Κούβα Επιστροφή στην Κούβα – Abusadores

jkourkoulis

Member
Μηνύματα
78
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Erasmus στο Παλέρμο!
Ταξίδι-Όνειρο
χεχε
Πριν μπω σε αυτό το φόρουμ ούτε καν που θα είχα σκεφτεί ποτέ σαν προορισμό την Κούβα. Διαβάζοντας (με μανία) τις ιστορίες του Γιώργου έχω φτάσει να λατρεύω την Κούβα έχοντας δει το πολύ καμιά δεκαριά φωτογραφίες... Αυτό που θέλω να πω (για άλλη μια φορά) είναι ότι εκτός από τρομερό περιγραφικό ταλέντο έχεις και την απίστευτη ικανότητα να αναδεικνύεις όποιο μέρος και να περιγράψεις. Απλά συγχαρητήρια!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καθομαι στο γραφειο και διαβαζω την συνεχεια της ιστοριας που ειχα αφησει στο δευτερο κεφαλαιο και γελαω μονη μου!
πραγματικα πρεπει να γραψεις βιβλιο με τις ιστοριες σου και θα το χρηματοδοτησουμε εμεις!
εισαι απιστευτος οσο για τις καλαματιανες ελιες δεν εχω λογια.........
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Από τότε που με θυμάμαι, θέλω να πάω στη Κούβα. Αντιστέκομαι σε κάθε τι που μου προτείνουν ως 10ήμερο γκρουπάτο ταξιδάκι αναψυχής στην τουριστική πλευρά της πόλης και επιμένω να ονειρεύομαι αυτό που ζεις και βιώνεις όποτε πας εκεί.
Την πλευρά της Αβάνας και των ανθρώπων που δεν μπορεί να σου προσφέρει επουδενί ένα ταξιδιωτικό γραφείο. Ρούφηξα όλες τις ιστορίες σου και έχω την εικόνα της "κουτσοδόντας" 4χρονης που θέλει να γίνει νοσοκόμα και την συμπαθητική φιγούρα του Φίλου σου στο μυαλό μου.
Μπορώ ακόμα να σκεφτώ την πορτοκαλιά, την Κάρμεν και την κουνιστή πολυθρόνα της Αλίσια...
Να σαι καλά ρε "Χόρχε" και να κάνεις πάντα ταξίδια που να σε γυρνούν στην πορτοκαλιά του Ραούλ ;)
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Ρε Γιωργο πραγματικα ο τροπος που γραφεις ειναι απιστευτος!
Ουτε μπραβο δεν αξιζει να πω..δεν ξερω τι να πω για την ακριβεια!
Συνεχισε να γραφεις!
 

angel25

Member
Μηνύματα
56
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Σουδάν σου 'ρχομαι!!!
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλία - αμαζόνιος
Χόρχε είσαι πολύ αμπουσαδόρ!!! μας έριξες στα σκληρά... της ανάγνωσης. Σίγε ασί κομπανιέρο (αυτό το εσπανιολογκρίκ κορυφαίο, ε ?)
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Πραγματικά γράψε ένα βιβλίο με τις ιστορίες σου!!! Τρομερή αφήγηση και ακόμη πιο τρομερά βιώματα!! :clap:
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Τέλεια! Άρε Κούβα...πόσο πολύ θέλω να πάω...
 
Last edited by a moderator:

MIKA

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Mια ερώτηση: είσαι ο Γιώργος που γνώρισα την προηγούμενη εβδομάδα στην Κούβα? Στείλε μου pm αν είσαι αυτός και αν λάβεις αυτό το μήνυμα.

μ.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι ιστορία!
Πόσο τέλεια γραμμένη...τέλειο σκεπτικό, τι να πώ.
Καλά, εκεί δε που αναφέρεις την αεροσυνοδό και αν θα χρειαστεί κλιματιστικό.... πολύ γέλιο!
Τελικά η γιαγιά και κερδισμένη με 30$ βγήκε απο τις αγοραπωλησίες...

Χρειάζομαι τη βοήθειά σου... σου έστειλα πμ :D
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Εγώ πέρα από το Yorgo θα ευχαριστήσω και τον antoni (που πόσταρε και μου εμφανίστηκε στα unread posts) γιατί ενώ παρακολουθούσα το forum πολύ πριν γραφτώ και είχα διαβάσει όλες τις ιστορίες του Γιώργου, αυτή η μικρή η μη αμιγώς ταξιδιωτική ιστορία αλλά τόσο ουσιαστική και γλαφυρή για την Κούβα που όλοι έχουμε ονειρευτεί με συγκεκριμένο τρόπο μου είχε διαφύγει. Η Κούβα είναι για πολλούς νομίζω ένα ταξίδι που θα θέλαμε να κάνουμε και μέχρι να το καταφέρουμε πάντα θα ελπίζουμε να δούμε έστω και λίγο από τις αυθεντικές εικόνες που μας περιγράφει ο Yorgos. Πάντως είναι κρίμα να απέχει τον τελευταίο καιρό από το forum όχι μόνο για τα ενδιαφέροντα ταξίδια που κάνει αλλά και για τον πολύ ωραίο τρόπο που τα περιγράφει...
(Τουλάχιστον ευελπιστώ αν τυχόν καταφέρουμε ποτέ να ταξιδέψουμε προς τα εκεί να ανταποκριθεί στην βοήθεια που σίγουρα θα του ζητηθεί...και δεν πίνει και αλκοόλ να τον δωροδοκήσουμε να επανέλθει δριμύτερος και πολυγραφέστερος...:haha: )
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Σχεδόν τρία χρόνια αφότου γράφτηκε αυτή η καταπληκτική, σπονδυλωτή ιστορία, διαβάζω κάτι ωραίους τύπους σαν εσένα, Yorgo, και σαν εσένα, Nedelja, και χαμογελάω σα ζώον. Το έγραψα και αλλού, είστε πολύ ωραία παρέα σ' αυτό το φόρουμ. Εντελώς ιδιοτελώς προτείνω να πας, Nedelja, ασυζητιτί στην Κούβα, να βάλετε κάτω και τρία καφάσια ρούμι με την παρέα σου και να ποστάρεις με τη γνωστή τσαχπινιά σου - ξέρεις εσύ...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom