Ισραήλ Ισραηλ

Yellow

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Μονο αεροπορικως.
http://www.salamiscruiselines.com/el/contact-us.html
http://www.salamiscruiselines.com/el/contact-us/12-contacts/5-2011-05-03-09-55-23.html υπαρχει και αυτος ο τροπος απο Λαυρειο, ομως θα σου βγει ακριβα.Μονο για Λαυριο-Χαιφα 200€ η 250 € και αλλα τοσα για επιστροφη.(το εισιτηριο εναι μονο για τον επιβατη.Για αυτοκινητα και μηχανες ρωτησε τους.

http://www.travelstories.gr/community/threads/ΑΙΓΥΠΤΟΣ-ΙΟΡΔΑΝΙΑ-ΙΣΡΑΗΛ-ΛΙΒΑΝΟΣ.45374/#post-482790

na sas rotisw , pira tilefono sto limani tou Lavriou , mou eipane oti den iparhi tetio dromologio (Laurio - Xaifa) pou pirate tis plirofories ;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ε τόσες φορές πηγαινελα στα ΙεΡΟΥσολημα , πήρε πληροφορίες απο τα χερουβιμ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
na sas rotisw , pira tilefono sto limani tou Lavriou , mou eipane oti den iparhi tetio dromologio (Laurio - Xaifa) pou pirate tis plirofories ;
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
na sas rotisw , pira tilefono sto limani tou Lavriou , mou eipane oti den iparhi tetio dromologio (Laurio - Xaifa) pou pirate tis plirofories ;
Η εταιρια που αναφερει ο Georgi κανει εκδρομες σε κεινα τα μερη,οποτε αν θελεις πληροφοριες πρεπει να παρεις αυτους τηλεφωνο.
http://www.salamiscruiselines.com/el/contact-us/12-contacts/5-2011-05-03-09-55-23.html
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Σε ευχαριστώ για τις υπερπολύτιμες πληροφορίες σου.Θα είναι κατά 99% το επόμενό μου ταξίδι(χωρίς γκρουπ φυσικά).
 

eiffel

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα. Διαβάζω καιρό το φόρουμ σας και ήρθε η ώρα που χρειάζομαι την βοήθεια σας. Θέλω να πάω την γιαγιά μου για προσκύνημα στους Ιερούς Τόπους. Σε τουριστικό γραφείο που ρώτησα θέλουν να με βάλουν να πάω Πάσχα. Η γιαγιά είναι 83 χρονών και πολύ πιθανόν να έρθει και η αδερφή της η οποία είναι στην ίδια ηλικία περίπου.

Αυτό που με προβληματίζει και θα ήθελα να μου απαντήσουν άτομα που έχουν πάει εκείνη την περίοδο αν κρίνουν καλή περίοδο το Πάσχα για μια τέτοια εκδρομή για άτομα μεγάλης ηλικίας ή να ψαχτώ καλύτερα για άλλη περίοδο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
θα γίνεται χαμός...κι εγώ δεν θα πήγαινα Πάσχα
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Καλημέρα. Διαβάζω καιρό το φόρουμ σας και ήρθε η ώρα που χρειάζομαι την βοήθεια σας. Θέλω να πάω την γιαγιά μου για προσκύνημα στους Ιερούς Τόπους. Σε τουριστικό γραφείο που ρώτησα θέλουν να με βάλουν να πάω Πάσχα. Η γιαγιά είναι 83 χρονών και πολύ πιθανόν να έρθει και η αδερφή της η οποία είναι στην ίδια ηλικία περίπου.

Αυτό που με προβληματίζει και θα ήθελα να μου απαντήσουν άτομα που έχουν πάει εκείνη την περίοδο αν κρίνουν καλή περίοδο το Πάσχα για μια τέτοια εκδρομή για άτομα μεγάλης ηλικίας ή να ψαχτώ καλύτερα για άλλη περίοδο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Έχει τα συν και τα πλην.Η κατάνυξη της Μεγάλης εβδομάδας σίγουρα εκεί θα είναι μεγαλύτερη αλλά θα εχει περισσότερο κόσμο απο ότι συνήθως κι ισως αυτό σημαίνει μεγαλύτερη ουρά στον Πανάγιο τάφο.Αν δε μπορεί να σταθεί πολύ ώρα πηγαίνεις στο μοναχό στην είσοδο και τους δίνει προτεραιότητα.Το καλό είναι οτι το καθολικό Πάσχα τελείωσε οπότε δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολα τα πραγματα.Ο καιρός θα είναι οτι πρέπει,ζεστός αλλά οχι καυτός.Το καλοκαίρι έχει υπερβολική ζέστη για αυτές τις ηλικίες.
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ως συνήθως , θα έχει παρά πολύ κόσμο . Τα ελληνικά γκρουπς έχουν μειωθεί τα τελευταία χρόνια λόγω οικονομικής κρίσης . Αν μειωθούν και τα ρωσικά γκρουπς τότε η κατάσταση θα ειναι πιο υποφερτή . Γενικότερα σε κάποια άλλη ημερομηνία ίσως να ήταν πιο καλά ακόμα και για σένα , να ευχαριστηθείς την παλαιά Ιερουσαλήμ και τα τόσα που προσφέρει . Στο προσκύνημα τη Μ. Βδομάδα θα επικεντρωθείς σχεδόν απόλυτα σε αυτό , θα υποστείς πολύ μεγάλες ουρές ,σπρωξιμο κτλ. Στα θετικά ότι το Πάσχα πέφτει νωρίς και να έχεις τουλάχιστον ευχάριστο καιρό.
 

vouanagn

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Τον Νοέμβριο θα πάω ένα ταξίδι μόνο για τρία βράδια σε Ισραήλ. θα φτάσω εκεί βράδυ 8.00 μμ Τρίτη και θα επιστρέψω Παρασκευή ξημερώματα. Μήπως θα μπορούσε κάποιος με εμπειρία να με βοηθήσει να κάνω ένα πλάνο έστω και για αυτές τις λιγοστές ημέρες? Σκεφτόμουνα μία ημέρα ολόκληρη στο Τελ Αβίβ και μία ολοήμερη εκδρομή σε Ιερουσαλήμ και Βηθλεέμ. Ποια είναι τα πιο σημαντικά αξιοθέατα που θα μπορούσα να δω μέσα σε αυτές τις δύο ημέρες και με ποια σειρά? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

aggelos1368

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα! Θα επισκεφτώ την Ιερουσαλήμ στα τέλη του Νοεμβρίου. Γνωρίζει κάποιος κάποιον ξεναγό; (ξενάγηση στα Ελληνικά)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.736
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom