Γαλάζια λίμνη

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Και τα δύο σπήλαια είναι μοναδικά!!! Στην Αλιστράτη με μάγεψε αυτό το ύψος των αιθουσών και η αίσθηση ότι είσαι σε καθεδρικό. Μοναδική η εμπειρία
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Αχινε ωραιες ιδεες μας δινεις! Καμια φωτο θα μας βαλεις εκτος απο βιντεο; Δικες σου φωτος!!!:D


Να σου πω, βλεπω οτι το ταπερακι το εχεις απωθυμενο, ουτε στα βουνα της Ξανθης το ειχες μαζι σου!!!:D
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Α ρε getxo, ολα τα θυμασαι! Τι να κανω, ειμαι κοιλιοδουλο πλασμα! Μολις ο ουαλος περασει τις φωτος στον υπολογιστη θα τις ανεβασω!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Πάντως η Ελλαδίτσα μας έχει πολλές φυσικές ομορφιές, αναξιοποίητες και αδιαφήμιστες. Δυστυχώς δεν τις εκτιμάμε όσο πρέπει.Και αν πούμε να ταξιδέψουμε εντός Ελλάδος, προτιμάμε τα πιο τουριστικά μέρη.Εγώ δεν είμαι βέβαια αυτής της νοοτροπίας...
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Παράδεισος,μόνο αυτό μου έρχεται βλέποντας το βιντεάκι.
Μακάρι να μπορέσει να επιβιώσει...;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εμεις πηγαμε μεσω Αριδαιας, αλλα απο Θεσσαλονικη παει κανεις μεσω Πολυκαστρου και Αξιουπολης φανταζομαι. Αποκλειεται να ειναι χειροτερος ο δρομος απο εκει. Εγω αρχικα ετσι ηθελα να παμε. Ο καταρρακτης και η λιμνη ειναι μετα το χωριο Σκρα πηγαινοντας για το χωριο Κουπα.
Πήγαμε στον καταρράκτη που λες πριν από αρκετά χρόνια, ημερήσια εκδρομή από Θεσ/νίκη, με μια μεγάλη παρέα τριών αυτοκινήτων - αν θυμάμαι καλά -, στην οποία ήταν και ο φίλος εκδότης του περιοδικού "Ελληνικό Πανόραμα". Η διαδρομή είναι αυτή που περιγράφεις και δε θυμάμαι να συναντήσαμε δυσκολίες (φθινόπωρο ήταν), αν υπήρχαν κομμάτια του δρόμου που δεν ήταν άσφαλτος δε θυμάμαι. Εκείνο που θυμάμαι είναι τα μικρούλικα αλλά νόστιμα κάστανα που μαζέψαμε απο τις πολλές καστανιές της περιόχής αλλά, κυρίως, τα υπέροχα pleurotus μανιτάρια που μαζέψαμε και ψήσαμε στις υποτυπώδεις εγκαταστάσεις που υπήρχαν στο πλάτωμα εκεί δίπλα (ψήσαμε και "ζώα" βέβαια που είχαμε κουβαλήσει μαζί μας). Πολύ ωραία εκδρομή που συνεχίστηκε μέχρι το Σκρά για καφέ στο πατρικό ενός φίλου της παρέας. Δεν είμαι σίγουρος, νομίζω ότι έχει γραφτεί και κάποιο αναλυτικό άρθρο για την περιοχή στο περιοδικό που ανέφερα, αν το βρώ θα σας δώσω το Νο. του τεύχους.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Σήμερα μόλις πήρα είδηση αυτή την ιστορία! Και για μένα η γαλάζια λίμνη και οι καταρράκτες με τα υπέροχα χρώματα, ήταν μια ευχάριστη έκπληξη στο νομό Κιλκίς, μαζί με την κινηματογραφική μελαγχολία της λίμνης Δοϊράνης..
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
περού
Και γω μόλις την είδα. Η επόμενη ημερήσια εκδρομή μας θα είναι εκεί. Χιλια ευχαριστώ. Μου αρέσουν πολύ οι ορεινές διαδρομές και αυτή φαίνεται εξαιρετική.
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ετοιμαζομαστε για μια ακομα εκδρομη σε ορεινη περιοχη. Οταν την πραγματοποιησουμε θα γραψω ιστοριουλα και ελπιζω να σας αρεσει και εκει!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Ετοιμαζομαστε για μια ακομα εκδρομη σε ορεινη περιοχη. Οταν την πραγματοποιησουμε θα γραψω ιστοριουλα και ελπιζω να σας αρεσει και εκει!
μαζευε εικονες απο ελλαδα γιατι σας βλεπω να μετακομιζετε:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.233
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom