικές αυτή τη στιγμή έχω να βάλουμε μια μικρότερη πινέζα/σύμβολο και να διορθώσουμε το θέμα που έχει όταν βάζεις μόνο χρονιά. Γι'αυτά περιμένω τον προγραμματιστή να τα φτιάξει πιστεύω 1-2 μέρες θάναι έτοιμα.

Επίσης να δούμε πώς μπορεί κάποιος να ομαδοποιήσει τα ταξίδια του κάτω από πχ ήπειρο ή αλφαβητικά ή κάπως αλλιώς - θα επανέλθω σε αυτό ;)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
μετά που θα πατήσω "ταξιδιωτικός χάρτης" δε βλέπω
τη δεξιά στήλη που γράφει όπως στο video "τα ταξίδια μου" ¨"προσθήκη νέου ταξιδιου" κλπ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Απίθανο μου φαίνεται - μπορείς να μου δείξεις ένα screenshot του τι βλέπεις εκεί;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
αυτό βλέπω. μήπως πρέπει να πάω δημιουργία χάρτη;; αλλά δεν το βλέπω
http://www.travelstories.gr/community/members/soudianos.1830/
Στα δεξιά του χάρτη δε σου εμφανίζει μια επιλογή ένα κόκκινο κουμπάκι που λέει Προσθήκη Νέου Ταξιδιού;Πατώντας το θα κλικάρεις την επιλογή προηγούμενο ταξίδι και θα αρχίσεις καπετάνιε να βάζεις τα ταξίδια σου...φαντάζομαι θα σου πάρει άπειρο χρόνο... :)
Μου φαίνεται κι εμένα απίθανο να μη σου εμφανίζει αυτή την επιλογή όταν είσαι συνδεδεμένος.
Το link που έδωσες δε βοηθάει γιατί παραπέμπει στο προφίλ σου κι εκεί μόνο εσύ μπορείς να κάνεις κάποια επεξεργασία.
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
Ανοίγω το χάρτη μου αλλά δε βλέπω τη δεξιά πλευρική στήλη όπως υπάρχει στο video για να συνεχίσω. Μ ενδιαφέρει μόνο το πινεζάρισμα χωρίς ημε/νίες και φωτό.
πατώ πάνω στις πόλεις αλλά δεν τισ τσεκάρει. Παρακαλώ ενημερώστε με. μ[ας και ακολουθώ λάθος δρόμο:...
δυστυχως πρέπει να κανεις ολη την διαδικασια "δημιουργια ταξιδιου". καλό θα ηταν να μπορουσε να γίνει πιο συντομο και να μπορεις να μαρκάρεις κατευθειαν την πολη πάνω στο χάρτη
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
δυστυχως πρέπει να κανεις ολη την διαδικασια "δημιουργια ταξιδιου". καλό θα ηταν να μπορουσε να γίνει πιο συντομο και να μπορεις να μαρκάρεις κατευθειαν την πολη πάνω στο χάρτη
τώρα είδα το χάρτη σου και δεν έχει πλευρική στήλη. φαντάζομαι ότι έτσι φαίνεταιβ από τους άλλους. εσύ μόλις τον ανοίξεις τον βλέπεις όπως το video;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom