Ουγγαρία Βολτάροντας...κατεψυγμένοι στην πόλη με τα τρία ονόματα, διασχίζοντας τις γέφυρες του Duna ποταμού!!

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.364
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Αν και η τελευταία σας ημέρα ήταν κάπως δύσκολη, από το χιούμορ σου αντιλαμβάνομαι πως δεν σας χάλασε και πολύ την διάθεση!
Πάντως μετά από τόσα χιόνια, μάλλον είσαι έτοιμη για τον Υπερσιβηρικό :D
Ευτυχώς που ήταν μόνο η τελευταία μέρα τόσο δύσκολη γιατί αν έβρεχε από την αρχή δεν ξέρω αν θα μπορούσαμε να διατηρήσουμε την καλή μας διάθεση μέχρι το τέλος του ταξιδιού. Πιστεύω ότι όλα αντιμετωπίζονται όταν έχεις θετική ενέργεια αλλά δεν υπάρχει εκνευριστικότερο πράγμα σε ένα ταξίδι από την ασταμάτητη δυνατή βροχή. Το χιόνι και το κρύο παλεύονται.
Πάντα θα είμαι έτοιμη για ένα τέτοιο ταξίδι όπως ο Υπερσιβηρικός αρκεί να υπάρχει υγεία και χρήματα φυσικά.
Σε ευχαριστώ και πάλι.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.364
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Ολοκληρώνοντας την αφήγησή σου σε ευχαριστώ ξανά για την ανάλυση, τις φωτογραφίες και τις "εικόνες" που γεννήθηκαν απ τα γραπτά σου!
Με κάνεις πολύ χαρούμενη που κατάφερα με την ιστορία μου να σε ταξιδέψω. Όταν διαβάζω τέτοια λόγια σκέφτομαι πως ο κόπος και η ταλαιπωρία που έχει η συγγραφή μίας ιστορίας έπιασαν τόπο και βοήθησαν κάποιους ανθρώπους είτε να ταξιδέψουν νοερά είτε να οργανώσουν το δικό τους ταξίδι καλύτερα και ευκολότερα. Σε ευχαριστώ θερμά.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Εμείς ευχαριστούμε για τις όμορφες εικόνες που μας χάρισες!
Σε ένα μήνα θα είμαι κ εγώ εκεί και η ιστορία σου με βοήθησε πάρα πολύ!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Βουδαπέστη
Ιανουάριος 2017


Αφιερωμένο σε όσους διάβασαν την ιστορία μου και μου χάρισαν όλα αυτά τα υπέροχα σχόλια!!
Σας ευχαριστώ.
Ωραιαιαιο !:clap:
Πλακα κανεις; Εμεις ευχαριστουμε!:)

[QUOTE="Στάθης, post: 652916, member: 27688"
Σε ένα μήνα θα είμαι κ εγώ εκεί[/QUOTE]

Δηλαδη σε ενα μηνα και κατι :bleh: να περιμενουμε φρεσκιες εντυπωσεις απο Βουδαπεστη :haha:
 
Last edited by a moderator:

kaligoulas13

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ονειρεμένο Ταξίδι
κινα
Αν και ανέφερες πως είχατε ίντερνετ από το τον παροχο σας στην Ελλάδα, παρόλο αυτά μήπως πήρε το μάτι σου κάποιο κατάστημα που να δίνει προπληρωμένη κάρτα ίντερνετ μόνο για χρήση στην Ουγγαρία. Επρόκειτο να πάμε τον Μάιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.364
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Αν και ανέφερες πως είχατε ίντερνετ από το τον παροχο σας στην Ελλάδα, παρόλο αυτά μήπως πήρε το μάτι σου κάποιο κατάστημα που να δίνει προπληρωμένη κάρτα ίντερνετ μόνο για χρήση στην Ουγγαρία. Επρόκειτο να πάμε τον Μάιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη, επειδή όντως δεν χρειάστηκε να ασχοληθώ με κάρτες για το internet, θα σου πρότεινα να ρίξεις μία ματιά πρώτα στο αεροδρόμιο μόλις φτάσεις και αν δεν βρείς εκεί ψάξε στη Vaci utca τον κεντρικό δρόμο της πόλης.
 

kaligoulas13

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ονειρεμένο Ταξίδι
κινα
Σε ευχαριστώ πολύ για την αμεση απαντηση
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αν και ανέφερες πως είχατε ίντερνετ από το τον παροχο σας στην Ελλάδα, παρόλο αυτά μήπως πήρε το μάτι σου κάποιο κατάστημα που να δίνει προπληρωμένη κάρτα ίντερνετ μόνο για χρήση στην Ουγγαρία. Επρόκειτο να πάμε τον Μάιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Με το που φτάσεις στο αεροδρόμιο έχει Vodafone δίπλα στο γκίσε των εισιτηρίων μέσων μαζικής μεταφοράς που μπορείς να προμηθευτεις κάρτα ίντερνετ (18€ τα 2 gb) αλλά και πολλά ξενοδοχεία νοικιαζουν συσκευές με 4 ευρω την ημέρα με απεριόριστο ιντερνετ.. Πρόσεξε μόνο στη βονταφον γιατί προσπαθούν να σου πουλήσουν όσο πιο ακριβά πακέτα μπορούν, αν σου κάνουν τους δύσκολους πες τους ότι ήρθε ο αδελφός σου πριν 15 μέρες κ πήρε με 18 ευρώ 2 γίγα για να καταλάβουν ότι ξέρεις..
 

kaligoulas13

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ονειρεμένο Ταξίδι
κινα
Πολύ ωραία. Μια χαρά φτάνουν τα 2gb. Όταν λες συσκευές, δίνουν κανονικά κινητό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom