Ινδία Η Ινδία μου

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και λοιπόν και λοιπόν; Πιάσατε το φύλλο το καλό;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Ναι , ναι, μπύρα ήπιαμε, αλλά όπως θυμάστε ήταν τρίπτυχο (μπύρα φαγητό, τσιγάρο). Μπαίνουμε στο ξενοδοχείο (230$ την βραδυά το δίκλινο παρακαλώ) και πάμε στην ρεσεψιόν. Η πολυτέλεια ξεχείλιζε. Η καθαριότητα και ο σνομπισμός επίσης. -Γειά σας. -Γειά σας, τι θα θέλατε? καλά πολλά θα θέλαμε αλλά άντε τώρα να τα μας τα δώσετε, -Είναι ανοιχτό το εστιατόριο αυτήν την ώρα? ρωτάμε. Βεβαίως, ευθεία και δεξιά. Ωραία πρώτος στόχος επιτεύχθει. Μπαστακωνόμαστε στο εστιατόριο -οχι και με την καλυτερη αμφίεση ομολογουμένως για το συγκεκριμένο περιβάλλον, με σαγιονάρα και σκισμένο τζιν- και μας πλησιάζει ένας σερβιτόρος με το πιο σνομπ ύφος που έχω δεν ποτέ μου σε τέτοιου είδους επαγγελματία. Μας φέρνει κατάλογο και τον ρωτάμε αν έχει μπύρες. Βεβαίως! η απάντησή του. Οσο πάει γίνεται καλύτερο δύο στα τρία. Πάμε παρακάτω. Παραγγέλνουμε κουζίνα Fast-food , αυτός απομακρύνεται και παρατηρούμε ότι στα τραπέζια δεν υπάρχει τασάκι. Ωχ!! πρώτη τουβλιά. Τον φωνάζουμε και του λέμε αν μπορεί να μας φέρει ένα. Συγγνώμη, δεν επιτρέπεται το κάπνισμα μας λέει στους ΄κλειστούς χώρους του ξενοδοχείου. Και που επιτρέπεται στους ανοιχτούς? του λέμε χαζογελώντας για πλάκα και αυτός μας απαντά με σοβαρό και απαξιωτικό ύφος Μάλιστα. Αν θέλετε μπορώ να σας βάλω ένα τραπεζάκι έξω και να σας σερβίρω εκεί. Τρελός γκουρού σε βάφτισε βρε φίλε, που θα μας βάλεις να φάμε κάτω από το λιοπύρι με τους 687 βαθμούς κελσίου, όλοι οι καλοί μαζί και ο ψωριάρης χώρια!!! Οχι θα φάμε εδώ, του λέμε και εμείς, και θα πιούμε αλλά δεν θα καπνίσουμε και άμα ξανάρθουμε στο ξενοδοχείο σας να μας κάνετε λοβοτομή που έχουμε ξεκινήσει από τις 12 το μεσημέρι έχει πάει 4, ακόμα ο συνδυασμός δεν επιτεύχθει και ούτε πρόκειται κατά πως πάει το πράγμα. Θα φάμε εδώ, θα φάμε εδώ και ας πάει και το παλιάμπελο!:(:(:(:(
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Μπαα, ενα ψωμί με ένα κάτι σαν τυρί και ένα μαρούλι. Η μπύρα πάντως κρύα....:(
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γουατεμάλα
Επιτέλους ξεδιψάσαμε.
Τώρα τι κάνουμε με τις εκκρεμότητες?Που θα φουμάρουμε?:shock:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Στον δρόμο αδελφές μου..... στον δρόμο.........:p
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
dim καπου έγραψα οτι στα νοτιοδυτικά της ινδίας που ήμουνα τον φεβρουάριο,το κάπνισμα απαγορευόταν και στον δρόμο!! υπηρχε πρόστιμο κανονικότατα!! οπως στις πλατείες των κτελ επίσης ,στον σταθμό του τραίνου...παντού!!
αλλα σε όλα τα ρεστοράν,καφέ,κλπ καπνίζαμε και όχι μόνο,το πρώτο που ερχόταν στο τραπέζι ήταν το τασάκι!
θέλεις να κουφαθείς??? το πρόστιμο για το τσιγάρο ήταν 600 ρουπίες,ενώ έγραψαν τον xeno για κράνος που είχαμε νοικιάσει μηχανή,και το πρόστιμο ήταν 54! δηλαδή ένα ευρώ!!:D
Εδώ μιλάμε για μεγάλο τσιγαρορατσισμό....:haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Λευτεριά στους καπνιζόντες. Βαρεθήκαμε τον καπνορατσισμό!!!
Δεν τους πειράζουν τα καυσαέρια από τα μηχανάκια, (τουκ τουκ) λίγο νικοτίνη τους πείραξε. Ολοι μιλάν για τα δικαιώματα των αντικαπνιστών, κανείς δεν μιλά για τα δικαιώματα των καπνιστών.
 

xrisa

Member
Μηνύματα
110
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
λατινικη αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
περού
Που θα βρούμε ανταπόκριση στα δίκαια αιτήματά μας ότι και οι καπνιστές έχουν ψυχή? Ποιές χώρες έχουν κάνει πλήρως αποδεκτά τα δικαιώματά μας?
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Μα όχι καλέ, δεν τέλειωσε η ιστορία!:shock: Είμαστε στο σημείο όπου η dim kyr έχει χαρμανιάσει κι έχει ξεροψηθεί στο γκριλ των ανακτόρων του ινδικού Μπάκινγχαμ και σηκώνεται για να ψάξει το παλιάμπελο ενώ ένας τρελός γκουρού την κυνηγάει να της κάνει λοβοτομή!!!! Μη μας αφήνετε πάνω στο καλύτερο, κυρά dim, κι εγώ άμα σας δω θα σας κεράσω μια μοναστηριακή με επαναζύμωση, ναι?;)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Αχ βρε Ροζα έτσι πας να με ρίξεις? Με ΜΙΑ μπύρα. τσ! τσ! τσ! τσ! τσιγουνιές αγαπητή μου, απλά τσιγκουνιές (βάλε κάτι παραπάνω και πιάνουν και οι ζέστες).:bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom