Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Ξερω 2 φιλους που το εχουν κανει αυτο στο αεροδρομιο του Μιλανου κιολας...Ειχαν καθισει διπλα στην εξοδο στο αεροπλανο, βγηκαν κατευθειαν, πηραν τη σειρα πολλων στον ελεγχο λεγοντας οτι σε μιση ωρα αναχωρει το αεροπλανο κ εφτασαν στο gate της Ryanair (που ειναι flexible, κ ας λεει οτι η πυλη κλεινει μιση ωρα πριν).
Βασικα, πιστευω οτι ειναι εφικτο αλλα ΟΚ σιγουρα ρισκαδορικο. Και ηθελα να μαθω αν υπαρχουν φιλοι εδω μεσα π να το εχουν κανει, ιδιαιτερα στο αεροδρομιο της Μπολονιας..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και εγώ ξέρω κάτι φίλους που έχασαν την πρωινή πτήση της Ryanair από Λονδίνο λόγω αργοπορίας στο αεροδρόμιο και πλήρωσαν full-fare o/w εισιτήριο για να επιστρέψουν. Η Ryanair δε χαρίζεται ως προς τα boarding times.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος εμπειρια στο συγκεκριμενο (ή αναλογο) εγχειρημα και την αποψη του...
Με την πτηση Ryanair Μαδριτη- Μπολονια φτανω στις 12.10 (09:40 αναχωρηση)...
13.10, μια ωρα μετα αναχωρει η πτηση για Θεσσαλονικη...
Προλαβαινω? Ειναι τεραστιο το ρισκο ή ειναι αρκετα εφικτο?
Διχως λαμβανοντας υποψιν οποια καθυστερηση, που παρεπιπτοντως δε μου εχει συμβει ποτε και στις 6 πτησεις με Ryanair που ειχα (το αντιθετο, παντα εφτανε 20λεπτα νωριτερα)?
Ευχαριστω!


προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα.
η εμπειρία μου απο το αεροδρόμιο της Μπολώνια είναι πρόσφατη (πριν 2 εβδομάδες).
βασική προϋπόθεση είναι οτι θα είσαι μόνο με χειραποσκευή.
λόγω των έργων που γίνονται στο αεροδρόμιο της Μπολώνια η μετάβασή σου στον χώρο των αφίξεων γίνετε με τα πόδια από το αεροπλάνο και όχι με λεωφορεία,οπότε αν είσαι κοντά στην πόρτα και βγείς άμεσα δεν χάνεις πολύ χρόνο. κατόπιν πρέπει να ανέβεις στον επάνω όροφο που είναι οι αναχωρήσεις και να περάσεις τον έλεγχο των χειραποσκευών,εκεί ανάλογα την ώρα γίνετε ένας πανικός,έχει πολύ κόσμο. το τσέκ για την αναχώρηση γίνετε μέχρι την τελευταία στιγμή,διότι η επιβίβαση γίνετε πάλι με τα πόδια και μόλις μπεί και ο τελευταίος επιβάτης τότε κλείνουν οι πόρτες του αεροπλάνου για αναχώρηση (έτσι τουλάχιστον έγινε με εμάς)
το ρίσκο είναι πολύ μεγάλο για τόσο μικρό χρονικό διάστημα.
οπότε εσύ αποφασίζεις.
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Να σας μεταφέρω και την δική μου τελευταία εμπειρία με την rynair. Απο το Αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης φυγαμε χαλαρά :xalara:χωρίς να μας ζυγιζουν καμία απο τις αποσκευές που είχαμε ούτε φυσικα να τις ογκομετρησουν και όταν επιστρέψαμε απο Χανιά μας Ανάγκασαν να βαλουμε τις αποσκευές στο ειδικό κουτί και φυσικα τις ζυγιζαν όλες :russian_roulette:
 

effie111

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θέλω να ταξιδέψω με τη ryan για Bologna ή Μilan και δεν υπάρχει η Ελλάδα στις επιλογές για travel insurance αλλά θα ήθελα μια ασφάλιση....μπορεί κανείς να βοηθήσει;
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Εχω κλεισει για Ρωμη στις 9/9 λογω απεργιας τηε ΟΣΥΠΑ δεν θα πεταξουμε (μειλ απο την εταιρια να περιμενω; Για κυρωση πτησης) να αποζημειωθω κτλ δεν περιμενω, εξαλλου δεν ευθυνονται αυτοι.. Να μεταθεσουν την πτηση να μην το ελπιζω ετσι? η με πληρωμη της διαφορας του ναυλου να πεταξουμε στις 8 πχ? στην ουσια η μονη λυση για να ταξιδεψω ειναι να κλεισω νεο αεροπορικο για τις 8/8;;;;
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Εχω κλεισει για Ρωμη στις 9/9 λογω απεργιας τηε ΟΣΥΠΑ δεν θα πεταξουμε (μειλ απο την εταιρια να περιμενω; Για κυρωση πτησης) να αποζημειωθω κτλ δεν περιμενω, εξαλλου δεν ευθυνονται αυτοι.. Να μεταθεσουν την πτηση να μην το ελπιζω ετσι? η με πληρωμη της διαφορας του ναυλου να πεταξουμε στις 8 πχ? στην ουσια η μονη λυση για να ταξιδεψω ειναι να κλεισω νεο αεροπορικο για τις 8/8;;;;
9/8 ennow.. Kai kati akomi an kleisw telika stis 8/8 kai den kanw fysika check in gia tis 9/8 tha exw kapoio provlima?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom