Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

panoulis7

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Γειά σας.

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με την Ryanair.
Εκλεισα εισιτήριο από Αγγλία για Ελλάδα και θεώρησα ότι η ταυτότητα που έχω είναι νέου τύπου και δεν θα έχω πρόβλημα με το γράμμα Φ. Πλέον όμως δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν έκανα καλά γιατί πολύς κόσμος μου είπε ότι θα έχω πρόβλημα...
Η ταυτότητα μου εκδόθηκε το 2001 και τα στοιχεία είναι γραμμένα με στυλό στα Ελληνικά και στα Λατινικά.
Το ταξίδι είναι σε ένα μήνα από τώρα. Ακόμα δεν έχω κάνει check in.
Δε ξέρω τί με συμφέρει να κάνω.
Μπορώ να ταξιδέψω κανονικά με τέτοια ταυτότητα από και προς Λονδίνο;
Και αν δεν μπορώ να ταξιδεύσω τί να κάνω; Να βγάλω καινούργια ταυτότητα και να πληρώσω 110 ευρώ για να αλλάξω τα στοιχεία μου στην πτήση; Η μήπως μπορεί να γίνει και με άλλον τρόπο με λιγότερα χρήματα η αλλάγή στοιχείων;
Να κρατήσω αυτή την ταυτότητα χωρίς να αλλάξω τα στοιχεία μου στην πτήση, και να βγάλω διαβατήριο που ίσως βοηθήσει σε μια επιπλέον ταυτοποίηση;
Τι με συμβουλεύεται;
Ευχαριστώ.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τι εννοεις με το γραμμα Φ...?? και μενα ειναι γραμμενα με στυλο και πηγαινοερχομαι χωρις προβλημα
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Γειά σας.

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με την Ryanair.
Εκλεισα εισιτήριο από Αγγλία για Ελλάδα και θεώρησα ότι η ταυτότητα που έχω είναι νέου τύπου και δεν θα έχω πρόβλημα με το γράμμα Φ. Πλέον όμως δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν έκανα καλά γιατί πολύς κόσμος μου είπε ότι θα έχω πρόβλημα...
Η ταυτότητα μου εκδόθηκε το 2001 και τα στοιχεία είναι γραμμένα με στυλό στα Ελληνικά και στα Λατινικά.
Το ταξίδι είναι σε ένα μήνα από τώρα. Ακόμα δεν έχω κάνει check in.
Δε ξέρω τί με συμφέρει να κάνω.
Μπορώ να ταξιδέψω κανονικά με τέτοια ταυτότητα από και προς Λονδίνο;
Και αν δεν μπορώ να ταξιδεύσω τί να κάνω; Να βγάλω καινούργια ταυτότητα και να πληρώσω 110 ευρώ για να αλλάξω τα στοιχεία μου στην πτήση; Η μήπως μπορεί να γίνει και με άλλον τρόπο με λιγότερα χρήματα η αλλάγή στοιχείων;
Να κρατήσω αυτή την ταυτότητα χωρίς να αλλάξω τα στοιχεία μου στην πτήση, και να βγάλω διαβατήριο που ίσως βοηθήσει σε μια επιπλέον ταυτοποίηση;
Τι με συμβουλεύεται;
Ευχαριστώ.
Δεν εχεις προβλημα εαν εχεις λατινκους χαρακτήρες στην ταυτότητα σου
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ναι ρε παιδια ελληνικο Φ εχουν δεν ειναι κακο !! :) τοσα ταξιδια με αυτο το Φ κανουμε :)
 

panoulis7

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Δεν υπαρχει προβλημα που ειναι με στυλο .... αλλα το γραμμα Φ τι εννοεις οτι αντι για F εχουν γραψει Φ ?
Eννοω ότι ο αριθμός ταυτότητας μου είναι Φ4635...
Και έτσι τον δήλωσα στην πτήση. Όχι F αλλά Φ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.103
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom