Ιστορία του μήνα - Σεπτέμβριος - Νοέμβριος 2013

Ιστορία του μήνα - Σεπτέμβριος - Νοέμβριος 2013 (3 ψήφοι)


  • Total voters
    35
  • Poll closed .

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.727
Επόμενο Ταξίδι
?
Προτείνω κάποιοι γνωστοί και μη εξαιρεταίοι ιστοριογράφοι, όπως αποκλειστούν από μελλοντικούς διαγωνισμούς, για ευνόητους λόγους. :) Η ζωή είναι άδικη, ας μην το συνεχίζουμε κι εδώ μέσα.:cool:
Ψήφισα, σε στημένα πράγματα συμμετέχουμε :haha:
Μαγκιά τους που γράφουν εξαιρετικά και χτυπάνε όλες τις πρωτιές;):D

Το θέμα δεν είναι να ψηφίζουμε μια ιστορία μόνο και μόνο επειδή ο προορισμός είναι περίεργος ή εξωτικός. Το θέμα είναι η ιστορία να είναι και καλογραμμένη. Πολλές φορές ψηφίζονται λάθος ιστορίες μόνο και μόνο λόγω χώρας. Βέβαια τη συγκεκριμένη ιστορία που σχολιάζουμε αξίζουν χίλια βραβεία κι ας αναφέρεται σε μια χώρα απλή και προσιτή:D:D
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Πολλές φορές ψηφίζονται λάθος ιστορίες μόνο και μόνο λόγω χώρας.
Περί ορέξεως... Ας ρίχνει ο καθείς την ψήφο του όπου θέλει, έτσι κι αλλιώς σ' αυτή τη χώρα αυτό κάνουμε πάντα :D
Βέβαια τη συγκεκριμένη ιστορία που σχολιάζουμε αξίζουν χίλια βραβεία κι ας αναφέρεται σε μια χώρα απλή και προσιτή:D:D
Υπάρχουν κι άλλες πιο "προσιτές", χεχε! :rolleyes: Όπως το είπες πάντως, χίλια βραβεία για όλα, όχι μόνο για τον προορισμό!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.359
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τι θα πει ψηφίζονται λάθος ιστορίες? Εγώ ψηφίζω με διαφορετικά κριτήρια και φυσικά ο προορισμός με ενδιαφέρει πολύ, αφού υπάρχει πιθανότητα να μη διαβάσω καν την ιστορία αν δε με ενδιαφέρει.

Δεν είμαστε συγγραφείς στην πλειοψηφία τουλάχιστον και αν μια ιστορία με έχει συγκινήσει- ταξιδέψει σε προορισμό όνειρο, ακόμα και απλά γραμμένη, θα την ψηφίσω έναντι του λογοτεχνικού αριστουργήματος που δε μου είπε τίποτα.

Πολλά μπράβο στα παιδιά που 'το έχουν ' αλλά αν κάνουμε διαγωνισμό για συγγραφείς ας μας ενημερώσει κάποιος να μην ψηφίζουμε λάθος και στο travelstories :D
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.727
Επόμενο Ταξίδι
?
Ε βρε @go2dbeach μια κουβέντα έγραψα, αμέσως να με φας:mad::(:p:D:eek::cool:!
Οκ άποψη μου και άποψη σου. Σεβαστές όλες οι απόψεις και οι προτιμήσεις. Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια. Αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη.

Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο σε όσους μπαίνουν στη διαδικασία να γράφουν τα ταξίδια τους. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Επειδή είναι όμως διαγωνιστικό το θέμα εγώ τουλάχιστον έχω κάποια υψηλά στανταρτς. Και εφόσον υπάρχει μια λίστα με 20 ιστορίες μπορώ και έχω τη δυνατότητα να επιλέξω τις 3 αρτιότερες ιστορίες ασχέτως προορισμού ή δημοφιλίας του συγγραφέα. Αυτό.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.359
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τρόμαξες ε? Ένα σας λέω...Αν δεν πάω παραλία σύντομα, θα βριστώ και θα τσακωθώ με όλους σας!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.209
Likes
25.742
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Τρόμαξες ε? Ένα σας λέω...Αν δεν πάω παραλία σύντομα, θα βριστώ και θα τσακωθώ με όλους σας!
Έλα Ηράκλειο να πάμε μαζί για μπάνιο το Σάββατο στις καταπληκτικές παραλίες της Κρήτης και να πιάσουμε το Μάη στη λίμνη του Ζαρού τη Δευτέρα να' ρθεις στα ίσια σου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.359
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κρήτη βρίσκεσαι??Κοίτα τώρα σύμπτωση...Σάββατο πρωι πετάω για Σητεία!:):)
Πέντε μερούλες θα ισιώσω πιστεύω:haha: θα επιστρέψω και θα ψηφίσω όποια ιστορία από Σκανδιναβία βρω μπροστά μου:bleh:
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.209
Likes
25.742
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Κρήτη βρίσκεσαι??Κοίτα τώρα σύμπτωση...Σάββατο πρωι πετάω για Σητεία!:):)
Πέντε μερούλες θα ισιώσω πιστεύω:haha: θα επιστρέψω και θα ψηφίσω όποια ιστορία από Σκανδιναβία βρω μπροστά μου:bleh:
Καλές βουτιές στο Βάι και όχι μόνο λοιπόν!!!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο σε όσους μπαίνουν στη διαδικασία να γράφουν τα ταξίδια τους. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο
Συγχαρητηρια κα απο μενα και συμφωνω με τον προλαλησαντα:)

Για μενα παντως ηταν δυσκολο να αποφασισω ποιες θα επιλεξω καθως υπηρχαν πολλες που ηθελα να ψηφισω :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.603
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν ψηφίζετε όμως και με πικραίνετε :klaps:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.098
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom