Δράμα

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
80 ευρώ/ημέρα (μου είπαν ότι εάν έκλεινα αργότερα θα ίσχυαν τιμές εορτών).
Το δωμάτιο είναι δίκλινο και το ξενοδοχείο είναι το Ξενία.
Το ξενία έχει τέλειο location αλλά κατά τα άλλα μην περιμένεις και πολλά. Service και διακόσμηση δεκαετίας '80... εκεί είχα μείνει και εγώ!
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Το ξενία έχει τέλειο location αλλά κατά τα άλλα μην περιμένεις και πολλά. Service και διακόσμηση δεκαετίας '80... εκεί είχα μείνει και εγώ!
Το ξέρω είχα μείνει και εγώ πριν από.... 18 χρόνια!!!
Τότε ήταν καλό (είμουν και νέος :):):)), οπότε περίμενα ότι τώρα θα έδειχνε γερασμένο. Φαντάζομαι ότι θα είναι καθαρό (τότε ήταν) γιατί για την διακόσμηση δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Να συμπληρώσω ότι στην τιμή περιλαμβάνει και πρωϊνό.
Το βασικό πάντως είναι ότι είναι κεντρικό, με δικό του πάρκινγκ.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.528
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμεινα το Μαιο στο Ξενια. Οντως εχει δικο του παρκινγκ, πολυ χρησιμο μια που ειναι καρακεντρο. διπλα ειναι το πολυ ωραιο παρκο με την παραμυθουπολη πραγμα πολυ χρησιμο μια και θα εχεται μαζι σας και το μικρο. Το πρωινο ειναι τυπικο. Να ζητησετε να σας δωσουν δωματια με θεα στο παρκο και οχι στο δρωμο. Ειναι πιο ησυχα και εχουν και πιο ομορφη θεα, δεν νομιζω οτι στοιχιζουν ακριβωτερα. Ολα τα μπαρακια ειναι ενα γυρω απο εκει. Ειναι καθαρο και απο τοτε που εχεις να πας μια ψιλοανακαινηση την εχει κανει. Η αλλη "καλη" επιλογη ειναι το Κουρος το οποιο ειναι αποκεντρο στις παρυφες της πολης. Νομιζω οτι μια χαρα θα ειναι. Εμεις το μονο προβληαμ που ειχαμε ητανοτι το πρωτο βραδι μας εβαλαν σε δωματιο με θεα στο δρομο το οποιο ειχε πολυ φασαρια λογω του οτι υπηρχαν τα μπαρακια με τραπεζακια εξω και φασαρια μεχρι πολυ αργα (η νωρις) το πρωι. Τωρα Δεκεμβρη μηνα καταρχην δε θα εχουν τραπεζακια εξω, δευτερον θα εχετε κλειστα παραθυρα και αν καταφερετε να μεταφερθειτε σε μπροστινο δωματιο θα εχετε και ωραια θεα.
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Σε ευχαριστώ ΕΡΣΗ είχα μιλήσει με το ξενοδοχείο ζητώντας δωμάτιο με θέα το πάρκο, αλλά μου είπαν ότι δεν μπορούν να δεσμευτούν ότι θα μου διαθέσουν ένα. Πάντως όπως μου είπαν Δεκέμβριο δεν υπάρχει πρόβλημα φασαρίας για τους λόγους που και εσύ γράφεις...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Yemen
Όχι μόνο δεν υπάρχει πρόβλημα φασαρίας, αλλά η θέση δίπλα στο πάρκο είναι στρατηγική! Αν έχεις πίσω μπαλκόνι βλέπεις την Ονειρούπολη, αν πάλι είσαι μπροστά, έχεις όλη τη περατζάδα της Δράμας στα πόδια σου. Πέρυσι ανήμερα του Αγίου Νικολάου που ήμουν εκεί, μας είχαν ενημερώσει κάποιοι γνωστοί μου πως, αν γίνουν μπάχαλα λόγω του θανάτου του Γρηγορόπουλου, εκεί θα γίνουν. Είπαμε κι εμείς λοιπόν, να φυγαδεύσουμε από το πάρκιν το αυτοκίνητο και να ταμπουρωθούμε στο μπαλκόνι με τις μηχανές ανα χείρας, μπας και πιάσουμε την... αποκλειστικότητα. Φυσικά, τίποτε δεν έγινε, και αρπάξαμε και μια πούντα! Αργότερα έμαθα ότι αποφάσισαν να παν να τα σπάσουν στην Αθήνα που είχαν μεγαλύτερο... πεδίο δράσης. Είδαμε όμως την πορεία των μαθητών.

ΥΓ. Απόταν άνοιξε το thread αυτό ψάχνω να βρω τις κάρτες μου για να σας πω ένα φανταστικό καφενείο- ρακομελάδικο που είναι λες βγαλμένο από άλλη εποχή! Νομίζω είναι το Ανώι που λέει ο φίλος πιο πάνω. Αλλά δεν είμαι σίγουρη και οι κάρτες λες και έχουν κάνει φτερά! Που θα μου πάει...

ΥΓ2. Συντάσσομαι με το Ηλιοστάσι, αξίζει να φτάσεις μέχρι το Παγονέρι μόνο για αυτό το πολύ ιδιαίτερο μαγαζί και την γλυκύτατη ιδιοκτήτρια του -μου διαφεύγει το όνομα της (μα που είναι αυτές οι ρημάδες οι κάρτες...) Στο Αγνάντι που αναφέρει η Έρση δεν έφαγα, αλλά πολύ ωραία η θέα και πολύ ενδιαφέρον το θέμα με τα άλογα, ειδικά που θα έχεις πιτσιρίκι μαζί...
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
80 ευρώ/ημέρα (μου είπαν ότι εάν έκλεινα αργότερα θα ίσχυαν τιμές εορτών).
Το δωμάτιο είναι δίκλινο και το ξενοδοχείο είναι το Ξενία.
Σ' ευχαριστώ πολύ! Ψιλοψάχνομαι μήπως ανεβώ και γω προς Δράμα και Σέρρες μετά την Πρωτοχρονιά!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Παιδιά θα ήθελα την ταπεινή σας άποψη σχετικά με το αν θα έχω πρόβλημα με τα χιόνια και τους παγετούς ταξιδεύοντας με αμάξι στο Ν. Δράμας εκεί γύρω στα Φώτα. ΠΡΟΣΟΧΗ δε ζητάω πρόβλεψη καιρού, μη παρεξηγηθώ! Θέλω την εμπειρία σας! Έχω αυτή την έννοια γιατί προέρχομαι από νησί που χιονίζει σπάνια, και αυτό μόνο στα ορεινά, και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλυσίδες ούτε και έχω εξοικείωση με παγετούς.
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
Παιδιά θα ήθελα την ταπεινή σας άποψη σχετικά με το αν θα έχω πρόβλημα με τα χιόνια και τους παγετούς ταξιδεύοντας με αμάξι στο Ν. Δράμας εκεί γύρω στα Φώτα. ΠΡΟΣΟΧΗ δε ζητάω πρόβλεψη καιρού, μη παρεξηγηθώ! Θέλω την εμπειρία σας! Έχω αυτή την έννοια γιατί προέρχομαι από νησί που χιονίζει σπάνια, και αυτό μόνο στα ορεινά, και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλυσίδες ούτε και έχω εξοικείωση με παγετούς.

το βρισκω απιθανο να εχεις προβλημα..ισως χρειαστεις αλυσιδες για να πας πχ στο χιονοδρομικο του φαλακρου αλλα και παλι δεν ειναι προβλημα..στην τελικη εφοσον δεν εχεις εξοικειωση με αλυσιδες μπορεις να πας σε ενα βανζιναδικο και να σου τις περασουν!!
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Για πες πως σου φανηκε η Δραμα???
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα, Ιαπωνία
Πέρασα υπέροχα!Μου άρεσε πολύ η Ονειρούπολη, ένιωσα παιδί. Παρά το οτι βρέθηκα λίγο πριν το τέλος, είχε τόσο κόσμο που γινόταν το αδιαχώρητο!Η πόλη επίσης ήταν αρκετά ζωντανή και γενικώς γύρισα όλο το νομό...μία μέρα από την πόλη ως τους Ποταμούς και άλλη μέρα από την πόλη ως το Καράντερε, στο οποίο συναντήσαμε και χιόνια, ευτυχώς όμως ο δρόμος ήταν καθαρός ως το τέλος και δε χρειαστήκαμε αλυσίδες!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.017
Likes
1.543
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Παιδιά εκτός των παραπάνω πληροφοριών που δίνετε θέλω να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο μικρό μαγαζί για φαγητό με ζωντανή μουσική - οτιδήποτε από μπαγλαμαδάκι μέχρι σαξόφωνο. Σκοπεύω να έρθω Δράμα αυτό το Σ/Κ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom