Ερχεται και μενα η κουλουρα στο κεφαλι!

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
να σου πω την δική μου άποψη;; έχω πάει σε πάρα πολλά τροπικά νησιά και για το μοναδικό μέρος που μετάνιωσα που δεν πήγα πιο πριν είναι το Μεξικό!!! Το κυνηγάω σε κάθε ευκαιρία αλλά πλέον με τα τωρινά δεδομένα μας μου φαίνονται απλησίαστα τα αεροπορικά.. Πάνε τώρα που μπορείς αλλιώς μετά ξέχνα το...

Υ.Γ. Όντως η Ελλάδα έχει από τις καλύτερες παραλίες του κόσμου, αλλά όχι ότι είναι οι μοναδικές..
Σίγουρα όμως όχι στο Μπαλί (για μπάνιο..)
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
και ποσο λετε να στοιχιζει να παω μεξικο ή αγιο δομηνικο? αεροπορικα και ξενοδοχειο στο περιπου?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
να υπολογίσεις από 800ε - 1000ε περίπου το άτομο ανάλογα με την εποχή που θα πας. Οσο πιο νωρίς τα κλείσεις τόσο καλύτερα. Τώρα για ξενοδοχεία υπάρχουν άπειρες επιλογές, δική μου γνώμη είναι να μην κλείσεις all inclusive και το χρυσοπληρώσεις. Μπες στο booking.com έχει άπειρες επιλογές για ότι βαλάντιο θέλεις...
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
και σε ποια περιοχη να δω ? ωστε να καλυπτω και τις φοβερες παραλιες αλλα και τις εκδρομες? εχετε να προτεινεται κατι συγκεκριμένο?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
και σε ποια περιοχη να δω ? ωστε να καλυπτω και τις φοβερες παραλιες αλλα και τις εκδρομες? εχετε να προτεινεται κατι συγκεκριμένο?
Αν δεν εχεις αυτοκινητο - που εγω το συνιστω οπου και να πας για να μπορεις να γυριζεις οπου θελεις και να μενεις οσο θελεις - τοτε καλες επιλογες ειναι:
Για Μεξικο η Playa del Carmen , κεντρικο σημειο στο Γιουκαταν και με γραφεια πανω στην 5η λεωφορο (ειναι πεζοδρομος με τουριστικα και μπαρακια αλλα με τελεια παραλια!). Απο δω κλεινεις εκδρομες για οπου θελεις (νησι Κοζουμελ , ερειπια Τουλουμ , Κομπα) και παραλιες υπαρχουν ονειρικες σε κοντινες αποστασεις. Αν εχεις αυτοκινητο βρες μια καλυβα στην Τουλουμ και ξεχνα οτι υπαρχουμε!

Για Δομηνικο προτεινω οπωσδηποτε Λας Τερρενας , στο στυλ της Playa del Carmen σε πολυ πολυ πιο ησυχη βερσιον. Εκδρομες κι εδω προς νησι του Μπακαρντι , καταρραχτες Λιμον , Λας Γκαλερας και την λατρεμενη μου παραλια Rincon
[url=http://www.travelstories.gr/photo/showphoto.php?photo=1370][/URL]
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Για Μεξικό δεν μπορώ να μιλήσω, η αποπάνω μου είναι ο άνθρωπος σου!! :xmas_lol:
αλλά για Άγιο Δομήνικο εμείς μέναμε Boca Chica όπου ήταν και αυτή βολική κοντά στο Santo Domingo και Samana, επίσης αρκετά κοντά στο Ιsla Saona (για μονοήμερη) και άλλες πολλές παραλίες... It's your choice!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
εχω παθει πλακα χεχε.διαβαζω για το μεξικο λεει τελεια παραλια εχω παθει πλακα και στο τελος βλεπω φωτο απο τον αγιο δομηνικο και μου πεφτουν τα σαγονια κατω.... καμια φωτο απο το μεξικο εκει που λες εχεις?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ρε παιδι μου αφου ειναι τελειωμενο το εγκλημα:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:τι το κουραζεις ...αφου γουσταρεις Δομηνικο..καντο να το ευχαριστηθεις!!!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
το ξερω αλλα θελω να ελπιζω μπας και βρω κατι καλυτερο..... τωρα μιλω με τον φιλο μου και του λεω να μου βρει προσφορες για μεξικο και για αγιο...... να δω και στο οικονομικο τι γινεται...
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
πληροφοριες για τον καιρο που μπορω να δω? ξερετε κανενα σαιτ? και για καραιβικη αλλα και φιλλιπινες?
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
παραδεισος!!
σε ευχαριστω πολυ τελικα το αποφασισα αγιος δομηνικος!!!κλεοπατρα λες και το ηξερες χεχε... τελικα αυτο που μενει ειναι που να αποφασισω να κλεισω για να μεινω μιας και θα νοικιασω αμαξι αυτο αποφασισα.. τι λετε? πουντα κανα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom