Επίσκεψη και ξενάγηση στη Βεργίνα στις 12/02/2017

Δήλωση συμμετοχής στην ξενάγηση στη Βεργίνα


  • Total voters
    33
  • Poll closed .

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μου πρότειναν μια ταβέρνα Λίθος στην Αγκαθιά Βεροίας με πολύ καλο φαγητό και πολύ καλύτερες τιμές.
Αν το 20ευρω είναι πολύ για κάποιους κοιτάμε και προς Λίθο.
Επειδή δεν ανέβασες κάποιο λινκ, το μόνο που βρήκα είναι αυτό:
https://www.facebook.com/pages/Ταβερνα-Ο-Λίθος/302855489808916

Ας το δει ο λαός και αν το προτιμά, κανένα πρόβλημα απ' την πλευρά μου (no problem για όπου κι αν πάμε). Έτσι κι αλλιώς δεν μας βγάζει απ' το δρόμο μας. Σε κάθε περίπτωση, όποια κι αν είναι η επιλογή, θα πρέπει να καταλήξουμε σε εύλογο χρονικό διάστημα, ώστε να γίνουν κάποιες επαφές με τον καταστηματάρχη και να εξασφαλίσουμε ότι θα έχουμε την εξυπηρέτηση που απαιτεί η περίσταση (30-35 άτομα & σχετικά περιορισμένος χρόνος) - όπως πολύ σωστά ανέφερε ο @Yorgos σε προηγούμενο ποστ του.
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Αν το σημείο συνάντησης θα είναι στο κέντρο της πόλης θα πρέπει ανάλογα με το ποιά διαδρομή θα ακολουθήσει το λεωφορείο να κάνει και μία ακόμη στάση μετά σε κάποιο σημείο εκτός κέντρου για να πάρει και κάποιους σαν και μας π.χ που πρέπει κάπου να αφήσουμε το αυτοκίνητό με το οποίο θα έρθουμε στην πόλη. Citygate ή Ψυχιατρείο Σταυρούπολη ας πούμε.
[QUOTE="babaduma, post: 647984, member:
3) Αν αρχίσει να κάνει βόλτες το λεωφορείο σε όλη την πόλη και να παραλαμβάνει επιβάτες, να κλείσουμε σχολικό καλύτερα. Δεν πρόκειται να ξεκινήσουμε ούτε στις 10 η ώρα. Το σημείο αναχώρησης θα είναι κάπου που θα βολεύει όλους, εκεί που συνήθως συγκεντρώνονται, δηλαδή στην πλατεία Αριστοτέλους, στο άγαλμα του Βενιζέλου, π.χ. Έτσι, και όσοι μένουν σε ξενοδοχεία, θα έχουν εύκολη και άμεση πρόσβαση. Αν κάποιος θεωρεί ότι κάποιο άλλο σημείο εξυπηρετεί καλύτερα, ας το θέσει σε διαβούλευση...[/QUOTE]
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν το σημείο συνάντησης θα είναι στο κέντρο της πόλης θα πρέπει ανάλογα με το ποιά διαδρομή θα ακολουθήσει το λεωφορείο να κάνει και μία ακόμη στάση μετά σε κάποιο σημείο εκτός κέντρου για να πάρει και κάποιους σαν και μας π.χ που πρέπει κάπου να αφήσουμε το αυτοκίνητό με το οποίο θα έρθουμε στην πόλη. Citygate ή Ψυχιατρείο Σταυρούπολη ας πούμε.
To Citygate, OK, είναι στο δρόμο, βολεύει, έχει και πάρκινγκ, αλλά το Ψυχιατρείο πώς σου ήρθε; Χάνω κάτι; :shock:
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
To Citygate, OK, είναι στο δρόμο, βολεύει, έχει και πάρκινγκ, αλλά το Ψυχιατρείο πώς σου ήρθε; Χάνω κάτι; :shock:[/QUOTE. Δεν ξέρω πως μου ήρθε...Εκείνη την ώρα νόμιζα ότι η διαδρομή για την Πέλλα είναι από την Λαγκαδά... Αλλά τώρα που το λες καταλαβαινω ότι έκανα λάθος..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

Amplified

Member
Μηνύματα
86
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Δυτική ακτή ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Utopia Planitia
Εφόσον φορτώσει από το κέντρο, μία στάση ακόμα στο city gate μας εξυπηρετεί όλους.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επειδή γίνεται κουβέντα και για το φαγητό, και για να έχουμε μια ακόμη πιο σφαιρική εικόνα για τις επιλογές μας, υπάρχει και το εστιατόριο "Φιλίππειο" στη Βεργίνα (το έχω δει, δεν έχω φάει), απέναντι σχεδόν απ' το μουσείο. Ο χώρος είναι μεγάλος, δείτε τις φωτογραφίες και τα σχόλια, ίσως είναι μία τρίτη επιλογή.

http://www.filippion.gr/el/default.asp

https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...ion_Central_Macedonia.html#mtreview_315837239

Παρακαλώ πείτε τη γνώμη σας, "ψηφίστε", ώστε η τελική επιλογή να ικανοποιεί όλους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επειδή γίνεται κουβέντα και για το φαγητό, και για να έχουμε μια ακόμη πιο σφαιρική εικόνα για τις επιλογές μας, υπάρχει και το εστιατόριο "Φιλίππειο" στη Βεργίνα (το έχω δει, δεν έχω φάει), απέναντι σχεδόν απ' το μουσείο. Ο χώρος είναι μεγάλος, δείτε τις φωτογραφίες και τα σχόλια, ίσως είναι μία τρίτη επιλογή.

http://www.filippion.gr/el/default.asp

https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...ion_Central_Macedonia.html#mtreview_315837239

Παρακαλώ πείτε τη γνώμη σας, "ψηφίστε", ώστε η τελική επιλογή να ικανοποιεί όλους.
Δεν τις λες και απογειωτικές τις κριτικές. Βάλε μια ψηφοφορία ανάμεσα στα άλλα δύο γιατί όσο πάει θα προτείνονται κι άλλα και δε θα τελειώσουμε ποτέ και πολλά έχετε τραβήξει με τα οργανωτικά εσείς οι από πάνω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Βάλε μια ψηφοφορία ανάμεσα στα άλλα δύο γιατί όσο πάει θα προτείνονται κι άλλα και δε θα τελειώσουμε ποτέ...
Κουρτίνα 1 : Εκείμερος
Κουρτίνα 2 : Λίθος
Κουρτίνα 3 : Φιλίππειον

Διαλέξτε κουρτίνα και μετράμε ψήφους.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Δεν ξέρω κανένα από τα τρία. Θα ψηφίσω την κουρτίνα 1 γιατί μ' αρέσει το όνομα και κάπως μου έκανε κλικ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom