Ζαγοροχωρια

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
Διαβαζοντας ολες τις πληροφοριες εδω,κλεισαμε στα μεσα Δεκεμβρη για ενα σ/κ στο Μονοδενδρι!Αυτο που μας ανησυχει ειναι μηπως η περιοδος αυτη δεν εχει τον απαιτουμενο τουρισμο και τελικα ειμαστε 3 και ο κουκος!:bleh:Θα λειτουργουν οι περισσοτερες ταβερνες και τα διαφορα αλλα μαγαζακια η θα ψαχνουμε απο δω και απο κει και θα ταλαιπωρηθουμε;Εχει παει κανεις τετοια περιοδο στα γυρω μερη να μας διαφωτισει;Ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων!:)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Διαβαζοντας ολες τις πληροφοριες εδω,κλεισαμε στα μεσα Δεκεμβρη για ενα σ/κ στο Μονοδενδρι!Αυτο που μας ανησυχει ειναι μηπως η περιοδος αυτη δεν εχει τον απαιτουμενο τουρισμο και τελικα ειμαστε 3 και ο κουκος!:bleh:Θα λειτουργουν οι περισσοτερες ταβερνες και τα διαφορα αλλα μαγαζακια η θα ψαχνουμε απο δω και απο κει και θα ταλαιπωρηθουμε;Εχει παει κανεις τετοια περιοδο στα γυρω μερη να μας διαφωτισει;Ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων!:)
Πολυ καλη η επιλογη σου, ενα απο τα ωραιωτερα χωρια , αν οχι το καλλιτερο
Μη χασεις τη πεζοπορια προς το εκκλησακι της Αγιας Παρασκευης, οπου η θεα απο το φαραγγι του Βικου κοβει την ανασα
Πηγαινοντας εκει αριστερα σου ειναι ενα μαγαζι με τοπικα εδεσματα που μπορεις να αγορασεις, και να δοκιμασεις
Βεβαια θα δοκιμασεις την αλευροπιτα της Κικιτσας που ειναι το σημα κατατεθεν του χωριου
Λογω καιρου θα καθησεις μεσα στο τζακι.....που ειναι τελεια ακομα και μεσα
Το Δεκεμβρη δεν ερημωνει η περιοχη, υπηρχε ο χειμερινος τουρισμος μεχρι προτεινος........
Απλα αν χιονιζει λιγο θα σε δυσκολεψει στις εξορμησεις σου.......γενικα δεν ειναι μηνας προβλεψιμος
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σκεφτομαι κ εγω τον ιδιο προορισμο για χριστουγεννα (αν τα οικονομικα δε με φτασουν για εξωτερικο...:( ) κ μου αρεσε πολυ ενα συγκεκριμενο καταλυμα στην Αριστη. Βολευει στις μετακινησεις αυτη η περιοχη?αν δεν κανω λαθος ειναι λιγο μακρια απο Παπιγκο...
 

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
Ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!Ο καιρος δεν μας απασχολει ιδιαιτερα!Απο τη στιγμη που υπαρχει τουρισμος και εκεινο το διαστημα μας καλυπτει απολυτα! :)
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
162
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σκεφτομαι κ εγω τον ιδιο προορισμο για χριστουγεννα (αν τα οικονομικα δε με φτασουν για εξωτερικο...:( ) κ μου αρεσε πολυ ενα συγκεκριμενο καταλυμα στην Αριστη. Βολευει στις μετακινησεις αυτη η περιοχη?αν δεν κανω λαθος ειναι λιγο μακρια απο Παπιγκο...
Η Αρίστη βολεύει περισσότερο για μετακινήσεις. Το Πάπιγκο είναι πιό απομονωμένο χωριό κι έχει και κάτι στροφές για να φτάσεις εκεί !!!!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Αν έχετε διάθεση, και είστε μάχιμοι, πηγαίνετε να δείτε την Δρακόλιμη!
Πας μικρό πάπιγκο, και από κει ανηφορική πεζοπορία προς το καταφύγιο και
την λίμνη! Απ' ότι έχω δει πρέπει να είναι μοναδικά. Εμείς όταν πήγαμε δεν μπορέσαμε να πάμε γιατί μας ενημέρωσαν πως είχε πάγο....

http://www.travelsecrets.gr/uploads/konitsa/konit1.jpg
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Αν έχετε διάθεση, και είστε μάχιμοι, πηγαίνετε να δείτε την Δρακόλιμη!
Πας μικρό πάπιγκο, και από κει ανηφορική πεζοπορία προς το καταφύγιο και
την λίμνη! Απ' ότι έχω δει πρέπει να είναι μοναδικά. Εμείς όταν πήγαμε δεν μπορέσαμε να πάμε γιατί μας ενημέρωσαν πως είχε πάγο....

http://www.travelsecrets.gr/uploads/konitsa/konit1.jpg
Δε θα συνιστούσα τη Δρακόλιμνη για μέσα Δεκέμβρη.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Βασικά ειναι αναλόγως τον καιρό. Όπως είπα και πριν εμάς δεν μας το είχε επιτρέψει γιατί είχε πάγο, Ιανουάριο είχαμε πάει...
Το κρύο κλπ είναι θέμα εξοπλισμού και διάθεσης
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Δε μας ενοχλει το κρυο γαιτι ειμαστε της εξερευνησης...οποτε θα μου φαινοταν ασχημο να γυρισω κ να αφησω τη Δρακολιμνη...:( ισχυει οτι ειναι 4 ωρες πεζοπορια?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Δε μας ενοχλει το κρυο γαιτι ειμαστε της εξερευνησης...οποτε θα μου φαινοταν ασχημο να γυρισω κ να αφησω τη Δρακολιμνη...:( ισχυει οτι ειναι 4 ωρες πεζοπορια?
Δες εδώ

: -

Δρακόλιμνη

Έχει διάφορες διαδρομές και πεζοπορίες!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Δε μας ενοχλει το κρυο γαιτι ειμαστε της εξερευνησης...οποτε θα μου φαινοταν ασχημο να γυρισω κ να αφησω τη Δρακολιμνη...:( ισχυει οτι ειναι 4 ωρες πεζοπορια?
Πάντως και αν δεν πας να ξέρεις ότι δρακόλιμνες έχει και σε άλλα μέρη ...Και είναι πολύ καλύτερα απο Μάιο και μετά να πηγαίνεις σε τέτοια μέρη για να τα απολαμβάνεις ....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom