Ισραήλ

Ποιά ταξιδιωτική ιστορία θέλετε να παραμείνει;


  • Total voters
    26
  • Poll closed .

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Γυρνώντας από το πρόσφατο ταξίδι στο Ισραήλ,είχα ήδη τον σκελετό της συγγραφής μια ταξιδιωτικής ιστορίας,που κατέληξε στο πόνημα "Ο πόλεμος των 6 ημερών".Φάνηκε όμως ότι ο τρόπος γραφής ξένισε αρκετούς και έτσι ακολούθησε το πιο light "Shalom Israel".
Οι προτιμήσεις ήταν αντικρουόμενες,αλλά μετά από παρότρυνση του Def αποφασίστηκε αυτή η δημοσκόπηση.Να παραμείνει η πιο βατή ή η πιο ιδιαίτερη και δύσκολη;
Όσοι έχετε την καλοσύνη ρίξτε τον "οβολόν" σας.Θεωρώ ότι δεν είναι σωστό να παραμείνουν 2 ίδιες ιστορίες,από τον ίδιο συγγραφέα για το ίδιο μέρος.
Ευχαριστώ
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Βρήκα απολαυστικό τον πόλεμο των έξι ημερών, αλλά ποιος είναι ο κανόνας του φόρουμ που απαγορεύει να υπάρχουν δύο ιστορίες?
Αν είναι θέμα συνείδησης καλύτερα να βρεις κάτι άλλο για να νοιώθεις τύψεις!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Εγώ θα ψήφιζα να μείνουν και οι δύο αλλά δεν έχετε κ. Συγγραφέα τέτοια επιλογή, μας το απαγορεύετε αυτό, με λίγα λόγια θέτε σώνει και καλά να φάτε τη μία; :D
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
διαλεγω τη πιο βατή , αλλά και η πρωτη ειχε τη πλάκα της ...
νομιζα οτι εχω παρει ληγμενα όταν την διαβαζα οπως ο panpan ...
ας μεινουν και οι δυο , τι πειραζει ;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Νομιζω οτι μπορουνε να μεινουν και οι δυο,γιατι να παει ο κοπος
τσαμπα?Η αληθεια ειναι οταν διαβαζα την πρωτη τα ειχα παιξει
γιατι δεν ηταν το στυλ της γραφης σου και δεν εμπενα στο
νοημα.
υ,γ,
1)ΚΙΚΗ σου περισεψαν τιποτα ληγμενα,γιατι σκεφτομαι να ξαναδιαβασω
την πρωτη?.
2)dmdoc. ειναι η πρωτη ιστορια που την εχω διαβασει 5-6 φορες.
3)στην ψηφοφορια βαζω την ψηφο μου στο : δεν ξερω/δεν απαντω
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
και εγώ θα έλεγα να μείνουν και οι δύο...αλλά αν σωνει και καλά πρέπει να μεινει μία θα διαλεγα τον" πόλεμο των έξι ημερών" για την φαντασία του συγγραφέα και για το απροσδόκητο της γραφής...δεν υπάρχει άλλη ιστορία γραμμένη με αυτόν τον προτότυπο και ευφάνταστο τρόπο... ..
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ευχαριστώ άπαντες για τον κόπο να απαντήσετε.
Δεν είναι θέμα τύψεων αλλά θεωρώ πιο τίμιο να παραμείνει η μία...Βέβαια,δεν περίμενα την απάντηση να τις έχουμε και τις 2.Λέτε;
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Εγώ θα ψήφιζα να μείνουν και οι δύο αλλά δεν έχετε κ. Συγγραφέα τέτοια επιλογή, μας το απαγορεύετε αυτό, με λίγα λόγια θέτε σώνει και καλά να φάτε τη μία; :D
Μήπως να τεθεί ως 3η εναλλακτική στην δημοσκόπηση;
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Ατρόμητε υπερπράκτορα, τι αμφιβολίες και τι δισταγμοί είναι αυτοί; Γιατί να αφαιρεθεί η μια εκ των δυο; Να παραμείνουν και οι δυο!!
Η μια για τον απλό τουρίστα-περιηγητή και η άλλη για τον μυημένο στην πλεκτάνη της διεθνούς κατασκοπείας , του μυστικού πολέμου και των αντιτρομοκρατικών επιχειρήσεων.
Άσε που ακόμα έχουμε έλλειμμα ιστοριών για τη σπουδαία αυτή χώρα, μην ενδώσεις στη θέληση και τα ύπουλα κελεύσματα του εχθρού αφαιρώντας κάποια από τις δυο. Και επειδή πάντα πρωτοτυπώ, σου ζητώ να γράψεις και τρίτη ιστορία!
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
εκτός από τη Γη???
μόλις τις διάβασα και ψηφίζω-παρά της ψηφοφορίας- να μείνουν αμφότερες!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom