Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

ANTONIOS73

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
Για να βγαλεις 2 η περισσοτερα εισητηρια στην ιδια φυσικα πτηση το πηγαινεις ενα,ενα η υπαρχει τροπος να κρατησεις πολλα μαζι.
Ευχαριστω σε ολους για την αμεση απαντηση σας
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Γίνονται και τα δύο, αλλά γιατί να μπερδεύεσαι με πολλά booking numbers? Στην αρχική αναζήτηση ΑΠΟ και ΠΡΟΣ, έχει να επιλέξεις αριθμό ατόμων. Βάζεις πχ 5 και όταν φτάνει στο βήμα πριν την πληρωμή σου ζητάει να συμπληρώσεις τα στοιχεία του καθένα. Passenger 1 ονοματεπώνυμο, αριθμό Διαβατηρίου ή ταυτότητας κτλ Passenger 2 τα ίδια. Πρέπει να προσέξεις να έχεις τους αριθμούς ταυτότητας του καθένα πριν φτάσεις σε αυτό το βήμα για να μη παίρνεις τηλέφωνα τελευταία στιγμή. Επίσης έχε υπόψιν ότι οι ελληνικές ταυτότητες δεν έχουν ημερομηνία λήξης που ζητάει το σύστημα, οπότε βάζεις εικονικά μια μελλοντική ημερομηνία 5 ή 10 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσης για να είσαι οκ. Δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό, αλλά έχω ταξιδέψει με Ryann 4 φορές και πάντα αυτό έκανα, και δεν είχα πρόβλημα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

ANTONIOS73

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
Δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό, αλλά έχω ταξιδέψει με Ryann 4 φορές και πάντα αυτό έκανα, και δεν είχα πρόβλημα.

Marlin καταρχας σε ευχαριστω πολυ.Σε πιο πραγμα εννοεις δεν ξερεις αν ειναι το σωστο ???
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
συμπλήρωση

Γίνονται και τα δύο, αλλά γιατί να μπερδεύεσαι με πολλά booking numbers? Στην αρχική αναζήτηση ΑΠΟ και ΠΡΟΣ, έχει να επιλέξεις αριθμό ατόμων. Βάζεις πχ 5 και όταν φτάνει στο βήμα πριν την πληρωμή σου ζητάει να συμπληρώσεις τα στοιχεία του καθένα. Passenger 1 ονοματεπώνυμο, αριθμό Διαβατηρίου ή ταυτότητας κτλ Passenger 2 τα ίδια. Πρέπει να προσέξεις να έχεις τους αριθμούς ταυτότητας του καθένα πριν φτάσεις σε αυτό το βήμα για να μη παίρνεις τηλέφωνα τελευταία στιγμή. Επίσης έχε υπόψιν ότι οι ελληνικές ταυτότητες δεν έχουν ημερομηνία λήξης που ζητάει το σύστημα, οπότε βάζεις εικονικά μια μελλοντική ημερομηνία 5 ή 10 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσης για να είσαι οκ. Δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό, αλλά έχω ταξιδέψει με Ryann 4 φορές και πάντα αυτό έκανα, και δεν είχα πρόβλημα.
Στην αναφορά σου ότι βάζεις μελλοντική ημερομηνία δεν ισχύει γιατί πλέον δεν απαιτείται στο online check-in η expire date της ταυτότητας. Έκανα δύο φορές το τελευταίο διάστημα και φαίνεται πως η ryanair έβαλε μυαλό και κατάλαβε πως δεν αναγράφεται ημερομηνία λήξης στις ελληνικές ταυτότητες. Ως εκ τούτου, δεν χρειάζεται πια σε κανέναν που ταξιδεύει με ταυτότητα να αναγράφει ημερομηνία λήξης. :)
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Marlin καταρχας σε ευχαριστω πολυ.Σε πιο πραγμα εννοεις δεν ξερεις αν ειναι το σωστο ???
Εννοούσα την εικονική ημερομηνία λήξης της ταυτότητας.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Δεν το ήξερα οτι το αλλάξαν, ευχαριστώ για την διόρθωση.
 

lila86

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
MADRID
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
αν τα αγοράσεις μετά τον έλεγχο μπορείς να τα πάρεις μαζί σου! πριν τον έλεγχο δεν θα σε αφήσουν
 

ANTONIOS73

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
παιδια καλημερα.2 ερωτησεις.Μετα την κρατηση θεσεως και την ενδειξη της τιμης μου βγαζει μια σελιδα με 3 ερωτησεις (services)α.για το rynair β. για την μεταφορα απο το αεροδρομιο γ.για την αγορα samsonite.Απαντωντας και στις 3 οχι και πατωντας συνεχεια μου βγαζει ο rent a car.Eκει πατωντας η το edit η to continue ωστε να παω στην πληρωμη μου πεταει στην προηγουμενη σελιδα.δηλαδη στο services.To εχω κανει πανω απο 10 γορες αλλα το ιδιο.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΜΕΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ςΧΕΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ 4 ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 4.
Επωτηση 2. Εαν εχεις πληρωσει και θελεις να αλλαξεις μονο την αναχωρηση για μια μερα μετα (υπαρχει πτηση) τι γινετε ???
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
παιδια καλημερα.2 ερωτησεις.Μετα την κρατηση θεσεως και την ενδειξη της τιμης μου βγαζει μια σελιδα με 3 ερωτησεις (services)α.για το rynair β. για την μεταφορα απο το αεροδρομιο γ.για την αγορα samsonite.Απαντωντας και στις 3 οχι και πατωντας συνεχεια μου βγαζει ο rent a car.Eκει πατωντας η το edit η to continue ωστε να παω στην πληρωμη μου πεταει στην προηγουμενη σελιδα.δηλαδη στο services.To εχω κανει πανω απο 10 γορες αλλα το ιδιο.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΜΕΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ςΧΕΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ 4 ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 4.
Επωτηση 2. Εαν εχεις πληρωσει και θελεις να αλλαξεις μονο την αναχωρηση για μια μερα μετα (υπαρχει πτηση) τι γινετε ???
1.Δεν πατας edit,continue πρεπει να πατησεις και σε παει στην επομενη σελιδα. Αν δεν σε παει, η εχει κολισει το σαιτ, η εσυ κανεις κατι λαθος.
2.Πληρωνεις ενα προστιμο και τη διαφορα στην τιμη του εισητιριου, αμα υπαρχει. Το χουμε γραψει και παραπανω, και υπαρχει και στο σαιτ της ryan
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πριν τα αυτοκινητα και στην ιδια σελιδα με τη βαλιτσα ακριβως απο πανω εχει κατι που γραφει ryanair talk.Εκει εχει ενα κουτακι που πρεπει να γραψεις οτι δεν το θες.Ισως γιαυτο σε γυρναει πισω.

Τωρα για αυτο που λες για την αλλαγη ημερας αναχωρησης,θα πρεπει να πληρωσεις επιπλεον.
 

ANTONIOS73

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερικη
παιδια μην σας παιδευω αδικα.ειχε προβλημα ο internet exporer.Mπηκα με mozzila και ολα καλα !
Εβγαλα τα 3 εισητηρια κ το τεταρτο ειχε 91ε. Στην πιστωτικη καρτα ειχα 60ε .Το ρισκαρα και το δεχτηκε.Λετε να εχω κανενα προβλημα ???
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom