Ημερησιες εκδρομες

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
βρηκα αλλη μια πολυ ενδιαφερουσα ημερησια εκδρομη που μου διεφευγε προς το νησακι Τριζονια Φωκιδας! Φαινεται πολυ ενδιαφερον...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
11.100
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ρόζα σε αυτές τις εκδρομές με πρακτορείο που πας πώς είναι η φάση; Επειδή θεωρητικά θα με ενδιέφερε καθώς δεν οδηγώ, όμως τις έχω στο μυαλό μου σαν ξενέρωτες καταστάσεις με παππούδες-γιαγιάδες που πάνε για θαλασσινά μπάνια.
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
πολλες φορες εχω χρησιμοποιησει κι εγω πρακτορειο για εκδρομες. η εμπειρια μου λοιπον ειναι οτι πρεπει να προγραματιζεις πανω στο προγραμμα του πρακτορειου.συνηθως μοιραζεσαι με τους συνταξιδιωτες σου το μεταφορικο μεσο οπως και στο υπεραστικο και απο κει και περα μεσα στο χρονο παραμονης σου στο μερος μπορεις λιγο πολυ να κανεις οτι σου αρεσει. καποιες φορες τα ταξιδιωτικα ειναι πολυ εξυπηρετικα.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Ρόζα σε αυτές τις εκδρομές με πρακτορείο που πας πώς είναι η φάση; Επειδή θεωρητικά θα με ενδιέφερε καθώς δεν οδηγώ, όμως τις έχω στο μυαλό μου σαν ξενέρωτες καταστάσεις με παππούδες-γιαγιάδες που πάνε για θαλασσινά μπάνια.
κοιτα, αυτο που λες με τους παππουδες εξαρταται καθαρα απο το πρακτορειο. Π.χ., αν πας με το πρακτορειο της γειτονιας σου, σχεδον ολοι θα ειναι συνταξιουχοι γείτονες σου. Αν πας με μεγαλα και γνωστα πρακτορεια, όπως ο περιηγητης και ο κοτσιρης, θα δεις άτομα διαφορων ηλικιων. Αυτο εξαρταται και από τον προορισμο. Π.χ. Σπετσες και Ναυπλιο θα δεις νεολαια , λουτρα ωραιας Ελενης και εκδρομες σε μοναστηρια, θα ειναι τιγκα στους γερους.

Παρολα αυτα, με τους γερους εισαι μαζι μονο στο ταξιδι , και μπορεις ανετα να κανεις και χαβαλε! Οταν φθασεις, εισαι ελευθερος να περασεις το χρονο σου όπως θες!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
11.100
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Ωραία, θα έχω υπόψην και τη λύση του πρακτορείου, καλή φάση! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Μου έβαλες κι εμένα την ιδέα! Ποτέ δεν το έψαξα και τώρα που τσέκαρα τον Περιηγητή και το Θύαμις, μου φαίνεται καλή ιδέα. Άσε που γλιτώνεις την στοιχειώδη έστω οργάνωση που απαιτεί μια ημερήσια με ΜΜΜ, αν δεν οδηγείς. Αν δείτε κάτι ενδιαφέρον, ρίξτε εδώ την πρόταση, να μαζευτούμε μερικοί και να μειώσουμε τον αριθμό των γιαγιάδων :D.
Μια ερώτηση σκόμη. Είδα και τις πολυήμερες εξωτερικού στον Περιηγητή, έχει τις προγραμματισμένες αναχωρήσεις για όλο το καλοκαίρι αλλά δεν είδα τιμές. Δεν τις έβγαλε ακόμη ή δεν ξέρω που να κοιτάξω;
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Μου έβαλες κι εμένα την ιδέα! Ποτέ δεν το έψαξα και τώρα που τσέκαρα τον Περιηγητή και το Θύαμις, μου φαίνεται καλή ιδέα. Άσε που γλιτώνεις την στοιχειώδη έστω οργάνωση που απαιτεί μια ημερήσια με ΜΜΜ, αν δεν οδηγείς. Αν δείτε κάτι ενδιαφέρον, ρίξτε εδώ την πρόταση, να μαζευτούμε μερικοί και να μειώσουμε τον αριθμό των γιαγιάδων :D.
Μια ερώτηση σκόμη. Είδα και τις πολυήμερες εξωτερικού στον Περιηγητή, έχει τις προγραμματισμένες αναχωρήσεις για όλο το καλοκαίρι αλλά δεν είδα τιμές. Δεν τις έβγαλε ακόμη ή δεν ξέρω που να κοιτάξω;
ποτε δεν τις εχω δει στο site. Αν περασεις απο εκει, ζητας τον αντιστοιχο τιμοκαταλογο και στον δινουν! μεσα στο προγραμμα δεν αναφερονται ποτε οι τιμες σε αυτο το πρακτορειο!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
ας αναφερω εδω ενδεικτικα μερικα πρακτορεια που ξερω και που κανουν τακτικα ημερησιες εκδρομες!

Πρώτη Σελίδα : Thiamis Tours

Kotsiris Travel

-

Αρχική Σελίδα - Ταξιδιωτικό Πρακτορείο - Vrakas Travel

επισης καλες ημερησιες εχει ο Χαλουλος στην Αλεξανδρας, αλλα δε βρισκω site.

Στα περισσοτερα, εχω περασει και εχω παρει τον καταλογο των ημερησιων εκδρομων για ολο το καλοκαιρι. Στα site συνηθως βαζουν του τελευταιου μηνα.

Επισημαινω οτι τα καλυτερα ειναι το Θυαμις, που ειναι διπλα στο σπιτι μου, ειναι συνοικιακο, αλλα πολυ οργανωμενο και με ευγενικο προσωπικο , και ο Κοτσιρης που ειναι μακραν το πιο οργανωμενο και τυπικο όλων!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Στις 2/6 ο Βράκας πάει Γαλατά-Πόρο , ενώ την Κυριακή ο Περιηγητης παει Γαλατα-Μεθανα-Πόρο. Τιμη 15 ευρω νομιζω, χωρις το ferry, που εχει 4 (?) αλε-ρετουρ
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
11.100
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Εγώ πάλι λίγο που κοίταξα τις πιο θελκτικές είδα να τις έχουν τη μέρα των εκλογών. :mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom