Κροατία Θεσσαλονικη-Ζαγκρεμπ

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
α) Από Βενιζέλο η πτήση για Ζάγκρεμπ κοστίζει 170.
β) Πτήση με WizzAir στη Βουδαπέστη από Θεσσαλονίκη με 100 (χωρίς βαλίτσα) και ~30 το τρένο για Ζάγκρεμπ πήγαινε-έλα. Θέλει ψάξιμο με τις ημερομηνίες και τις ώρες όμως.

Η επιλογή α) είναι η πιο άνετη αν βρεις φθηνό εισιτήριο ΟΣΕ.
πεταει ακομα η wizz απο Θεσ/νικη;; ενδιαφερον...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τεργέστη απευθείας δε θα πετάξεις, άρα λογικά μέσω Ρώμης στο οποίο θα πάνε μερικές ώρες
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
βρε την wizz. Δυστυχως όμως οι μέρες των πτήσεων δεν ταιριάζουν. Επειδή το ταξίδι είναι επαγγελματικό δεν μπορώ να κινηθώ εκτός ορίων... Ειμαι αυστηρα αναμεσα στις 11ή12/05 με 18ή19/05.:(
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Kαλησπέρα. Με αυτοκίνητο δεν το σκέφτεστε?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Mε αυτοκίνητο από Θεσαλονίκη μέχρι Ζάγκεμπ είναι περίπου 11.30 ώρες με κόστος διαδρομής περίπου 260 πήγαινε-έλα.Είστε 3 άτομα άρα θα δας βγεί από 87 ευρώ περίπου.Και από 100 να βγεί πάλι συμφέρει.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Το αυτοκινητο ειναι οντως μια λυση που ειχαμε συζητησει, αλλα την απορρίψαμε.
Πάντως βενζινες διοδια κτλ δε νομιζω να ειναι 250 για πηγαινε ελα! Σίγουρα ομως πολυ φθηνοτερη λυση απο αεροπλανο.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Το αυτοκινητο ειναι οντως μια λυση που ειχαμε συζητησει, αλλα την απορρίψαμε.
Πάντως βενζινες διοδια κτλ δε νομιζω να ειναι 250 για πηγαινε ελα! Σίγουρα ομως πολυ φθηνοτερη λυση απο αεροπλανο.
Κι όμως περίπου τόσα είναι τα χρήματα με βενζίνες και διόδια.
Και οδήγηση σχεδόν μόνο σε αυτοκινητόδρομους.Χωρίς κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.
Ξανασκέψου το.
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Kαλησπέρα. Ίσως να βγει και πιο φθηνά με αυτοκίνητο, δεδομένης της διαφοράς στη τιμή της βενζίνης (europe gas prices.com)
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Ειλικρινα σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις σας! Τελικα κλεισαμε σημερα τα αεροπορικα μας εισιτηρια με τιμη 310 το ατομο... μας πιασαν λιγο τον κ.....! δυστυχως το road trip δεν κερδισε την προτιμηση των συναδέρφων μου!
anyway πλεον το βαρος πεφτει στα αξιοθεατα... zagreb, pula, NP Brijuni ειναι μεσα στο προγραμμα... πιο κατω απο split εχω ταξιδεψει, οποτε θα κινηθουμε στις βορειες δαλμ ακτες!
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Κάνοντας τις απαραιτητες αναζητησεις στο φορουμ και στις ταξιδιωτικες ιστοριες της Κροατίας, διαπιστώνω οτι οι περισσοτερες αναφορες γινονται για το Ντουμπροβνικ κ τις γυρω περιοχες! Αν εχει καποιος πληροφοριες για την περιοχη πιο βορεια (Ιστρια), ας μου πει μερικα πραγματα για την Πουλα κ τα αλλα μερη εκει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom