Ιταλία Ιταλια-Ξενοδοχεια!

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπεριζω όλο το forum!Για αλλη μια φορα ζητάω τα φώτα σας(μιας και στο ταξιδι της Πραγας με βοηθήσατε πάρα πολυ)Σκεφτομαστε(ολοι η οικογενεια 4 ατομα)να κανουμε το γυρω της Ιταλιας και θελω πληροφοριες για φτηνη διαμονη.Το πρωτο προγραμμα που σκεφτομαστε ειναι 10 μερες το καλοκαιρι (Αυγουστο) οδικος και ως κυρια σημεια αναφορας ειναι οι πολεις:Μιλανο(3 μερες)-Βενετια (1 μερα)-Φλωρεντια(4 μερες)-Ρωμη(2 μερες) κατι τετοιο μαλλον ,(οι μερες μπορει και να αλλαξουν)με επισκεψεις σε γυρω χωρια και πολεις.Εχω πολλες πολεις στο μυαλο μου για να επισκεφτω αλλα δεν ξερω αν θα βγει το προγραμμα.Γιαυτο εχω ξεκινησει απο τωρα την οργανωση μου.Εχω διαβασει της διαφορες ιστοριες που εχουν γραφτει αλλα δεν εχω δει κατι πολυ ενδιαφερον.Γιαυτο οτι πληροφορια-λινκ θα μου ηταν πολυ απαραιτητο και θα με βοηθουσε πολυ.Να αναφερω επισης οτι για να γλιτωσουμε κανενα ευρω δεν θα μας πειραζε να μενανε και λιγο εξω απο την καθε πολη.Και εννοειται οτι ωραιο μερος και μη εμφανισιμο στο χαρτι της Ιταλιας οπου αξιζει την επισκεψει ειναι ευπροσδεκτο.Ευχαριστω πολυ πολυ!!!:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το καλοκαιρι (Αυγουστο) οδικος και ως κυρια σημεια αναφορας ειναι οι πολεις:Μιλανο(3 μερες)-Βενετια (1 μερα)-Φλωρεντια(4 μερες)-Ρωμη(2 μερες) :D
Μιλάνο 3 μέρες? πολλές είναι. και Αύγουστο? εγώ θα στο έβγαζα τελείως από το πρόγραμμα και θα πρόσθετα ασυζητητί Νάπολη. ή έστω μια από τις ιστορικές πόλεις του βορρά, ή λίμνες. μακριά από Μιλάνο εκτός αν παίζει δουλειά.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ελπίζω όταν λες ότι δεν έχεις δει κάτι ενδιαφέρον στις ιστορίες που έχουν γραφτεί για την Ιταλία να εννοείς από άποψη φθηνού ξενοδοχείου!
Όσον αφορά το πρόγραμμα θεωρώ ότι οι 2 μέρες στη Ρώμη είναι πολύ λίγες εκτός αν έχεις ξαναπάει Λάτσιο.

 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ θα συμφωνήσω και με τις δύο απόψεις...τουλάχιστον ας έκανες 2 ημέρες το Μιλάνο και 3 την Ρώμη (που και πάλι...δεν θα σου πολυφτάσουν).
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Θα σκεφτω οσο αφορα τις μερες,διοτι οι πληροφοριες σας παντα ειναι πολυτιμες.Το Μιλανο το εβαλα διοτι σκεφτομαστε να φτασουμε αεροπορικος Μιλανο και να φυγουμε μετα απο Ρωμη.Οσο αφορα τις ιστοριες ειναι καταπληκτικες και γιαυτο αποφασισα να κανω το ταξιδι αυτο και μαλιστα οδικος.Αναφερομουν φυσικα στη διαμονη οτι δεν βρηκα κατι που να μου ταιριαζει.Δλδ βρηκα ενα στην περιοχη της Τοσκανης αλλα μονο αυτο.Τα φωτα σας παρακαλω!!!!!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Υπόψη ότι Αυγουστο μήνα θα λιώσεις στην Ιταλία. Οι πόλεις αδειάζουν λόγω ζέστης.
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Λες ΤΕΝΤΕΝ???Αν δω τα σκουρα θα παω τοσκανη στα γυρω χωρια να κατσω κατω απο κανενα αμπελωνα ή κανενα κυπαρισσι για να δροσιζομαι..χαχαχα
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Εχω κανει οδικως ολη την ιταλια, λοιπον το μιλανο μια διανυκτερευση ετσι για να πεις οτι εμεινες. Εχω διευθυνση απο εκπληκτικη και φτηνη τρατορια, στο κεντρο. Ρωμη θες σιγουρα 3 μερες, εχει και καμπινγκ που νοικιαζει ξυλινα σπιτακια πολυ φτηνα happy vilage το ονομα του. Αν πας ναπολη ειναι απιστευτα ομορφη η ακτη του αμαλφι με ολα τα χωρια. Επισης πομπηια μοναδικο θεαμα. Εγω παντως θελω να παω και να μεινω απο μια - δυο μερες, βερονα, τορινο, Και απο πιζα, λουκα εχει ομορφα σημεια μεχρι σαν ρεμο ,εκπληκτικο. Αν θες κατι παραπανω ρωτησε με αν ξερω θα σου πω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom