Ερώτηση για Μπάλο-Γραμβουσα - Χανια

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εχουμε πει τα απειρα γιαυτο.
Νοικιαστε ενα τζιπ για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.
Εμεις το καναμε για 1 ημερα μονο αυτη που καναμε στο Μπαλο.
ναι ο δρομος δεν ειναι ακριβως κολλεγιο...αλλα ουτε και "σπαστηρι'(οff road εκφραση μη δινεις σημασια:D)..παντως για χαμηλο αμαξι δεν θα το ρισκαρα.
Η καταβαση και η αναβαση μετα μεχρι Μπαλο ειναι λιγο αγγουρι ...ειδικα αν εισαι ζαλωμενος και με πραγματα.Απλα εμεις ειχαμε την ευκαιρια να κατεβουμε νωρις πριν φτασουν τα πλοιαρια και ειχαμε την παραλια δικια μας.Με τα πλοιαρια γινεται ενας χαμος.
Δεν ξερω αν εχετε παιδια ...υπαρχει μια μικρη γκρινιτσα για το περπατημα.
Το εχω πει και αλλου...κατα την ταπεινη μου αποψη ..η καλυτερη παραλια απο αυτες που εχω παει ...και δεν εχω παει κ σε λιγες στην Ελλαδα.
Αξιζε καθε σταγονα ιδρωτα!

Ετσι ακριβως ειναι, αναβαση και καταβαση στο Μπαλο δεν λεει αν εχεις μικρα παιδια μαζι σου
Αποφευγουμε τα σ/κ ,και τους μηνες Ιουλιο Αυγουστο για το καταποντισμο που γινετε, για να περασουμε καλλιτερα οπως εγραψες και εσυ πριν πλακωσουν τα καραβια απο το Καστελλι
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω ανεβοκατεβηκα με παιδι 7 ετων και ζαλωμενη μια ομπρελα .Το τι βρισιδι εφαγα ......:haha::haha::haha:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
παντως πρεπει να ειναι ρηχα τα νερα ε; Ή μπορεις να πας και παραμεσα για βαθια;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τα νερα ειναι παρα πολυ ρηχα (αυτο δεν αρεσει σε ολους ) στο σημειο που κανει τον κυκλο ..αν εχεις δει φωτο.
Η αμμος ειναι κονιορτοποιημενα κοχυλια .
Στο σημειο που εχει την παραλια (απο εκει ερχονται και τα καραβακια) ..βαθαινει κανονικα.
 

maria999

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας..τ καλοκαιρι θα παω χανια κ θελω πολυ ν παω στο μπαλο...δν θελω να το χασω με τιποτα αυτο!!!ξερει κανεις αν πηγαινει λεωφοριο εκει??γτ δν εχω αμαξι και δε θελω να παω με το καραβι...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
γεια σας..τ καλοκαιρι θα παω χανια κ θελω πολυ ν παω στο μπαλο...δν θελω να το χασω με τιποτα αυτο!!!ξερει κανεις αν πηγαινει λεωφοριο εκει??γτ δν εχω αμαξι και δε θελω να παω με το καραβι...
Λεοφωρειο σε καμμια περιπτωση, αυτοκινητο μονο αν εισαι ο Σουμαχερ μεταλαγμενος, η μονη λυση ειναι με καραβι
 

maria999

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Λεοφωρειο σε καμμια περιπτωση, αυτοκινητο μονο αν εισαι ο Σουμαχερ μεταλαγμενος, η μονη λυση ειναι με καραβι
οκ ευχαριστω...μηπως ξερεις να μου πεις απο που παιρνω το καραβι,τι ωρα φευγει-γυρναει,ποσο κανει τ εισιτηριο κ αν πηγαινει λεωφοριο απο το μερος π φευγει τ καραβι??
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
οκ ευχαριστω...μηπως ξερεις να μου πεις απο που παιρνω το καραβι,τι ωρα φευγει-γυρναει,ποσο κανει τ εισιτηριο κ αν πηγαινει λεωφοριο απο το μερος π φευγει τ καραβι??
Απο τα Χανια εχει καθημερινα δρομολογια για Καστελι , που φευγει το καραβακι για Μπαλο

ΚΤΕΛ Υπεραστικών γραμμών Χανια - Καστέλι - Σφακιά
πριν ξεκινησεις τηλεφωνησε στο Λιμεναρχειο Καστελιου, 2822022024, να δεις ποιες ωρες εχει δρομολογια για Μπαλο, ετσι ωστε να υπολογισεις την ωρα που θα ξεκινησεις και την επιστροφη σου
Θα σου πουν οι ιδιοι ποσο κοστιζει η εκδρομη ή θα σου δωσουν τηλ γραφειου που τις οργανωνει
 

maria999

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Απο τα Χανια εχει καθημερινα δρομολογια για Καστελι , που φευγει το καραβακι για Μπαλο

ΚΤΕΛ Υπεραστικών γραμμών Χανια - Καστέλι - Σφακιά
πριν ξεκινησεις τηλεφωνησε στο Λιμεναρχειο Καστελιου, 2822022024, να δεις ποιες ωρες εχει δρομολογια για Μπαλο, ετσι ωστε να υπολογισεις την ωρα που θα ξεκινησεις και την επιστροφη σου
Θα σου πουν οι ιδιοι ποσο κοστιζει η εκδρομη ή θα σου δωσουν τηλ γραφειου που τις οργανωνει
οκ...σ ευχαριστω,με βοηθησες πολυ!!! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.301
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom