1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούνιο 2013! Κάντε κλικ εδώ!

EasyJet Βοηθεια με τις αποσκευες - Easy jet

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αεροπορικές Εταιρείες' που ξεκίνησε από το μέλος makis265, στις 21 Ιανουαρίου 2010.

1. vicky vaitsi

vicky vaitsi New Member

paidia ταξιδευω με easyjet και θα εχω μονο χειραποσκευη. στο γυρισμοα απο βερολινο απο φαγωσιμα δεν μπορω να εχω κατι μεσα; σκεφτομουν καμια σοκολατα για τον μικρο μου τετοια πραγματα

2. orck

orck Member

Ναι και βεβαια μπορει να εχεις προχειρο φαγητο μαζι σου, προτεινω αυτα τα σνακ να τα εχεις πανω στο μπουφαν σου για ευκολη προσβαση. Οποτε χρειαστεις μεσα στο αεροπλανο ανοιγετε και τρωτε οτι θελετε, δεν θα σας πει κανεις τιποτα.

Σημερα ειμουν μπροστα σε περιστατικο ελεγχου απο EasyJet οπου μια κοπελα ανοιξε την δευτερη τσαντα της και μοιραζε στις φιλες της κασκολ και σκουφια για να περασει χωρις επιπλεον χρεωση, μια αλλη που απλα περασε με δευτερη τσαντα της ειπανε "την επομενη φορα θα εχετε χρεωση 60ευρω" περασε ετσι τελικα.

Προσωπικα τεντωσα τα φερμουαρ της τσαντας μου στα ορια τους, ενω με την RyanAir πηγα ανετα με δυο ξεχωριστα σακιδια πλατης (τα οποια ηταν και τα δυο μικροτερος ογος απο την μεγιστη επιτρεπομενη αποσκευη).

3. Thanos92

Thanos92 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αγγλία
    Παιδια καλημερα και Καλη Χρονια. 21 Φλεβαρη πεταμε για Λονδινο με Easyjet.
    Δεν εχουμε αγορασει καποια επιπλεον βαλιτσα. Τωρα που παω και το κοιταω μηπως και βαλω καμια γιατι νομιζω πως οι διαστασεις της χειραποσκευης δεν θα μας φτασουν μου λεει το εξης:

Παραδοτέα αντικείμενα σε κάθε πτήση
    Συνολικό βάρος όλων των αντικειμένων 20kg
    Παραδιδόμενη αποσκευή
    20kg Παραδοτέες αποσκευές 1 x 50,70 €

Συγγνώμη η τιμή είναι ΜΟΝΟ για το πήγαινε ?

4. jimp

jimp Member

Όχι, αφού μόνο σου γράφεις ''σε κάθε πτήση''.

5. Thanos92

Thanos92 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αγγλία
    Αυτο εδω τι εννοει ?

20kg Παραδοτέες αποσκευές 1 x 50,70 €

Οτι πρεπει να εχω ΜΟΝΟ 1 βαλιτσα εως 20kg σε καθε ταξιδι ? Γενικα η χειραποσκευη ειναι νορμαλ ? Επειδη δεν μπορω να υπολογίσω καλα τωρα...

Ευχαριστω.

6. jimp

jimp Member

Θα έχεις ανά πτήση μία χειραποσκευη στις διαστάσεις που σου λέει η εταιρεία και μία βαλίτσα των 20 κιλών που πλήρωσες εξτρά.

chris7 likes this.
  7. chris7

chris7 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μόναχο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Καναδάς
    Μια χειραποσκευή ανά άτομο.

8. nikoletta1982

nikoletta1982 Member

καλημερα! παντως εχετε τον νου σας γιατι εχουν γινει λιγο παραπανω αυστηρα τα πραγματα. τα χριστουγεννα με γεματη πτηση κ μας εβαλαν να δοκιμασουμε ολες τις χειραποσκευες στο ειδικο κουτι. κ υπηρχαν ατομα που για 1 εκατοστο πληρωσαν 60 ευρω..

chris7, makisg and karfitsa like this.
  9. fanis2506

fanis2506 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΚΙΕΛ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΚΟΥΒΑ
    Καλησπέρα!Στις 28/2 πετάω για Αμβούργο με την easyjet..Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός από τη χειραποσκευή μου επιτρέπεται να έχω μαζί μου και μια τσάντα τύπου σχολική χωρίς κάποιο ιδιαίτερο βάρος.Καλή χρονιά σε όλους.

10. jimp

jimp Member

Όχι, όλα μέσα, ούτε τις κλασσικές γυναικείες δεν επιτρέπουν.

fanis2506 likes this.
  11. Samion

Samion Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Παλέρμο
    Για να είμαστε ακριβεις εξαρταται απο το ναυλο που εχεις πληρωσει..οι ακριβοι, με εξτρα χωρο κλπ δικαιουνται και 2η χειραποσκευη, τυπου λαπτοπ κλπ.

fanis2506 and jimp like this.
  12. fanis2506

fanis2506 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΓΕΡΜΑΝΙΑ,ΚΙΕΛ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΚΟΥΒΑ
    Έγινε παιδιά σας ευχαριστώ πολύ!!

Μοιραστείτε τη σελίδα