Κάρπαθος Διαμονή στην Κάρπαθο

erilovesislands

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Το γύρο του κόσμου σε ???
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πάντα σκεφτόμουνα την Κάρπαθο σαν πιθανό προορισμό των καλοκαιρινών μου διακοπών όμως τελευταία στιγμή κάποιο άλλο νησί με κέρδιζε. Ο λόγος είναι ότι αυτό που με τραβάει στο Αιγαίο είναι οι χώρες των νησιών ειδικά αυτές που είναι απόκρυμνα χτισμένες. Φέτος τελικά θα πάω στην Κάρπαθο και είμαι πολύ ενθουσιασμένη. Αν μπορούσα θα έμενα στην Όλυμπο. Ξέρω όμως ότι είναι πολύ απομακρυσμένη και είναι δύσκολη η μετακίνηση από εκεί. Όμως από φωτογραφίες που είδα από το λιμάνι έχω λίγο ξενερώσει γιατί δεν έχει καμμία γραφικότητα. Και αυτός είναι ο λόγος που δεν πήγαινα τόσα χρόνια. Θα μπορούσα να βρώ κάποιο κατάλυμα παραδοσιακό σε κάποιο γραφικό σημείο του λιμανιού ή κοντινό σ΄αυτό?? Δεν μου αρέσουν καθόλου τα μεγάλα ξενοδοχεία που νομίζεις ότι είσαι σε πόλη..
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Περιμενε να βγει ο ειδικος απο την Καρπαθο και θα σου πει τα παντα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Άκου τώρα τι λέει, πως δεν έχει γραφικότητα η χώρα... :haha:
Λοιπόν, σ' ενδιαφέρει να μείνεις σε χώρο/δωμάτιο που να είναι παραδοσιακό ή το σημείο να έχει γραφικότητα;
Άν θες το δωμάτιο να είναι παραδοσιακό, νομίζω ότι θα βρείς μόνο στην Όλυμπο (καλά, ''θα βρείς'', αναλόγως το πότε έρχεσαι), αλλά έχει κάτι υπέροχα με τον σοφά μέσα (κάτι σαν οντάς ας πούμε κλπ κλπ), πανέμορφα.
Αν μείνεις στα Πηγάδια (χώρα) ή σ'ένα άλλο χωριό εκτός την Όλυμπο (και το πολύ πολύ Διαφάνι) δε νομίζω να βρείς παραδοσιακό δωμάτιο.
Βέβαια, επιλογές εκτός μεγάλων ξενοδοχείων έχεις πολλές.
Μπορείς όμως να μείνεις στο Φοινίκι αν υπάρχει κάποιο δωμάτιο (είπαμε, αναλόγως την εποχή).
Θα νοικιάσεις αμάξι; Πόσες μέρες θα μείνεις; (αυτές είναι οι πρώτες πληροφορίες&ερωτήσεις μου)
 

vagis8

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΔΥΤΙΚΗ ΑΚΤΗ ΗΠΑ
μεσα αυγούστου θα είμαι και εγώ καρπαθο και θα μείνω στο alimounda. φαίνεται εξαιρετικό ξενοδοχείο...από booking
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
μεσα αυγούστου θα είμαι και εγώ καρπαθο και θα μείνω στο alimounda. φαίνεται εξαιρετικό ξενοδοχείο...από booking
Χμμμ....5* μου ήθελες ε; :D Εφέτος άνοιξε, φαίνεται υπέροχο απο μακρυά, μέσα δε πήγα ακόμη. Πόσες μέρες;
 

vagis8

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΔΥΤΙΚΗ ΑΚΤΗ ΗΠΑ
ναι φιλε αντωνη, η γυναικα το θετει τελεσίγραφο.... παντως φαινεται να κάνει τα λεφτα του! μετα το 15αυγουστο θα φτασω με μηχανη. εκτυπωσα τις οδηγίες σου, θα βγαλω λεπια απο τα ψαρια χαχαχα
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
ναι φιλε αντωνη, η γυναικα το θετει τελεσίγραφο.... παντως φαινεται να κάνει τα λεφτα του! μετα το 15αυγουστο θα φτασω με μηχανη. εκτυπωσα τις οδηγίες σου, θα βγαλω λεπια απο τα ψαρια χαχαχα
Καλά κάνει! :DΑφού μπορείτε! ;)
Ότι θέλεις μη διστάσεις, γι'αυτό είμαι εδώ!
Σου στέλνω πμ.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom